Inhalatorium Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Jolanta1863
Posty: 1
Na forum od: 19 lis 2022 20:51
Oddział NFZ: Łódzki

Inhalatorium Szczawnica

Post autor: Jolanta1863 »

Na przełomie października i listopada 2022 roku przebywałam w sanatorium Inhalatorium w Szczawnicy.
Zdecydowanie ten obiekt nie spełnia żadnych standardów. Do wejścia prowadzi kilkaset schodów, boczne wejście zamykane jest wczesnym popołudniem. Nikt z personelu recepcji nie poinformował jak dostać sie do obiektu, mimo iż dwukrotnie telefonowałam przed przyjazdem z pytaniami. Brak windy w obiekcie.Posiłki dowożone z innego miejsca, dlatego zawsze były chłodne. Personel recepcji nieprzyjazny, brak jakiejkolwiek informacji (byłam pierwszy raz w życiu w sanatorium) np. jakie formalności należy dopełnić przy wyjeździe. Pokoje ponure, cały czas trzeba było świecić światło, nawet w dzień. W moim pokoju był zepsuty prysznic, wyrwane gniazdko, pierwotnie nie było nawet szafy. Łóżko to jakaś zleżała wersalka. Pościel i ręcznik nie zmieniane przez trzy tygodnie pobytu. Ogólnie w tym obiekcie nie ma żadnego miejsca, gdzie byłoby można usiąść, żadnej kawiarni czy nawet świetlicy, stołówka otwierana jedynie na posiłki. Oczywiscie brak basenu czy jakiegokolwiek innego miejsca, gdzie mozna byłoby spędzić czas poza pobytem w pokoju lub skorzystać z aktywności. Posiłki fatalne, chłodne, o smaku nie będę się wypowiadać, wszyscy narzekali. Jedynie personel rahabitacyjny przyjazny, panowie masażyści rewelacyjni: profesjonalni i mili. Aż szkoda ich na miejsce tak siermiężne.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: wiktor64 »

Dzieki Jolanta1863 za opinie ,jak widze co piszesz to leki szok ,miałaś gorzej niz ja ,
w nauczycielu w szczwnicy ,no ale tak jest ,ale okolice w szczawnicy piekne ,jak miałas siłe i checi
chodzić poi górkach to super ,jedyny plus to za dwa lata wchodzą zmiany i bedziemy mogli se wybrać
sanatorium i te słabsze padną jak nie podniosa standartu ale życie pokarze jak to bedzie,
dzieki jeszcze raz i sle kwitki :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: GIENIA »

Dziękuje Jolanta za opinię :kwiat:

Wiktorze , niekoniecznie padną ... ludzie , którym będzie zależało na szybkim terminie rehabilitacji , ( a podejrzewam , że w tych " gorszych " ośrodkach terminy mogą być krótkie ) , nie będa zwracali uwagi na standard pokoju , czy jakość wyżywienia i pojadą .... a w Inhalatorium rehabilitacja nie jest zła ... Jolanta też pisze .. " personel rahabitacyjny przyjazny, panowie masażyści rewelacyjni: profesjonalni i mili. " ....
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: Bibi2 »

Jeszcze jedna opinia doszła , tylko szkoda , że taka bardziej negatywna .
Szczawnica jest super ale do Inhalatorium nie pojadę :roll: , chociaż weszłam do środka , myślałam że jest lepiej
Dziękuję Jolu :)
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

Witam. Głowy do góry... :D . Co Nas nie zabije, to Nas wzmocni - tak mówi stare przysłowie :lol: .
Czy jest ktoś na forum ze skierowaniem do Inhalatorium na marzec 2023 ?.
Awatar użytkownika
mario63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 552
Na forum od: 13 sie 2013 12:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: mario63 »

...witam, otrzymałem skierowanie do Inhalatorium na maj 2023r..., laryngologia... Czy może Ktoś podzielić się uwagami na temat pobytu i rozkładu dnia dotyczącego zabiegów (czy zabiegi są na miejscu?, w jakich godzinach odbywają się zabiegi?, czy są jakieś rygory?..., czy jest parking dla autek?,itp.) . Dziękuję za ewentualne informacje, sugestie i podpowiedzi... Pozdrawiam ;)
Toszka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 23 lut 2023 11:41
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: Toszka »

Witam, byłam w Inhalatorium w 2021 roku. Wszystkie zabiegi były na miejscu i wszystkie kończyły się przed obiadem. Nie było problemu z punktualnością. Parking (niewielki, bo też i kuracjuszy tam mieści się ok. 30 ) jest przy sanatorium.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

mario63 pisze: 26 lut 2023 20:17 ...witam, otrzymałem skierowanie do Inhalatorium na maj 2023r..., laryngologia... Czy może Ktoś podzielić się uwagami na temat pobytu i rozkładu dnia dotyczącego zabiegów (czy zabiegi są na miejscu?, w jakich godzinach odbywają się zabiegi?, czy są jakieś rygory?..., czy jest parking dla autek?,itp.) . Dziękuję za ewentualne informacje, sugestie i podpowiedzi... Pozdrawiam ;)
Hej....
Przyjęcia do sanatorium odbywają się od godziny 8:00. Do tej godziny przyszli kuracjusze którzy przyjechali wcześnie rano grzecznie czekają w holu :) . Procedura przyjęcia idzie sprawnie. W recepcji po przekazaniu skierowania otrzymuje się druk do wypełnienia w sprawie covid. Za niedługi czas ponownie uprzejma Pani z recepcji prosi do okienka po wypełnione druki z którymi udajemy się do pielęgniarki a następnie do lekarza. Ze względu na to, że w dniu przyjęcia wyjeżdżają poprzedni kuracjusze, klucze od pokoju otrzymujemy dopiero około godziny 14. Obiad jest o 13:30. Karty z zabiegami są wydawane po kolacji , czyli około 17:30. Zabiegi kończą się do obiadu. Parking płatny, nie ma problemu z parkowaniem autka. Pokoje czyste, wyposażone w TV (60zł), talerzyk, szklanka sztućce. Ręcznik, w ubikacji prysznic, łóżko wygodne. W pokoju aż za ciepło . Dość pojemna szafa, stoliczek, krzesło. Nie jest źle ... Opisany pokój to jedynka.
Załączniki
IMG_20230327_133808.jpg
IMG_20230327_133725.jpg
IMG_20230327_133829.jpg
IMG_20230327_133905.jpg
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie pocztkową jak wida pokoje sa ok ,zobaczymy jak dalej ,
acha na balety do Budowlanych ,bo tylko tam chyba tylko graj ,
no i w zameczku wtorki i czwartki tak bylo jak ja byłem w szczawnicy ,
no i baw sie dobrze i wypoczywaj :D :D
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inhalatorium Szczawnica

Post autor: tico22 »

Witam, o baletach nie przekażę informacji, nie moja bajka. Ja wolę inną aktywność ...na świeżym powietrzu :D . Co do zabiegów, nie ma na co narzekać. Kameralne sanatorium ma swoje pozytywne strony. Nie ma bieganiny, latania, byle szybciej bo trzeba się spieszyć... . A właściwie do czego?. Posiłki są dowożone z kuchni zewnętrznej. Ale są smaczne i ciepłe. Pieczywo świeże. Naprawdę jest OK. Dzisiaj pogoda po obiedzie się poprawiła więc wypad w góry . Na początek kółeczko do bacówki pod Bereśnikiem :D .
Załączniki
IMG_20230328_151501.jpg
IMG_20230328_145508.jpg
IMG_20230328_153241.jpg
ODPOWIEDZ