Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Dorota123 »

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi na moje pytanie. Byłam 3 razy w sanatorium (w tym raz ze zwrotów) za każdym trafiałam na fajne miejscówki z wyżywieniem i wszystkimi zabiegami łącznie z basenem na miejscu. Teraz marzy mi się Świnoujście. No cóż przyjdzie czas będzie rada..... zobaczymy w lutym jakie będą zwroty.
teresarudz
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 16 lut 2022 17:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: teresarudz »

Witam,właśnie wczoraj wróciłam z"Bałtyku". Cała baza zabiegowa na miejscu ,jest też basen i kąpiele solankowe w wannie. Wyżywienie super,ale pokoje to porażka.Dostałam pokój w studio dla 3 osób,obok maleńki na dwie i jedna łazienka -taka z PRL na pięć kobiet.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: ewiko »

Witam , właśnie na stronie "HENRYKA" , wyczytałam ...


Informujemy, że od 1 stycznia 2023 roku “Uzdrowisko Świnoujście” S.A. nie będzie już realizować świadczeń związanych z rehabilitacją ogólnoustrojową finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Myślę, że postawili na reumatologię i pulmonologię, a to ostatnie schorzenie jest aktualnie na jednym z pierwszych miejsc w Polsce.
Tak stwierdziła moja doktor pulmonolog u której się leczę na astmę. Jest dużo powikłań po Covid 19 i grypie, która teraz zbiera żniwo.
Widocznie rehabilitacja ogólnoustrojowa miała słabe notowania, a osobiście nawet nie słyszałem, gdzie w Świnoujściu osoby z tym schorzeniem były kwaterowane lub NFZ zrezygnowało i nie zakontraktowało takiego leczenia w Świnoujściu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Zbigniew byłam na ogólnoustrojowej w Świnoujściu. Wtedy jeszcze w Bałtyku, póżniej do teraz Adam i Ewa. Oni jako ośrodek rehabilitacyjny wprowadzili pobyty z dopłatą. Zainteresowanie i kolejka zawsze było duże. Z jakichś powodów nie podpisali umowy, ale na pewno nie jest to brak chętnych.ORO to reumatologia, tak na marginesie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Najlepsze sanatorium w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Felice tego nie wiedziałem, a w Adamie i Ewie/czyli w raju/była też kardiologia, a dwa lata temu miałem do tego obiektu skierowanie z pulmonologii, ale nie dojechałem, bo zamknęli cztery dni przed wyjazdem z powodu Covida 19.
ODPOWIEDZ