Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Dorota123 »

Mam pytanie do osób które były w sanatorium z NFZ w Świnoujściu. Do jakiego sanatorium warto jechać?Chciałabym starać się w lutym o zwroty. Najbardziej zależy mi żeby baza zabiegowąa była na miejscu i fajnie jakby był basen do ćwiczeń.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Obawiam się , że żadne z sanatoriów nie spełnia Twoich oczekiwań .... tzn basen i wszystkie zabiegi na miejscu .. :? ... może Bałtyk , w nim jest basen i spora baza zabiegowa , ale nie ma gwarancji , że na część zabiegów nie będziesz musiała chodzić do Zakładu Przyrodoleczniczego .
Cała baza zabiegowa jest w Energetyku , ale tam chyba nie ma basenu .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Felice »

W Bałtyku w czasie mojego pobytu tylko w sobotę chodziłam do Rusałki. Jest basen do ćwiczeń z wodą solankową, ale czy ten obiekt można nazwać najlepszym? Warunki mieszkaniowe są tragiczne i remont powinien być tam zrobiony wieki temu. Latem to jeszcze może da się przeżyć, ale zimą to raczej niemożliwe.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Nie wiem czy tak jest , ale ktoś mówił , gdy byłam na zabiegach w Bałtyku , że tylko tzw pobyty poszpitalne muszą mieć zabiegi na miejscu . Pozostali w miarę dostępnych miejsc .
Jeśli chodzi o obiekt , to masz rację Felice , warunki tragiczne , chyba nie ma gorszego w Świnoujściu .

Czyli Dorotko ... jeśli chcesz mieć basen , zabiegi , stołówkę na miejscu i w miarę przyzwoite warunki socjalne , zrezygnuj ze Świnoujścia .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Ja akurat byłam na pobycie szpitalnym, może to wyjaśnia.
W tej chwili na pewno nie pojechałabym do Świnoujścia na pobyt sanatoryjny bo faktycznie wybór miejsca jest trudny. Prywatnie tak do jakiegoś SPA , bo samo miejsce dla mnie rewelacyjne. My codziennie jeździliśmy na basen do Heringsdorfu, ale potrzebne jest auto lub lato i dojazd rowerem.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Ja z kolei , właśnie ze względu na miejscowość , przyjęłabym prawie każdy ośrodek :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Dzia_dek »

Moim zdaniem wszystkie warunki Doroty spełnia jeden obiekt w Świnoujściu.
Mam na myśli sanatorium "Henryk" przy ul. Sienkiewicza 1. Baza zabiegowa i
stołówka na miejscu. Basen 12,5 na 5 m myślę, że też spełni oczekiwania.
Dodatkowo, na miejscu, można skorzystać ze spa oraz sauny i parkingu też.
Jedyny problem to ... "wydzwonić" zwrot w określonym czasie. :?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Dzia _dku , a cała baza zabiegowa jest w Henryku :?: nie dochodzi się na żadne zabiegi do Rusałki :?:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Dzia_dek »

Gieniu miejsce zabiegów jest zależne od tego gdzie przydzieli nam je lekarz,
i od rodzaju zabiegów. Pewnie tu masz rację, że z NFZ na część zabiegów
trzeba będzie spacerować i to nie tylko do "Rusałki", ale też do "Bałtyku",
a nawet do "Światowida". No ale coś za coś. Taki jest już urok Świnoujścia.
p.s. parking na miejscu, ale ceny :roll: zdecydowanie zaporowe (ponad 50 PLN/doba)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Zgadzam się z Dzia_dkiem, bo ja np. będąc w Trzygłowie poprosiłem lekarza o zabiegi wszystkie w Rusałce i tak dostałem, ale ja byłem z pulmonologii. Lekarz stwierdził przy tym, że nie może dać basenu, bo okres zimowy i dla kuracjuszy z pulmonologii mają zakaz od lekarza uzdrowiska dać taki zabieg.
Co do opinii przytoczonych przez Felice, Gienię i Dzia_dka są one wiarygodne i zgodne z prawdą.
Do Świnoujścia jadą takie osoby, które już tam były, niestraszne jest im dochodzić na zabiegi i posiłki do innych obiektów.
Wszystkie niedogodności rekompensuje atmosfera tego uzdrowiska, dobry mikro klimat na drogi oddechowe i możliwość spacerowania na dostępnych trzech promenadach położonych równolegle do plaży i w bardzo bliskiej od niej odległości.
Wiem co mówię, bo przepracowałem ubiegły cały rok w jednym z ośrodków sanatoryjnych w Świnoujściu i poznałem je dokładnie.
Dziwi mnie tylko brak opinii o sanatorium Henryk, chociaż już w nim od oddania do użytku było setki kuracjuszy, ale teraz jak pojadę na pewno dowiem się na miejscu od kuracjuszy, czym dysponuje to sanatorium i jak się w nim mieszka.
Moim zamiarem jest wydzwonić zwrot na początek stycznia do Świnoujścia.
ODPOWIEDZ