Niedojazdy do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

I nie ma pojecia niedojazdow ......bo w przypadku zmiany.terminu miejsca lub odmowy musisz powiadomic nfz pismem a miejsce odbycia telefonicznie ze cie nie bedzie .
Chodz ostatnim razem a bylo to w sierpniu tego roku mialem ochote nie przyjać zakwaterowania i zrezygnować z uwagi na warunki kwaterunkowe , ( nie przerabialem tego ale wiem ze tak mozna ) wiec nie polecam ,,,, zapewne kiedyś to sprawdze moze bedzie okazja to napisze tu na portalu , a puki co to nie polec .............ale mile panie z recepcji od razu zmienily ton i staneły na wysokosci zadania
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Bibi2 »

endy56 pisze: 18 gru 2022 21:08 Bibi2
Dzięki za info, o 12 miesięcznej karencji wiedziałem, co do symbolicznej opłaty mam wątpliwości, nie wiem czy NFZ chce się szarpać z wiekowymi ludźmi, co to zawsze jakieś legendy mogą wymyśleć nawet jak nie odeślą i nie dojadą( demencja, pies zjadł , połamało ,że nawet do lekarza nie mogłem iść ;) ) najbardziej ciekawa ta "kara" lekarz orzecznik stwierdza....? że nie😐 już się nie nadaje, albo żadne sanatorium na nogi mnie nie postawi i wówczas to ja z nimi się poszarpię, pisma , odwołania , kasacje😁 Pozdrawiam
Endy , ja tego nie spraktykowałam ale może będzie sposobność i zapytam nieoficjalnie u źródła .
Mimo wszystko dobrych decyzji i fajnego przydziału , z którego nie będziesz chciał rezygnować :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Insignia 2010 pisze: 18 gru 2022 23:42 I nie ma pojecia niedojazdow ......bo w przypadku zmiany.terminu miejsca lub odmowy musisz powiadomic nfz pismem a miejsce odbycia telefonicznie ze cie nie bedzie .
Jest :) ... gdyż nie każdy powiadamia stosunkowo wcześniej , odmowy trafiają do NFZ często na dzień lub dwa przed datą rozpoczęcia turnusu . Nawet na wyjazd ze zwrotu już nieco za późno .

Ciekawe to co piszesz ... " musisz powiadomić ..... miejsce odbycia telefonicznie , że Cie nie będzie " :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: darek »

i kolejny RAZ dowiaduję się ,że Mamy RÓŻNE Przepisy w POLSCE

Od bodajże roku 2012 NFZ Miejscowy dla Obiektu Sanatoryjnego Wysyła potwierdzone Listy Uczestników Turnusu
Są to listy Osób zakwalifikowanych do pobytu dla Obiektu sanatoryjnego
Imię Nazwisko-Miejscowość bez peselów

NFZ zobligowany jest do Wysłania ZAPROSZENIA na Turnus w OKREŚLONYM przepisami czasie Jednak nie Później niż 14 dni przed wyjazdem.
Jeżeli otrzymamy nawet na pięczątce pocztownej mniej niż 14 Dni możemy odesłać BEZ KONSEFENCJI .

Dla NFZ liczy się TYLKO PAPIER - konsultacje telefoniczne to TYLKO SUGESTIE

Wszelkiego Rodzaju Rezygnacje Muszą mieć podkładkę -No niestety w Polsce nadal Obowiązuje BUMAGA bez niej Nic nie wskóramy

Oczywiście istnieją przypadki Losowe -ale znowu Papier i podkładka

Ukarać raczej Nikt nie ukarze ,ale zapewniam NFZ ma wiele sposobów ,aby uprzyjemnić życie kuracjuszowi .
Można kolejny raz dostawać Goczałkowice lub koniec Polski w bardzo nie atrakcyjnych terminach gdzie są kłopoty z dojazdem np Wysową

i niech Nikt nie mówi że NFZ nie posiadają swoich ulubionych Kuracjuszy -ciężko spaś z takiej listy
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Gienia .....zapewne masz racje .
Ja zawsze dzialalem wg skierowania jakie dostalem z nfz lub zus nie pasowal termin data to w ciagu tygodnia odsyłalem skierowanie z prosba o ponowne wyznaczenie miejsca i czasu odbycia kuracji .wskazujac terminy .
Wiec nigdy nie czekalem z tym do konca a co za tym idzie zawsze dostawalem to co chcialem .
Po tym jak dostaniesz skierowanie zawsze pisze aby powiadomic obiekt ze tam bedziesz i kiedy , ja tak zawsze robilem wiec jeżeli zmieniałem to powiadamialem to gdzie mialem jechac w pierwszej wersji .
Ale roznie ludzie robia .
Jedno wiem ze jezeli jedziesz a nie dojedziesz lub spóźnisz sie o dzień lub wiecej to musisz powiadomić dany obiekt gdzie sie wybierasz i to z nim ustalić
Pewnie chodzi o koszty posiłków .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Czyli dokladnie dzialam tak jak Darek pisze
Co do umilania pacjentom zycia to przeciez mozna zawsze odesłać skierowanie ........ nie pasuje to odsylam ze wskazaniem innego miejsca i oni zawsze musza się dostosowac ....wiem bo sprawdzalem to wielokrotnie na swoim przypadku .
Nie ryzykowalem do trzech razy w nfz bo tylko do dwoch ale zus na maksa czyli 3 odwolania az dali mi co chcialem .
Ja jestem taki ze sprawdzam na sobie , wtedy nikomu sie nie szkodzi , a madry zawsze wnioski wysnuje .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2198
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: Insignia 2010 »

