Solinka Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dzezmen5
Posty: 2
Na forum od: 07 lut 2015 15:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Solinka Polańczyk

Post autor: Dzezmen5 »

Byłem w grudniu 2022.
To kolejny pobyt w sanatorium , Polańczyk o tej porze cichy i spokojny można odpocząć i podkurować swoje zdrowie.
Zabiegi standard , wyżywieni - nie dojadałem. Było trochę jesieni i trochę zimy.
Na dodatkowy plus tego sanatorium zaliczam bardzo dobrą organizację pracy personelu.
Bez kolejek przyjęcie i wypis co w innych sanatoriach bywało różnie.
Do lekarza również bez długiego oczekiwania.
Pokoje różne , może niektóre 3 małe ale w pokojach się długo nie siedzi , jak ktoś przyjechał wylegiwać się w pokoju to znaczy ,
że powinien wybierać leczenie szpitalne.
Na miejscu otwarta kawiarenka , którą prowadzi bardzo sympatyczna pani Marysia - polecam !!!
Można poskakać przy muzyce jako dodatkowy zabieg sanatoryjny.
Puszczałem tam własną muzykę do tańca , pozdrawiam Pani Marysiu.
Może dosyć tych plusów czas na minusy w mojej ocenie.
Brak kompotu przy obiedzie...chociaż przydałby się dla tych którzy chcą.
Dyrektorka tłumaczyła ,że na miejscu jest źródlana woda do picia dla wszystkich, ja akurat surowej wody nie znoszę.
Podsumowując było super , dobre towarzystwo liczy się więcej niż drobiazgi.
Miałem w pokoju dwóch fajnych facetów , jedli cały czas pomarańcze i mandarynki , a ja razem z nimi...poszło na zdrowie.
Pozdrawiam cały personel i kuracjuszy. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: zbigniew165 »

Dziękujemy za opinię, a dodam, że też byłem w Solince z NFZ kilka lat temu i również byłem zadowolony z pobytu, ale był to lipiec, czyli było bardzo ciepło. :)
Dorze, że Solinka dalej podtrzymuje dobrą opinię.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: GIENIA »

Dziękuję za opinię o Solince :)
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: andrzejm1954 »

Miło jak Ktoś (np. Dzezmen 5) po powrocie napisze kilka konkretnych słów opiniując miejsce i sanatorium po pobycie na turnusie.
Wielkie dzięki.
A może KTOŚ napisze też kilka słów o sanatorium PLON w Polańczyku. Wybieram się w marcu i jestem mocno zainteresowany aktualnymi informacjami związanymi z w/w sanatorium. Każda informacja wnosi coś nowego.
Rysia1956
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 21 paź 2022 15:06
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Rysia1956 »

Cześć
Byłam w Solince dawno, bo w styczniu 2011 roku, ale wspomnienia są bardzo miłe. Miałam pokoik jednoosobowy ,byłam po 7 rano. Dla mnie jedzonko ok, a zabiegi suuuuuper. Cóż więcej chcieć, a zima ze śniegiem i cudne spacery. W Plonie byłam prywatnie na 14 dniowym turnusie też zimą/2016/. I też było super. Polańczyk mnie zauroczył. Polecam. Pozdrawiam.
anna433
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 sty 2023 18:40
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: anna433 »

Ja byłam na jesień 2022 też w Solince i potwierdzam, że trzyma poziom. Jedzenie pyszne, ilość też w porządku - nie za dużo nie za mało. A lekarze potrafią obchodzić się jak z człowiekiem. Człowiek po powrocie czuje się naprawdę wypoczęty i zadbany. Jak już zakończyłam pobyt w sanatorium miałam też okazję zwiedzić trochę lokalnych atrakcji w Polańczyku i nad Soliną. Jechałam tą nową kolejką gondolową, odwiedziłam lokalny punkt widokowy i cały pobyt oceniam bardzo pozytywnie. Gdyby ktoś się zastanawiał nas Solinką, to ja polecam - i ze względu na sanatorium i lokalizację, bo jest tu sporo ciekawych miejsc.
Emi1205
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 11 sty 2023 15:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Emi1205 »

andrzejm1954 pisze: 29 gru 2022 13:55 Miło jak Ktoś (np. Dzezmen 5) po powrocie napisze kilka konkretnych słów opiniując miejsce i sanatorium po pobycie na turnusie.
Wielkie dzięki.
A może KTOŚ napisze też kilka słów o sanatorium PLON w Polańczyku. Wybieram się w marcu i jestem mocno zainteresowany aktualnymi informacjami związanymi z w/w sanatorium. Każda informacja wnosi coś nowego.
witam,
byłam w PLON-ie w styczniu 2012. Może mało aktualne ale budynek z pewnością taki sam i to co w środku.Śnieg padał codziennie, piękne widoki, spacery niezapomniane bo jest gdzie chociażby do Zalewu. Sam ośrodek był wówczas po remoncie. Pokoje czyste, wyżywienie świetne ale wiadomo, że to akurat może się zmieniać. Panie kucharki piekły nawet ciasta, mniam.
Baza zabiegowa dość dobra choć brakuje leczniczych kąpieli. Na dole ośrodka kawiarnia z parkietem ale wówczas DJ był kiepski więć chodziliśmy do innych sanatoriów. Na zewnątrz jest wiata, można grillować. PLON położony jest na końcu ulicy Zdrojowej, w sumie na tej ulicy jest chyba z 5 sanatoriów. Również sklepy, klimatyczna karczma "pod Batem" (karaoke)i jakieś kawiarnie oraz smażalnia pstrąga (w marcu może być nieczynna...) W 2017 byłam komercyjnie w DEDAL-u ale znajomi z PLONu mówili, że jest nadal ok.
Miłego pobytu/pozdrawiam
Emi1205
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 11 sty 2023 15:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Emi1205 »

Rysia1956 pisze: 06 sty 2023 16:31 Cześć
Byłam w Solince dawno, bo w styczniu 2011 roku, ale wspomnienia są bardzo miłe. Miałam pokoik jednoosobowy ,byłam po 7 rano. Dla mnie jedzonko ok, a zabiegi suuuuuper. Cóż więcej chcieć, a zima ze śniegiem i cudne spacery. W Plonie byłam prywatnie na 14 dniowym turnusie też zimą/2016/. I też było super. Polańczyk mnie zauroczył. Polecam. Pozdrawiam.
Cześć,
Mnie też Polańczyk zauroczył, zimą byłam 2 razy i latem raz.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: zawiela »

Rysia1956
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 21 paź 2022 15:06
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Solinka Polańczyk

Post autor: Rysia1956 »

Witam
Opis obszerny, dzięki. Chciałam do Polańczyka, dostaliśmy do Buska Zd. do Mikołaja od 3o marca termin taki jak chciałam.
Gorzej bo Pani z Mikołaja powiedziała, że gwarantują miejsce dla każdego, ale nie pokój dwuosobowy. Jedziemy dwea
dni wcześniej, coś wynajmiemy aby być rano, bo kto pierwszy ten lepszy.
Pozdrawiam Rysia
ODPOWIEDZ