Mewa 1B Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

Witam serdecznie :) Pobyt ( wydzwoniony ze zwrotów NFZ) w sanatorium Mewa1 budynek B, od 7 do 28 listopada 2022 roku. Wczoraj wróciłam do domu, a dzisiaj trochę informacji, spostrzeżeń i mojej subiektywnej opinii. Na skierowaniu miałam adres: sanatorium Mewa, ul. Ściegiennego 5-6, Kołobrzeg. Dzień przed wyjazdem zadzwoniłam pod podany nr i otrzymałam informację, aby po przyjeździe zgłosić się do recepcji w Mewie 1. W dniu przyjazdu, do Mewa 1 dotarliśmy po godz 10. W recepcji było już kilka osób oczekujących na przydział pokoju, ale zameldowanie odbywało się szybko i sprawnie, obsługiwały dwie osoby. Mnie i męża obsługiwała bardzo miła pani. Poprosiłam o ciepły pokój z łazienką i ...może z łóżkami, które można będzie zsunąć, więc miła pani powiedziała, to może z łóżkiem małżeńskim. Właśnie o to mi chodziło :D Otrzymaliśmy klucze do pokoju 201 w budynku B, piętro 2, jest winda. Wyjaśniam: Mewa 1 to budynki: A,B,C,D, do poszczególnych budynków przechodzi się łącznikami. Po otrzymaniu kluczy, kierunek stołówka i przydział stolika, ustalenie diety ( my wzięliśmy lekkostrawną), obiad o 12,45. Przed obiadem wizyta u pielęgniarki, a po obiedzie u lekarza. O godzinie 14,30 szybki spacer do Mewy 5 po odbiór dokumentów z przydzielonymi zabiegami, a później aż do kolacji (17,15) długi spacer brzegiem morza. Ciąg dalszy nastąpi...
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: Natalia-C »

Czekam na obiecany Ciąg dalszy.
Zapowiada się ciekawie :D
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

cd. Wizyta u lekarza: lekarz pan K...R...sympatyczny, ale dokumentów medycznych nie chciał oglądać, przeprowadził krótki wywiad, na co choruję, gdzie odczuwam bóle, czy były zabiegi operacyjne, czy ćwiczenia chcę w basenie, czy na sali. Byłam trochę zawiedziona, że nie zmierzył mi ciśnienia, bo mimo, że biorę leki, to czasami mam wysokie ciśnienie i wtedy muszę wziąć dodatkowy lek, ale czułam się w miarę dobrze, więc wielki plus dla Pana Doktora za przydzielenie mi zabiegów, z których byłam bardzo zadowolona :D Drugi dzień po śniadaniu, to przede wszystkim odszukanie gabinetów, w których miałam zabiegi rehabilitacyjne. Dwa zabiegi: ćwiczenia w basenie solankowycm i ultradźwięki miałam w Mewie 5, wyjście na zewnątrz budynku i 5 minut na dojście do budynku Mewa 5. Pozostałe zabiegi na miejscu w Mewie 1 A, windą z II piętra,przejście przez stołówkę, korytarze i zejście po schodach na poziom -1. cd. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Z tego co piszesz , mogliscie przechodzić przez stołówkę na zabiegi , bo gdy ja byłam rok temu , kelnerki bardzo irytowało przechodzenie kuracjuszy przez stołówkę ....
Z tego co ja wiem , Mewa 1 to budynki A i B ... na łączniku stołówka , a poza łącznikiem jest Mewa 4 , a w niej budynki C i D ..... z odrębnymi wyjściami na zewnątrz ...

Dziękuję za Twoją opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

Geniu, masz trochę racji, z zewnątrz był napis Mewa 4 C, ale z Mewy 1 B, może było przejść do C,D przez stołówkę i łącznik, a z Mewy 1 A łącznikiem.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

Wszystkie budynki Mewy mają oddzielne wyjścia na zewnątrz. Przez stołówkę i łącznik przechodziłam do lekarza Mewa C, a tam była informacja, jak przejść do D😄.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Jak czytam te opowieści o zwiedzaniu Mewy A,B, C, D,E i łącznikach przez stołówkę, żeby dostać się na zabiegi, lekarza itp. to szczerze powiem zniechęciło mnie to do skorzystania z tego obiektu i na pewno ze zwrotów go nie wezmę.
Już wolę Świnoujście, chociaż tu muszę dochodzić na zabiegi i posiłki poza obiektem w którym się tylko sypia, ale wszędzie blisko i wiadomo, gdzie iść.
A Gienia mi tak zachwalała Mewę :roll: Dzięki bardzo, ale nachodziłem się po łącznikach już w Równicy i Verano zimą brrrr., tak, że dam sobie spokój z Mewą.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

Jeszcze dodam. Ja miałam pokój w budynku B Mewa 1, więc na recepcję, do pielęgniarki i zabiegi w Mewie A, do lekarza w Mewie C musiałam przejść przez jadalnię do łącznika, natomiast z Mewy A, C, D nie trzeba było przechodzić przez stołówkę, tylko łącznikami. Z Mewy 1B, gdyby nie było możliwości przejścia przez stołówkę, musiałabym do Mewy 1 A,C wychodzić na zewnątrz. Być może, latem stołówkę zamykają i wtedy nie ma przejścia.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: renatka11 »

Kochani, ale na posiłki :lol: do stołówki miałam windą bardzo blisko :lol: .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mewa 1B Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol:
Porównać Mewę do Równicy :lol: :lol: tego łącznika jest góra 20 metrów .... i jeszcze skrzydło E ... Zbyszku dobudowałeś :lol:
A ja tam chętnie skorzystałabym po raz drugi ze zwrotu do Mewy .... ale 1 , 2 lub 4 :)
ODPOWIEDZ