Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 288
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Archibald »

[link]
Ostatnio zmieniony 01 lut 2023 17:54 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: ewiko »

Grubo :roll: Może to jest przyczyna pędzącej kolejki ???? Nie wszystkich stać na takie opłaty i ludzie rezygnują ???? Masakra...
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Dzia_dek »

Tytuł tematu powinien brzmieć: ile można /a nie trzeba/ wydać w sanatorium.
Artykuł taki sobie, można powiedzieć, że o niczym. Nie ma tam informacji na
temat opłat o których byśmy już nie wiedzieli. Co do wysokości opłat, a co za
tym idzie również i cen, jakoś nie jestem specjalnie zdziwiony. Zasadność opłat
to już inna para kaloszy, ale z jednej strony oczekujemy może nie luksusów tylko
pewnej wygody, a jak trzeba za nią zapłacić to jest "lament" do gazety.
p.s. myślę, że w sanatorium można wydać zdecydowanie więcej kasy niż 2 "koła" na parę.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Bastek »

Witajcie . Ja dzwoniłem , po 10 grudnia 2022 roku, do jednego z Sanatorium w Krynicy Zdrój . I mi tam Pani wyliczyła ile , by mnie kosztował pobyt ,w pokoju 1-osobowym z balkonem w okresie Wielkanocy w 2023 roku . Wyliczyła mi to na kwotę ok. 900 do 950 zł . Wiadomo, że teraz , dużo osób rezygnuje z wyjazdu , ze względu na dość drogi koszt podróży , a wiadomo nie każdego stać, żeby dodatkowo wydać parę złoty na zajechanie i powrót . Pozdrawiam
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Genever »

Oczywiście, że można. Ale patrząc realnie chcąc jechać prywatnie, uwzględniając wyżywienie i wcale nie zabiegi z tzw. górnej półki trzeba liczyć min 4000 tysiące. Co prawda mam wtedy pokój dla siebie i wolną wolę ale place za to. Z uwagi na koszty podróży teraz staram się jechać PKP lecz wiadomo, nie zawsze jest to możliwe.
Jesienią w Kołobrzegu za sam przytulny apartament na tydzień zapłaciłam 1500 złotych za tydzień. Parking był w cenie.
Bardziej martwią mnie różnice w warunkach w ośrodkach przy tej samej kwocie bazowej. Ciężko porównać czasami. Koleżanka wróciła właśnie z Lwigrodu, bardzo zadowolona, jak mam porównać warunki bytowe z takim Podczelem np?
Loteria.
Nikt nas do składania wniosków nie zmusza, dla każdego taki wyjazd ma inne priorytety. Dla mnie osobiście bardzo ważna jest baza zabiegowa, zabiegi mokre, na miejscu ale i warunki bytowe. Jedzenie może i ważne ale na dalszym planie, jak mam ochotę, omijam np kolację i jem to na co mam ochotę.
Przy okazji jednak złożyłam wniosek. Póki co czekam na nadanie numeru.... koleżanka mówi, że wyjdzie na z kolejki... środek zimy. 😁
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Bibi2 »

Cóż , żadnych rewelacji , wszystko jest coraz droższe czy nam się to podoba czy nie.
Może tak być , że części z nas po prostu nie będzie stać na pobyt w sanatorium . Będzie to szczególnie dotyczyć osób z niską emeryturą , bo pracujący sobie poradzą. Alternatywa jest - rehabilitacja ambulatoryjna , z tym, że kolejki coraz bardziej wydłużą się.
No ale ile wydać ? , to już zależy od potrzeb, możliwości, oj można :lol:
Zbyszku , można ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: darek »

Kolejny artykuł LAIKA Dziennikarskiego
Który na zlecenie coś napisał ,aby kogoś zadowolić .

Nawet podane fakty w tym reportażu są nie prawdziwe.
Są fotki z ilustracjami kołobrzeskiej Perły ,ale Ceny za są nie potwierdzone.

