Niedojazdy do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2200
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Hej .....cos mi sie zdaje ze juz przespaleś wszystkie możliwe obcje ....wiec pakuj walizy na to ZADUPIE.....🙉🙉😁😁😁😁😁. Na jesieni to moze i grzyby by byly a teraz ???? Kolega tam był co prawda nie narzekał bo duzo chodzil po okolicy po lasach jest tam tez jezioro on byl w lecie wiec plywal 🙊🙊🙊😛 ty wes łyzyw moze zamarzło ???😁😁😁😁
wes rower , bo do sklepu daleko 🙉😁😁😁
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Genever »

"Taki jest świat. Ludzie zachowują się tak, jakby zjedli wszystkie rozumy, a jeżeli przyjdzie wam do głowy zadać im proste pytanie, okaże się, że nie wiedzą nic".

Paulo Coelho, Jedenaście minut
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2200
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Genever .....to moje doswiadczenia i sprawdzone sposoby ..... moze masz racje ze nie dociera to do wszystkich , ale warto i musze sie z tym z kims podzielic .Wiem ze kazdy z nas cieszy sie czym innym ....jeden lubi robaczywe jabłka a drugi szuka sposobu jak ich unikac , wiec kazdy sobie ........
Przeciez kazdy z nas sie uczy i zależymy jeden od drugiego .Czy kolega jakies z tego wnioski wyciagnie to juz nie mnie sie martwic pytał wiec wyłożyłem jak i tu nie bede przytaczal madrych sprawdzonych 🙉😁😁😁 polskich przyslowi .
Wcale nie trzeba zjadac wszystkich rozomow tylko doswiadczac na sobie a w tym temacie to doswiadczenia sa akurat nie szkodliwe .
Wiele lat temu tez je zdobywslem bedac dobrym obserwatorem i sluchaczem , jednoczesnie bawiac sie w wścibskiego co i jak dlaczego i gdzie mozna uzyskac .
Wiec tak to opracowalem ze jedzilem co roku i zawsze byl to styczen lub luty .Nfz i zus .
No coz ....Krol ZUs nam laski nie robi bo co roku mozemy jechac druk PR- 4 .....ale jak małżeństwo dostanie z NFZ to juz trudniej dopasowac czas i miejsce wiec ciesza sie jak dzieciak po wizycie w MC ......
Teraz jeszcze wpada KRUS dla rolnikow emerytów , wiec moze pomysla o emerytach z zusu 😁😁😁wszak armate trzeba napełnic 🙊🙊😁😁😁😁
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: endy56 »

Genever...w punkt😉...proste pytanie z prostym problemem.....(dostałem , nie dojadę i nie odeślę)....i co????? zero odpowiedzi. Trochę jak nasi politycy...pytasz o mydło a bajdurzą o powidle...pozdrawiam😊....................tak na marginesie byłem 15 razy, szykuje się 16, więc znam różne sposoby i wybiegi ale na swoje proste pytanie odpowiedzi nie mam
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2200
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Dziwie ci sie niby weteran a problem .
Masz tam jasno napisane trzeba dac wiadomosc do osrodka ....a tego to i ja nie eksperymentowalem....
Nie pasowalo mi miejsce i czas to zmienialem ......a nie demagowalem o ,,,, niedojazdach ,,,,dziwne powiedzenie .dziwna nazwa .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4097
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Bibi2 »

