BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: gosiam »

W marcu 2023 r. wyjezdzam na pobyt sanatoryjny z NFZ do sanatorium Nida Zdrój w Busko Zdrój. Czy ktos Was był w ostatnim czasie i może podzielic sie opiniami.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: gosiam »

Hejka. Czyżby nikt z Was nie był w sanatorium Nida w Busku Zdroju :?: Jak wspomniałam w marcu mam wyjazd i bardzo chciałabym znać opinie tych którzy korzystali z tego sanatorium. Owszem znalazłam wcześniejsze wpisy ale one są z przed kilku lat i obecnie mogą byc nieaktualne. Pozdrawiam. Miłego weekendu Forumowicze życzę :)
Kwiat Jesieni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 19 lis 2022 18:02
Oddział NFZ: Podlaski

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: Kwiat Jesieni »

Gosiu,
pokoje są w różnym standardzie. Ja w czerwcu mieszkalam w pokoju 1 os. po i przed remontem. Ale za to mialam balkon 😁. Baza zabiegowa dobra, jakość zabiegów właściwa, szczególnie fajna gimnastyka w basenie. Lekarz ordynuje zabiegi, zgodnie z oczekiwaniem kuracjusza. Plusem jest wlasna kawiarnia do której można przejść drogą wewnętrzną. Sprzątanie co 3 dzień. Kuracjusze prywatni i z nfz spożywają posiłki o innej porze. Jedzenie urozmaicone, jak dla mnie wystarczająca jakość. Zabierz ze sobą maseczki. Wchodząc do gabinetu lek i pielęgniarki należy założyć maseczkę. Ja z pobytu byłam zadowolona.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: Yark »

Dzieki za opis. Pozdrawiam :)
Kwiat Jesieni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 19 lis 2022 18:02
Oddział NFZ: Podlaski

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: Kwiat Jesieni »

Dodam, że są dla nfz dodatkowe opłaty za tv itp. WiFi najlepsze przy recepcji. Za 2 tyg turnus zapłaciłam ponad 4200 zł z opłatą klimatyczną.
Pozdrawiam 🍁
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: gosiam »

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje. :) Byłam zainteresowana pokojami. Wlasnie gdzieś czytałam, że są i przed i po remoncie. Przypuszczam, że kuracjusze NFZ otrzymują te przed remontem. :( Mam zamiar zadzwonić i dopytać kilka szczegółów min. w sprawie rezerwacji. Jadę z kuzynką więc chcialabym 2os.
Kwiat jesieni Ty byłaś prywatnie, więc pobyt jest traktowany zawsze na innych warunkach. Gdy jeżdżę komercyjnie do Połczyna Zdrój to tez komfort wliczony jest w cenę. Podobnie jak w Nidzie, w cenie którą Ty podalas wliczone jest inne wyżywienie, ręczniki, szlafrok itp. Dzieki za wzmiankę o maseczce. Szczerze... calkiem o nich zapomniałam ;). Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
Kwiat Jesieni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 19 lis 2022 18:02
Oddział NFZ: Podlaski

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: Kwiat Jesieni »

Gosiu, małe wyjaśnienie. Moja ocena dotyczy tego roku...trochę straciłam rachubę czasu. Pokoje na 3 samej górze były ładniejsze, krótko oo remoncie,ale było w nich gorąco. Podobno były twarde i niewygodne materace. Mój pokój na I piętrze byl odnawiany...ale dawno 😊. Myślę, że telefon do Nidy załatwi sprawę. 🍁
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: gosiam »

Dzieki. :) Zadzwonię i dopytam. Nie wiem, czy dla NFZ rezerwuja pokoje, czy dopiero gdy przyjadę. Do wyjazdu mam jeszcze troche czasu. Wiem, że sanatorium NFZ to nie wczasy i nie koncert życzeń, ale chcialabym aby w pokoju, w miarę mozliwosci, można było jakoś funkcjonować. W 2020r. bylam w Busku w sanatorium Rafał. Niestety pokoje, wc i łazienki były tak małe, że to jakaś porażka :( Po kąpieli, żeby się wytrzeć trzeba było stanac w pokoju bo inaczej się nie dało. Po skorzystaniu z wc, aby podciągnąć gacie trzeba było stanąć w drzwiach do pokoju. Zresztą, swego czasu pisałam o warunkach tam panujących na naszym forum. Dwa lata temu byłam w Busku a ośrodka Nida Zdrój nie mogłam skojarzyć. Dopiero Felice i mapka Google rozjaśnily mi pamięć. Miłego dnia. :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: ewiko »

Za poprzedniego Prezesa , dałabym najwyższą ocenę , cudowny pobyt pod każdym względem. Po zmianie , oprócz zabiegów i pięknej okolicy ..... pozostało "mniej niż zero". Kasa , kasa , i nic więcej. Kuracjusz na samym końcu. Bardzo żałuję , bo było to moje ulubione , najwyżej oceniane sanatorium.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: BUSKO ZDRÓJ sanatorium NIDA ZDRÓJ

Post autor: gosiam »

Ewiko przyznam że Twój wpis dał mi wiele do myślenia. :( Czy jest aż tak fatalnie :?: :o No cóż będę musiała zadowolić się okolicą i dobrymi zabiegami, bo one chyba są najważniejsze. Reszta... te trzy tygodnie muszę jakoś przetrwać. Wczoraj wykonałam telefon do sanatorium. Rezerwacji nie prowadzą, aczkolwiek do wyjazdu jest jeszcze troche czasu, mam zadzwonić na miesiąc przed rozpoczęciem turnusu. Mam zamiar zabrać ze sobą dobry humor, wrzucić do walizki wygodne szpilki i fajne kiecki i bedzi OK :D.
ODPOWIEDZ