Niedojazdy do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Niedojazdy do sanatorium

Post autor: endy56 »

Witam Szanowne Państwo
Na stronach NFZ Olsztyn była informacja że czas oczekiwania na skierowanie do sanatorium zależne jest od schorzenia pacjenta i wynosi od 6 do 8 miesięcy. Wykombinowałem sobie żeby pojechać wiosną lub latem. We wrześniu zrobiłem wymagane badania i zaniosłem do swojej pani doktor z prośbą o wypisanie skierowania, skierowanie dostałem prawie od ręki 13.09.22, chwile poczekałem i pismo do NFZ wysłałem na początku października. 14.10.22 dostałem potwierdzenie że zostałem zarejestrowany i czekam w kolejce która wynosi ok. 5 miesięcy. Wypadało że w słonecznym marcu pojadę ...no trudno, kiedyś już byłem w marcu, (Szczawno Zdrój). Wrzucam swój numer skierowania do przeglądarki a ta leci jak szalona...setki dziennie. Po miesiącu od wysłania zgłoszenia dostaję skierowanie do sanatorium....7.01.23.............GOŁDAP...........Krótko mówiąc po miesiącu oczekiwania skierowanie do sanatorium. Byłoby ok gdyby nie GOŁDAP....nie dość że na końcu świata to w środku zimy.
Mam zamiar nie jechać i stąd moje pytania
1. Wiem ze powinienem zwrócić....może ktoś bardziej potrzebuje
2. Jak zwrócę bez uzasadnienia ....to rok znów czekam
3. Nie dojadę i co??? płace coś?
4. Nie zwrócę skierowania- konsekwencje?
5. W necie ostatnio znalazłem wypowiedź Kraski, że w drugim kwartale 2022 było prawie 3500 tzw. nie dojazdów.
6. Ponoć pracują nad nowelą ustawy, że to sam kuracjusz i wybrane przez niego sanatorium będą ustalać gdzie i kiedy
stawić się na kurację (podobnie jak kuracjusze komercyjni)
Wiem że to trochę egoistyczne, ale dwa miesiące to jednak szmat czasu i różne rzeczy mogą się przytrafić, jak odeślę, to rok w plecy
Pytanie do forumowiczów miał ktoś skierowanie do sanatorium ....nie odesłał i nie pojechał????
pozdrawiam
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Hej tak ja w tym roku oddzial NFZ maxowiecki
PAMIETAJ NA PRZYSZLOSĆ JAK I Z ZUSU TAK I Z NFZ
DAJAC [WYSYLAJAC] ODPOWIEDNI DRUK
PISZESZ PISMO OD SIEBIE GDZIE I W JAKIM TERMINIE MOZESZ JECHAC
tak bylo i tak jest do dzis oczywiscie odstepstwa bywaja dlatego tez wskazana jest opinia lekarska gdzie chcesz jechac i dlaczego .
Owszem teraz ,,,,dobry lad ,,,,🙉😁😁😁😁😁pisze wszedzie ze mamy prawo wybrac sobie miejsce i czas ale ja tak wskazywalem od 15 lat wstecz jezdzac z zus i nfz i byl to zawsze styczen luty i tak dostawalem .
Jezeli chcesz cos teraz zmienic .....
Odsylasz skierowanie do nfz z prosba o zmiane miejsca i tetminu , podać powod , osobisty lub zalecenia lekarskie i tu trzeba ruszycz glowa i popierajac sie stanem zdrowa i poprosic lekarza o zaswiadczenie .
Oczywiscie dostaniesz pismo o rezygnacji , ale to o niczym nie swiadczy bo za cheile bedzie kolejne pismo bedzie o zmianie miejsca i czasu.
Masz trzy takie mozliwosci.
Kolejna czyli 4 jezeli nie bedzie ci to pasowac to bierzesz zwolnienie lekarskie na ten nie pasujacy termin i nfz przesuwa je sam ......bo na zwolnieniu nie mozesz jechac .
Z nfz 🙉😁😁😁😁jada tylko zdrowi . Zapewne otworzyłem puszke pandory z tematem i duzo osob bedzie pisalo cos co nie zawsze sprawdzili i tak naprawfe wiedza z wiadomosci jedna pani drugiej pani 🙉🙉😁😁😁
Jak chcesz wiecej wiedziec odezwij sie na priv
Pozdrawiam

A tak apropopo .....piszesz ze jezdzisz od 15 lat.
.....sory i Ty sie po 15 latach uczysz tej wiedzy 🙊🙊🙊😁😁😁ja to ogarmolem po pierwszym .wyjeździe.....czyli w tym samym czasie co Ty 🙉🙉😁😁😁😁
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

A teraz zobacz na frekfencje na poscie mamy ....40 czytajacych ....wieczorem bedzie kolo 100 a przeciez tu nikogo nie ma 🙉🙉😁😁😁😁 nie ma piszacych ale czytajacych uczacych sie tej wiedzy jest ogrom .
Czyli te wiadomosci sa potrzebne ......ucz sie Jasiu ucz bo nauka to potegi klucz .........🙉🙉😁😁😁
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Natalia-C »

Insignia 2010 pisze: 13 lis 2022 11:23 A teraz zobacz na frekfencje na poscie mamy ....40 czytajacych ...
Insignia 2010, a gdzie można sprawdzić frekwencję danego postu? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Felice »

Endy zwrócić powinieneś z odpowiednim uzasadnieniem. Każdy oddział NFZ inaczej działa i często tam, gdzie coś jest niemożliwe działa od ręki i odwrotnie.
Zawsze motywacją może być to, że zgodnie z ich informacją termin nie zgadza się i ten, który Ci dali jest niemożliwy w realizacji ( poczynione plany, brak urlopu, czy też spawy rodzinne).
Ta motywacja może zmienić termin, ale nie miejsce. Z miejscem pewnie będzie ciężej, ale próbować zawsze można. Zadzwoń do nich i odpowiedzą jak to wygląda z ich strony.
Nie wykorzystanie skierowania bez uzasadnienia zawsze będzie wiązało się z konsekwencjach finansowymi.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Felice »

Insignia, nie czytających tylko otwierających stronę, a to różnica. Każde twoje wejście też jest liczone.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Oj Felicja to oczywiste ze jezeli wchodzi to i czyta , a jak czyta to i czerpie wiedzie .
W prawym gornym rogu jest lupka gdzie wpisujesz tytuł postu i czytasz 😉👍😁
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Lepiej nie przekręcać nicków 🤔
Można trafić jak kulą w płot (jak w tym przypadku) 😒
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Kaziu a mamusia ci mowlia ucz sie jezykiw Kaziu
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Możesz jaśniej? Nie jestem specjalnie rozgarnięty, nie rozumiem 😒
ODPOWIEDZ