Kamień Pomorski

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Kamień Pomorski

Post autor: halinka1111 »

Wyjazd od 14.luty do 7 marca 2023 Kamień Pomorski, sanatorium Chrobry.Czy ktos jedzie tam w tym terminie,proszę o kontakt, a może ktos tam był niedawno. Z góry dziekuję:))
Elaszka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 01 wrz 2018 05:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kamień Pomorski

Post autor: Elaszka51 »

Byłam w Sanatorium Chrobry w 2020 roku. Pobyt udany pomimo panującego Covidu. Zabiegi na miejscu tylko basen i grota solna w sąsiednim sanatorium /przejście przez ulicę/. Na minus jest to że część pokoi nie ma łazienek ale może coś się zmieniło przez te dwa lata. Serdecznie pozdrawiam Ela
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kamień Pomorski

Post autor: halinka1111 »

Dziękuję:) a powiedz jak tam jest z dojazdem, ja jade z ololic stolicy. :) :)
Elaszka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 01 wrz 2018 05:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kamień Pomorski

Post autor: Elaszka51 »

My z mężem jechaliśmy do Kamienia Pomorskiego samochodem bo bezpieczniej /wtedy jeszcze nie było szczepień/ i chcieliśmy dojeżdzac do
miejscowości nadmorskich Dziwnówek Dziwnów i inne. Jednak dojazd komunikacją też na pewno się znajdzie bo wiadomo autobusy kursują i dworzec kolejowy tam jest. Jeżeli będą jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. Serdecznie pozdrawiam Ela :)
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kamień Pomorski

Post autor: halinka1111 »

Witam i bardzo dziękuję za inf.Mam jeszcze pytanie: jak są wyposażone pokoje?, czy w łazienkach sa suszarki do włosów?Pozdrawiam serdecznie:)))
Elaszka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 01 wrz 2018 05:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kamień Pomorski

Post autor: Elaszka51 »

Sanatorium Chrobry mieści się w okazałym zabytkowym budynku położonym w parku na wzgórzu. Pokoje są różne część z łazienkami ale były też z łazienką wspólną na korytarzu. My mieliśmy pokój na 1 piętrze dla 2 os z łazienką /suszarki nie było/ a lodówka duża na korytarzu do wspólnego korzystania. Nasi znajomi mieli lodówkę w pokoju. Kawiarnia była zamknięta z powodu obostrzeń covid. Nie wiem jak to wszystko wygląda i funkcjonuje zimą bo my byliśmy w sierpniu i wyjazdy na plaże miejscowości turystycznych rekompensowały brak innych rozrywek. Myślę, że każda pora roku ma swoje uroki a najważniejsi są ludzie z którymi spędzamy czas. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu Ela :)
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 276
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kamień Pomorski

Post autor: tomaszsanat »

witam byłem w chrobrym prywatnie mogło być kawiarnia czynna piwo 8zł ciasto też zł byłem w grudniu 2022 i zaraz byłem z NFZ w Mieszko zdecydowanie nie polecam każda z Pan tam pracujących oprócz stołowki i sprzątaczek łaske robi że pracuje nie wiem jak w chrobrym z obsługą kuracjuszy ale podejrzewam że podobnie no i wszędzie maski obowiązkowe dojadu niema przesiadki w wysokiej kamienskiej bo pociągu bezposrednio nie ma dopiero z wysokiej kamienskiej do kamienia lub dalej pociągiem do miedzyzdrojów i bósem do kamienia w miarę wszystkie kursują jak na rozkładzie busy i PKS równiez Jak P. z warszawy prponuję własne auto bo ja jechałem z Lublina to za daleko . Generalnie dziura straszna zabaw żadnych duzo sklepów i zabytków ale w zimowy pobyt to tragedia Tylko własne auto Pozdrawiam
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kamień Pomorski

Post autor: halinka1111 »

Witam, bardzo dziękuję za inf.Ja mam bezposredni pociąg do Swinoujścia.I potem myślałam jakimś busem, lub autobusem, tylko mam problem, bo ten pociąg dojeżdza tam po 22-tej. i czy bedzie jeszcze jakis busik o tej godzinie. Własnym autem to troche daleko jechać:( Chyba,że byłyby ktoś do wspólnej jazdy:)). Ale jak narazie to nikt sie nie odzywa.Może nikt sie tam nie wybiera w tym terminie:)) Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam:))
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 276
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kamień Pomorski

Post autor: tomaszsanat »

witam jezdiłem do swinoujscia busem ostatni bus jest chyba o 19 tej akurat skaswałem rozkład jazdy miałem w tel tak więc proponuję wysjąść w wysokiej kamienskiej i pociągiem do kamienia ale ostatni teżchyba jest koło 19 tej trzeba sprawdzić w rozkładzie pkp (koleo) bus do swinoujscia 13zł lepiej pks tylko 10 zł i wygodniej jedzie godzinę dzieśięć minut Można też taxi z wysokiej kamienskiej ale to 100zł kosztuje mam numer do taxi jakby co.Ogólnie jest problem z tym dojazdem do kamienia niestety , niektórzy jeżdzili do miedzyzdrojów i tam wsiadali ale to to samo co do swinoujśćia Trudna decyzja i tak żle i tak Pozdrawiam
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kamień Pomorski

Post autor: halinka1111 »

Dzięki wielkie za wszelkie informacje, chyba pojadę autkiem- to będzie najlepsza opcja :serce: :serce: Pozdrawiam serdecznie :D
ODPOWIEDZ