Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Informacje przydatne dla kuracjuszy wyjeżdżających do Świnoujścia.
Awatar użytkownika
malutka41
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 06 maja 2012 21:42

Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: malutka41 »

Wybieram się na przełomie stycznia i lutego do sanatorium w Świnoujściu... Co polecacie zwiedzić w czasie wolnym?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: zbigniew165 »

Polecam Ci przeczytać Dział Spotkania i zloty forumowiczów, a tam jest temat Spotkania w Świnoujściu założony przez Gienię.
Jak przeczytasz ten temat, to się dowiesz, co można zwiedzić w Świnoujściu, a jest tego dosyć dużo.
Szkoda się powtarzać, bo tam opisujemy bezpośrednie relacje z pobytów w Świnoujściu.
Też będę w tym czasie w Świnoujściu ze zwrotów. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: GIENIA »

Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Muzyczka »

W Świnoujściu można zwiedzić, lecz nie wiem, czy wszystko jest osiągalne i czynne zimą. Trzeba sirawdzić w necie.

Promenady..nowe i stare, wiadomo szeroka plaża i wiatrak..

A oto w Świnoujściu– atrakcje turystyczne:

1. Park zdrojowy
2. Fort Anioła
3. Fort Zachodni
4. Stawa Galeriowa
5. Stawa Młyny (wiatrak w Świnoujściu)
6. Promenada historyczna
7. Promenada zdrowia
8. Podest nad wydmami
9. Tężnie solankowe
10. Latarnia morska Świnoujście
11. Fort Gerharda (Fort Wschodni)
12. Podziemne Miasto
13. Bateria Goeben (oraz Bunkier Dzwon)

Może jeszcze katedra, rynek, wybrzeże portowe, wybrzeże jachtowe, rejs statkiem.....wtedy widać wyspy i port i wiatrak, latarnię i morze. .

Serdecznie pozdrawiam 🌹
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: zbigniew165 »

Ten "wiatrak' na końcu falochronu zachodniego, to znak nawigacyjny wysyłający sygnały świetlne, radiowe i dźwiękowe zbudowany w kształcie młyna wiatrakowego i stanowi też oficjalny logotyp miasta Świnoujście.
Nie jest wiatrakiem, bo jego skrzydła są nieruchome.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Muzyczka »

Napisałam w pkt 5 - Stawa Młyn, a w nawiasie wiatrak..bo tak jest nazywany popularnie!!! I tak jest w necie!!!!

I nic w tym złego... Zbigniew 165!

A Ty nic nie napisałeś o zabytkach.
A to co proponowałeś- hm ..nie ma tam....

..Trudno, żeby ktoś ponad 200 stron szukał w dziale "Spotkaniach w Świnoujściu".. i nie znalazł...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Felice »

Muzyczko po co tyle wrzasku z rana… te wykrzykniki…
Dużo na temat Świnoujścia pisał Violet, jest też cały ogrom informacji w internecie. Zbigniew dodał tylko informację i nic złego nie zrobił. Więcej uśmiechu w nowym roku, wystarczy juź zła na tym świecie.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Muzyczka »

Felice- chyba masz za dużą wyobraźnię i sama sobie dopowiadasz po swojemu oczywiście.. interpretując jak Ci wygodnie i bardzo niemiło.. Forma wypowiedzi - jest osobista i każdy ma do niej oraeithsk chce pisać i nie narzucaj się ...

Ja nie zaczęłam!;;.

Zrobiłam grzeczność i uprzejmość pisząc i pomagając, jak padło zapytanie, co można zwiedzić w Świnoujściu.

I zrobiłam to w sposób porządny i uczciwie i dokładnie, jak umiałam, chcąc pomóc..

I ja pierwsza nie ja zaczęłam!!!...

Tylko Zbigniew 165 krytykując...

Więc moja odpowiedź - wytłumaczenie jest całkowicie zrozumiałe, jeśli on nie ma racji...

I tyle w temacie..
Gość

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Gość »

A ja myślę drogie Panie i drogi Panie,😏że nie ma się o co kłócić. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że jak przyjechałem do Świnoujścia to tak mi się spodobało że każdą wolną chwilę chciałem spędzić poza sanatorium żeby zobaczyć jak najwięcej. To jest tak urokliwe miejsce i tyle możliwości spędzania czasu wolnego, dodatkowo organizowane różne wycieczki. Żeby tylko czasu starczyło na zobaczenie wszystkiego, czego życzę jak również pięknej pogody. Miłego dnia. 😊
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co ciekawego można zobaczyć w okolicy Świnoujścia

Post autor: Muzyczka »

O tak Tomek...,

jak najbardziej. Również i polecam Międzyzdroje i okolice i dla mnie zawsze jest za mało czasu i nigdy nie wyrabiam się że wszystkim, a doba za krótka jak jestem w Świnoujściu..

Będę koniec stycznia i już mam pewne miejsca zaklepane do zaliczenia ponownie jak i propozycje odwiedzenia tu i tam, bo to wyjątkowe miasto, choć byłam ostatnio latem czerwiec lipiec półtora roku temu, wtedy wiatrak prawie codziennie zaliczałam na porannym spacerze po 6 tej...

Kiedyś po raz pierwszy bałam się tego miasta i wyjazdu z NFZ, bo byłam przyzwyczajona do Kołobrzegu, a potem okazało się że tam też jest fajnie- to znaczy w Świnoujściu, a i jednak troszku inaczej..

Teraz zimą, można jeszcze zaliczyć i zwiedzić muzeum rybołówstwo które znajduje się w ratuszu miejskim.

Może też okolice po niemieckiej stronie , też są bardzo atrakcyjne i ciekawe jeżeli na to pozwoli możliwość wyjazdu za granicę...

Świnoujście zimą, to turystycznie chyba trzeba szukać takich miejsc gdzie nie marznie się zwiedzając będąc w ciepłych pomieszczeniach, lub takie wypady nie za długie, by i był czas na gorącą herbatkę wypić dla ogrzania, lub kto życzy sobie coś innego, albo i też te miejsca, które są o tej porze udostępnione zwiedzającym, bo mogą być nieczynne...

Kwestia wyboru, czego życzę z całego serca i jak najlepszych wrażeń..

Serdecznie pozdrawiam
ODPOWIEDZ