Maseczki w sanatorium 2023

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: jania »

W związku z wyjazdem do sanatorium kardiologicznego,zadzwoniłam z pytaniem o obowiązku noszenia maseczek na terenie obiektu.Okazuje się,że ten obowiązek istnieje nadal i personel bardzo go przestrzega! Tak jak w obiektach leczniczych prawdopodobnie do 1 marca br.
Tak więc przypominam o zabraniu maseczek przy najbliższych wyjazdach do sanatorium :) Dobra wiadomość to spadek wartości maseczek jednorazowych.Na recepcji można nabyć za 0,5 zł a bywało, że płaciłam 2 zł.
Żeby uściślić moją wypowiedź,to dzwoniłam do Sanatorium Rolnik oraz Szpital Kardiologiczny w Nałęczowie.Pozdrawiam :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: jania »

Przepraszam,poprawka,obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach przedłużono do 31 marca 2023r.,a sanatoria uznano jako placówki medyczne.Wystarczy, że ktoś z kuracjuszy zadzwoni do NFZ o nie przestrzeganiu tego obowiązku,a sanatorium może być skontrolowane :o
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: zbigniew165 »

Jasne, że maseczki obowiązują na bazie zabiegowej, bo po budynku prawie nikt w nich nie chodzi.
Ja sobie zakupiłem w Aldi ok. 20 szt., bo jutro jadę do Świnoujścia, a tam nie będę biegał po marketach.
jus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 17 lut 2020 21:37

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: jus »

W istocie, na zabiegach chcą żeby się poruszać w maseczkach, w budynkach sanatoryjnych teoretycznie też, ale nie jest to jakoś ostro przestrzegane. Zostało powiedziane, że powinno się nosić i tyle.

Akurat w tym styczniu masa osób była poprzeziębiana i kichała i kaszlała, więc tak dla swego bezpieczeństwa warto było tych masek używać. :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: Dzia_dek »

Przepis wydany nie wiadomo po co i dla kogo? W "pustej" aptece załóż maseczkę, a w "pełnym" autobusie nie trzeba.🙄
Szkoda tylko, że NFZ nie kwapi się z kontrolami w przypadku skarg kuracjuszy na zakwaterowanie lub wyżywienie.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: jania »

W sanatorium możemy spotkać się z różnymi reakacjami kuracjuszy ,od pobłażliwości po agresję,więc na wszelki wypadek wrzuciłam kilka maseczek do walizki :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: Samosia »

Jania od rana pakując kuferek,w którym zawsze zabieramy potrzebne kosmetyki na pobyt zastanawiałam się co jeszcze powinnam dla nas zapakować tak w razie,,w" i teraz Twój post mi przypomniał.....Dziękuję bo jak napisałaś ,,na wszelki wypadek " :) :roll: A już jutro witaj ,,Wiktorze " w Żegiestowie Zdroju :) :) :)
Gość

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: Gość »

W listopadzie w Złotym Kłosie w Świnoujściu maseczki były wymagane tylko podczas pierwszej wizyty u lekarza i pielęgniarek. Później jak ktoś miał jakiś problem i szedł do pielęgniarki to nie było słowa o maseczce. Na zabiegach w Rusałce tylko pojedyncze osoby miały maseczki a jak wiadomo tam zawsze dużo ludzi. No i była inna sytuacja bo nie było grypy.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: Bastek »

Witajcie , Ja przebywałem w Grudniu 2022 roku , w Sanatorium Magnolia w Ustroń . Maseczki byli koniecznie , na wizytach u Lekarza lub u Pielęgniarki . Kto miał ochotę lub był trochę przeziębiony , to chodził po Sanatorium w maseczce . Ale za to wybrałem się do Sanatorium Malwa w Ustroń , do Groty Solnej . I tam moje zdziwię . Na terenie całego Sanatorium , był obowiązek poruszania się w maseczce . Czyli wychodzi na , to, że każde Sanatorium lub Ośrodek , to sam decyduje , jakie zasady wprowadzi . Na razie to obowiązuje do 31 Marca 2023 roku . Ale kto wie , ten obowiązek może być , dalej przedłużony aż do końca Czerwca czy Sierpnia , Mi to tak bardzo nie przeszkadza , chodzić po Sanatorium czy Ośrodku w maseczce .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Maseczki w sanatorium 2023

Post autor: ewiko »

Połczyn Zdrój "GRYF" ... maseczki obowiązkowe , a i tak mało kto do tego się stosuje. Pielęgniarki upominają kuracjuszy , cała kadra w maseczkach. Niektórzy kuracjusze , dla własnego bezpieczeństwa noszą bez upominania.
ODPOWIEDZ