Bajka Horyniec-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: ewiko »

Kazimierzu , jestem pod wielkim wrażeniem Twojego opisu. MEGA profesjonalny przewodnik po sanatorium. W Horyńcu jeszcze nie byłam , ale bardzo kusi mnie siarka i borowina. Niebawem , będę starała się o zwroty , więc może i mi się trafi Horyniec. Napisz proszę , które z wymienionych obiektów , ma najlepszy standard . Raz jeszcze chylę czoła przed Tobą , bardzo dziękuję za tak pięknie opisany pobyt. :kwiat: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jeśli zależy Ci na horynieckiej siarce i borowinie to odpowiedź jest prosta. W Bajce są na miejscu, ale standard zakwaterowania wiesz jaki. W CRR zakwaterowanie ok (niech GIENIA potwierdzi) ale na te zabiegi dochodzi się ok 300 m do Zakładu Przyrodoleczniczego w Domu Zdrojowym. No więc chyba trzeba zapolować na skierowanie do Domu Zdrojowego 🤔.
A jeśli chodzi o standard ogólnie, to z pewnością w tych dwóch dużych sanatoriach jest wyższy, bo zwyczajnie są to obiekty młodsze.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: bardzyk2 »

Kazimierzu, wspaniały opis pobytu w sanatorium, bardzo dziękuję :kwiat:

W latach 70-tych mój ś.p. teść kilka razy jeździł właśnie do Horyńca, być może do sanatorium Metalowiec, bo pracował w odlewni żeliwa. Był zakochany w Horyńcu, bardzo pomagały mu na zaawansowany reumatyzm kąpiele siarczkowe.

Dla mnie to troszkę daleko, ale tak pięknie to miejsce opisałeś, że chętnie bym tam pojechała :P .

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Tak, to musiał być Metalowiec, bo następne sanatorium jakie powstało w Horyńcu to oddany w 1977 do użytku "Rolnik".
A żeby było śmieszniej, to mój teść też tam był, i także jako pracownik odlewni żeliwa w elbląskim "Zamechu".
Może spali w jednym pokoju 🤔🙂?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Horyniec-Zdrój

Post autor: jacky6 »


Minionego lata długo debatowałem nad wyborem Horyńca - Zdroju jako opcji komercyjnej rehabilitacji ogólnoustrojowej.
Być może dzięki Twojej relacji - owa Bajka znajdzie się w pakiecie do realizacji AD 2023...
Pozdrawiam ...

:mrgreen: :ugeek:

emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: emik »

Kazimierzu, powinieneś zostać zawodowym korespondentem z sanatoriów. Przynajmniej dwa razy w roku NFZ :lol: lub sponsor strony nasze sanatorium powinien oddelegować Cię na turnusik, żebyś tak pięknie opisywał nam ośrodki. Pozdrawiam i dziękuję.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: Nutka »

Chapeau bas Kazimierzu, Chapeau bas :D
Jesteś Mistrzem w relacjonowaniu pobytu.👍
Bardzo się cieszę,że jesteś zadowolony z pobytu i wstyd mi,że Cię zrugałam za ten Horyniec :?
Pozdrawiam i zdrówka życzę🖐
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Daj spokój Nutko, już zapomniałem 🙂
Też pozdrowienia ślę 🙂
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: lawenda »

Kaziu serdeczne dzięki za szczegółowy opis sanatorium Bajka i samego Horyńca. :kwiat: Super że jesteście zadowoleni, czyli wychodzi na to, że nie tylko Kołobrzeg, Krynica, czy Busko może być miejscem na dobrą rehabilitację i odpoczynek. ;)

Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę. :kwiat:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Też myślę że może.
Ale to już zależy od naszych oczekiwań i nastawienia.
Dobrego dnia 🙂
ODPOWIEDZ