Genever pisze: 11 gru 2022 09:33 "Taki jest świat. Ludzie zachowują się tak, jakby zjedli wszystkie rozumy, a jeżeli przyjdzie wam do głowy zadać im proste pytanie, okaże się, że nie wiedzą nic".
Paulo Coelho, Jedenaście minut
Genever , cytat rewelacyjny :kwiat:
endy56 pisze: 11 gru 2022 21:34 Genever...w punkt😉...proste pytanie z prostym problemem.....(dostałem , nie dojadę i nie odeślę)....i co????? zero odpowiedzi. Trochę jak nasi politycy...pytasz o mydło a bajdurzą o powidle...pozdrawiam😊....................tak na marginesie byłem 15 razy, szykuje się 16, więc znam różne sposoby i wybiegi ale na swoje proste pytanie odpowiedzi nie mam
Endy, trochę odpowiem jak politycy -na okrągło ;)
Niewykorzystane skierowanie z przyczyn ważnych wraca do puli i mogą z niego skorzystać inni z tzw. zwrotów, jeśli zrobisz tak jak mówisz , po prostu nie pojedziesz , NFZ może Cię ukarać jakąś kwotą (powiedzmy symboliczną ) - to rozstrzygają indywidualnie poszczególne oddziały (czy jest na to podstawa prawna - nie wiem) ale myślę, że dotkliwsze jest to, że składając ponownie wniosek będzie obowiązywała karencja 12 miesięczna . Trzeba się też liczyć z tym , że "za karę" mogą odmówić Ci sanatorium uzasadniając , że lekarz balneolog nie widzi potrzeby rehabilitacji.
Mogę mylić się w swojej opinii , jeśli wprowadzam w błąd to przepraszam , może jest ktoś kto ma większą znajomość tematu.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Atina »

Jedyny raz nie mogłam skorzystać ze skierowania z przyczyn osobistych
Oddam skierowanie aby ktoś inny mógł skorzystać ze zwrotów...tak po ludzku :roll:
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2200
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Kolego to nie znajomosci to normslne procedury ktore nam sie naleza .
O zacnych koszyow nikt nie ponosi .
A kto nie wierzy zawsze moze zadzwonic do innfo nfz ..po co snuc demagogie .
Mowie to na wlasnych doswiadczeniach .
Co do skorzystanie innej osoby , to skoro odmowisz to zaraz na twoje miejsce jedzie na druga inna osoba
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: endy56 »

Bibi2
Dzięki za info, o 12 miesięcznej karencji wiedziałem, co do symbolicznej opłaty mam wątpliwości, nie wiem czy NFZ chce się szarpać z wiekowymi ludźmi, co to zawsze jakieś legendy mogą wymyśleć nawet jak nie odeślą i nie dojadą( demencja, pies zjadł , połamało ,że nawet do lekarza nie mogłem iść ;) ) najbardziej ciekawa ta "kara" lekarz orzecznik stwierdza....? że nie😐 już się nie nadaje, albo żadne sanatorium na nogi mnie nie postawi i wówczas to ja z nimi się poszarpię, pisma , odwołania , kasacje😁 Pozdrawiam
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2200
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Nie opowiadajcie bzdur o kradzeniu symbolicznej kasy
Czy ktos z was zostal ukarany taka kwota ....czy tylko gdybacie jak nasz rzad 🙉🙉🙉
Motywujesz pismo , odsylasz skierowanie i albo prosisz o zmiane czasu i miejsca tylo pod warunkiem ze zrobisz to w okreslonym czasie co pisze w skierowaniu ......a cos mi sie wydaje ze ty ten czas przespaleś ...albo dziekujesz z okreslonych przyczyn .
Twoja sprawa zostaje zamknieta .
Kolekny raz jedziesz z kolejnym skierowaniem z nowej kolejki .Oczywiscie z terminem karemcji .
Nie opierajcie sie na swoich domyslach i domysłach innych
Mialem i ja take przypadki wiec nie wpierajcie bzdur jak , ,,,,prezes mowiac ze my to zrobimy dobrze .,,,,,🙊😁😁
A niedowiarki niech zadzwonia do nfz i dopytaja
I tu jest haczyk ......kazdy konsultant bo z takim bedziecie rozmawiac mowi co innego 🙉🙉🤭🤭wiec niedowiarki niech dwonia 2 lub 3 razy o roznych dniach i porach ,,,,, a wnioski wysnujecie sami ..I NIE OPOWIADAJCIE BZDUR .
Przerobilem to jak i w NFZ tak i w ZUS .
Zmienialem miejsca i czas .i zadnych konsekwencji nie mialem .
Wiec stresujcie ludzi sprawdzonymi metodami a nie tylko domysłami .
ODPOWIEDZ