Natomiast co sie tyczy pokoi wyzywienia itp .
To widzisz nie pytam o to wcale ......jak bylem w Malwie mialem 1 w studio no bylo zimno , poszedlem do recepcji i juz piecyk sie znalazł bez laski, ale o tym trzeba mowic i wymagac .
W pokoju nie siedzie no albo trasy po okolicy albo parkietowo wiec i cena za polityczna tv mnie nie interesuje zabiegi obiad i powrot 22 👍👍👍🕺💃⛷️⛷️
steffan
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 29 paź 2022 23:26

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: steffan »

Bylem osobiście w NFZ zrezygnować miesiąc przed terminem.Miejscowość mi nie pasowała.Miła pani popukała sie w głowę i kazała zabrać papiery,wracać do domu i dzwonić dwa tygodnie przed wyjazdem i pytać o zwroty.Tak też zrobiłem i już podczas pierwszej rozmowy tel z NFZ zostały zaproponowane dwie miejscowości.Jedna przypasowała i ..JADĘ! Jeżeli by nie dopasowały to kazali dzwonić co 2 dni i się dowiadywać.Zwrot skieronia natomiast kazała mi wrzucić do skrzynki podawczej,bez żadnych druków i ceregieli,nawet na 3 dni przed wyjazdem.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: endy56 »

Tak tylko na marginesie dla tych co nie znają słowa "niedojazd".....można znaleźć atr. z Kraską. W II kwartale b.r. było 3443 niedojazdów....i to nie tylko z winy kuracjuszy co nie dojechali. Część ludzi zwraca bo nie pasuje im termin czy miejsce....NFZ w ramach tzw. zwrotów proponuje te miejsca tym co się na to piszą ale i oni rezygnują i tak do skutku... jak znajdą, dobrze, jak nie, to taka oferta trafia na półkę ..." niezrealizowane"....w moim województwie nawet do trzech dni.....skierowanie dostarczają kurierem....byle jechać. Tak na marginesie, po uruchomieniu sanatoriów po "pandemii".....część z nich świeciła pustkami....rezygnowało 70 procent ludzi....strach...strach. Następna sprawa, sam odczułem jak to jest" niedojazd" w Zameczku w Kudowie w 2018 r. mieliśmy pokój trzyosobowy....ale ktoś nie dojechał, przez trzy tygodnie mieliśmy podniesiony standard ( we dwóch w trójce) opłata jak za trójkę> Pani w recepcji po trzech dniach powiedziała że NFZ poinformowała ze facet miał wypadek (to też niedojazd). Pytanie retoryczne dla co niektórych, jak już jadę, a łapie mnie zawał (udar)...i ląduje w szpitalu a nie w sanatorium.......jak umiera mi żona, mąż, ojciec czy matka i nie mam głowy by na trzy dni przed terminem odsyłać skierowanie do funduszu ... to co to jest ?????.... TO JEST KULFA NIEDOJAZD. i o tym pisałem.... Na koniec na stronach funduszu Olsztyn znalazłem informację że na rok 2023 podpisali super kontrakt(GOŁDAP) .....na sanatorium ponad 11mln....na szpital ponad 1mln........i tak można kolejki skracać do minimum.....nie wiem tylko czy to dotyczy Witala ....czy sanatoriów w całym kraju.....Ja od złożenia (przesłania wniosku do NFZ czekałem tylko miesiąc......dostałem zadupie....pojadę, opinie są różne a ja aż tak bardzo wymagający nie jestem). Pozdrawiam miłe państwo😊
Awatar użytkownika
endy56
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 08 lis 2022 18:47
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Niedojazdy do sanatorium

Post autor: endy56 »

Jednak pojechałem, ale już wróciłem. Jeśli ktoś potrzebuje świeżych informacji to służę. Tak na marginesie przy stoliku siedziało nas osiem osób, poza mną nikt nie znał tej strony
ODPOWIEDZ