Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: ZbigniewMax »

Pozwolę sobie napisać o tych wydatkach.Świeradów zdrój, TV 90zł,czajnik w każdym pokoju za darmo,opłata uzdrowiskowa 5zł.kawiarnia wstęp na dancing od wtorku do piątku 10zł,sobota 25zł,niedziela 15zł,piwo 15zł,woda Perła Beskidu 0.33l 9zł,ciastko 18zł,torcik 25zł,jak są jakieś pytania proszę pisać, pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: gosiam »

Maryann pisze: 18 sty 2023 10:32 Opłatę za czajnik pobieralo sanatorium Lwigrod w Krynicy Zdroju. I nie bylo dostępu do czajnika w aneksie kuchennym bądź na korytarzu. Zawsze dzwonię wcześniej i pytam, więc zabrałam swój. Nikt mi z tego tytułu wyrzutów nie robił, nie mniej jednak przy dość dobrej opinii dla tego obiektu, brak dostępu do czajnika i pobieranie opłat jest sporym minusem.
Ja też zabrałam swój czajnik jadąc w 2020 do Rafała w Busko Zdrój. Niestety niepotrzebnie targałam ten czajnik gdyż okazało się, że w regulaminie ośrodka była płatność za czajnik i musiałam ją uregulować.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: gosiam »

ewiko pisze: 16 sty 2023 17:31 Ależ oczywiście Janie , niejednokrotnie z wielką sympatią rozpisywałam się na temat GRYFA w Połczynie , i dlatego pomimo okresu przedświątecznego , szybko się spakowaliśmy i wylądowaliśmy w tym sanatorium. W mojej ocenie , zabiegi mają rewelacyjne .
Ewiko byłam wielokrotnie w Połczynie, właśnie ze względu na te zabiegi. Masz rację zabiegi są rewelacyjne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: ewiko »

Gosiam , pomimo że w zeszłym roku byłam tam dwukrotnie , z ogromną chęcią pojechałabym po raz kolejny ... :serce:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: gosiam »

Ja także. :) Ale najpierw, w marcu, wyjazd do Buska. A potem zobaczę, może zdecyduje się na Połczyn , wszystko zależy od finansów. Byłby to wyjazd komercyjny a one niestety nie są tanie. :( A myślałam, że tylko ja jestem zadowolona z pobytów w Połczynie. Cieszę się, że mam bratnią, no może siostrzaną :lol: duszę. :serce:
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: zawiela »

W Marcie robią teraz generalny remont.......byłam w Gryfie i byłam w Marcie...szczerze :?: trzeci raz nie chciałabym jechać...no chyba,że będę zmuszona :P
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: gosiam »

Każdy ma inne oczekiwania. Mnie zależy na zabiegach, a one, jak dla mnie, są najlepsze. Żałuję, że mój NFZ nie ma podpisanej umowy. Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: ewiko »

Witajcie dziewczyny :serce: Bezustannie obserwuję stronę Gryfa i wyłapuję korzystne oferty. W grudniu pojechaliśmy z mężem na 8 -dniową kurację , i zapłaciliśmy tyle , co w sezonie trzeba "wybulić" za 1 osobę . Grzech było nie skorzystać. Ex aequo z Połczynem , w moim rankingu , jest oczywiście .... Busko. Ale tu , wyjazdy komercyjne są znacznie droższe. Nie ma co liczyć na OKAZJĘ. Niemniej jednak , przed pandemią , było bardzo dużo korzystnych ofert , z których grzechem było nie skorzystać. I tak po cichutku , marzy mi się , by wszechmocny NFZ , skierował nas do tych kurortów. Miłej niedzieli życzę :kwiat:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Abstynent666 »

Ja wydaje rozsadnie ,nie szaleje tak srednio 1200-1600,mozna i 5000 zeby sie pokazac ,ale poco i komu to zajmponuje :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: darek »

My tutaj robimy wyliczanki ile co kosztuje.

Będąc w listopadzie w Równicy pojawił się Pan.
Który grzecznie czekał ,aż wszyscy się obrobią wokół recepcji i spraw meldunkowych.
Pan miał na wszystko czas.

Prawdopodobnie gdy doszło do kwestii Finansowych za pobyt Pan ze stoickim spokojem Oznajmił ,że On za wszystko na zapłacone
Okazało się ,że Pan pomimo skierowania Sanatoryjnego został przekwalifikowany na poszpitalne.

Pan przez całe 21 dni paradował po obiekcie w podkoszulku i górze od Pidżamy plus spodnie dresowe
Podczas dnia był widziany często w zewnętrznej palarni -miał kurtałkę ortalionową
Był traktowany jak taki dziwny Pan co niektórzy wg informacji czestowali go Papierosami i to niejednokrotnie całymi - nie koniecznie niedopałkami
Które Pan zbierał

Pan prawdopodobnie codziennie na korytarzach weryfikował surowce wtórne -Butelki chyba po piwie

Bieda a może sposób na Życie
ODPOWIEDZ