Każdy z Kuracjuszy otrzymujących voucher otrzymuje informację ILE może zapłacić
Są podane stawki za pokój , za klimatyczne .
Każdy obiekt podaje stawki za inne - Nie opłacone przez NFZ usługi
TV , Internet, lodówke

A już np Czajnik wg Umów powinien być zapewniony OGÓLNODOSTEPNY na korytarzu -Bądź bezpłatny w pokoju

Posiłkowanie się zdjęciami z Barów czy Restauracji raczej NIC nie daje
Ktoś lubi Sledzie -inny Szproty a inny Kawior
Każdy lubi to na co go stać

Oczywiście złym jest ,że jest jedna cena za pokój 2 osobowy ale w standardzie 2 ** i taki sam 2 osobowy w standardzie 4**** gwiazdek gdzie pościel dla Kuracjuszy zmieniana jest co tydzien
Tak są obiekty gdzie zmieniana jest pościel 1 x w tygodniu a ręczniki co 2 dni

I są to ręczniki dobrej jakości a nie coś a la szmata do podłogi
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 128
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Bastek »

W Lipcu 2022 roku , przebywałem , na Turnusie Rehabilitacyjnym Prywatnie , w Ośrodku w Szczyrku . I za Pokój 1-osobowy zapłaciłem 2500 zł . A zaś teraz w 2023 roku . Już mam zarezerwowany pobyt tez na Turnus Rehabilitacyjny Prywatnie , w Ośrodku w Brenna . I teraz w sezonie Letnim w 2023 roku . Za pokój 1 osoby z balkonem zapłacę 2750 zł . Czy to są ceny wygórowane , zależy dla kogo . Wiadomo nie każdego stać , żeby pojechać gdzieś bardzo daleko . Wiadomo podróż też kosztuje . Jak ja się wybieram Prywatnie na Turnus Rehabilitacyjny . To poszukuję w nie dalekiej odległości od mojego Miasta Ośrodka . I w miarę przyzwoitych cenach . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: jan19557 »

To jest temat rzeka i pisząc , że ktoś gdzieś był i podając cenę nic nie mówi bo na przykład kolega Bastek podaje ile zapłacił za turnus. Jak dla mnie informacja żadna bo nie wiadomo chociażby ile i jakie miał zabiegi a co najważniejsze jak długo trwał turnus ponieważ przeglądając ośrodki rehabilitacyjne można zauważyć , że turnusy bywają tygodniowe, 8-dniowe, 10-dniowe, dwutygodniowe i trzytygodniowe. Poza tym w jednym ośrodku są 2 zabiegi w cenie, w innym 3, 4 a nawet 5. Do tego dochodzą różne ceny za TV, czajnik , lodówkę, parking czy też opłata klimatyczna. W pytaniu należałoby podać parę szczegółów np. czy jest to pobyt prywatny czy z funduszu, w górach czy nad morzem itd. itd. Inny będzie też wydatek jak to mądrze pisze Dziadek wydatek obowiązkowy a inny na kiedy mamy ochotę na coś czyli wydatki uboczne. Jeden będzie pilnował łóżka a drugi w tym czasie będzie szalał po barach i na tańcach. Reasumując diabeł tkwi w szczegółach. Ogólnikowe podejście nic nie daje. Powodzenia wszystkim.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4394
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Ile trzeba wydać w sanatorium- artykuł

Post autor: Kleinehexe »

Pracującego będzie pewnie bardziej stać niż emeryta, ale czy chciałby on poświęcić swój urlop na wyjazd do ośrodka gdzie są kiepskie warunki bytowe, kiepsko karmią (dla mnie ten aspekt jest bardzo ważny ze względów zdrowotnych), trafi być może na mało przyjemnego współlokatora/rów, bo o jedynce, a nawet dwójce to czasem można tylko pomarzyć i jeszcze do tego ponieść nie małe koszty?🤔
Szczerze mówiąc chyba wolę poczekać na rehabilitację ambulatoryjną, a w czasie urlopu pojechać tam gdzie pragnę, a nie tam gdzie "wspaniałomyślnie" wyśle mnie NFZ, no chyba że stan zdrowia tego koniecznie wymaga.
ODPOWIEDZ