Argentyt Dąbki

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Atina »

agata8 pisze: 24 lut 2023 17:46 Nie wiem z czego wynika ta irytacja . Za granicą , na wczasach wszystkich tak obrączkują i nie słyszałam by dla kogokolwiek był to problem.
Potwierdzam,nie widzę problemu...
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: dani888 »

Zgadzam się z Atinką czy z Agatą odnośnie tych opasek . Sama miałam takie na przegubie będąc w Wieńcu Zdroju . Różniły się tylko kolorem ale mi to absolutnie nie przeszkadzało , wiem tylko , że to jest stosowane dla bezpieczeństwa kuracjuszy i dla ułatwienia dla personelu sanatorium czy hotelu .
Widzą wtedy , że to swój człowiek a nie z zewnątrz . Moim zdaniem nie ma czego złego się w tym doszukiwać :) .
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Natalia-C »

Zophija pisze: 23 lut 2023 22:39 Było jednak dla mnie w ich opowieści coś niepokojącego - konieczność założenia każdemu kuracjuszowi na czas pobytu specjalnej, identyfikującej go opaski na rękę, bez możliwości jej zdjęcia przez cały czas trwania turnusu.

Byłam na przełomie października i listopada ubiegłego roku.
Jest tu gdzieś na forum moja opinia.
Ja byłam zadowolona i to bardzo.
Jedzenie smaczne, lekarz zapisał sugerowane przeze mnie zabiegi, wcale nie te najtańsze.
Pokoje jak się trafi, są większe i mniejsze.

Co do opasek, były Zielone dla kuracjuszy NFZ i srebrne dla komercyjnych.
Chodzi o wyżywienie w stołówce. Komercyjni mają bardziej urozmaicone.
O ile nfz-towy kuracjusz nie pcha się do części komercyjnej - nikt tych opasek nie sprawdzał.
Ja miałam założoną dość luźno, sama ją zdjęłam po kilku dniach bo przeszkadzała mi na basenie i saunie. Nikt nie pytał ani nie zwracał uwagi na to, że opaski nie mam.

Gdyby mnie kolejny raz chcieli tam wysłać - brałabym bez zastanowienia!
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki

Post autor: Natalia-C »

Przy okazji, podobne opaski widziałam w Szczawnie Zdroj. Zielone i fioletowe, jedne były dla NFZ, drugie dla ZUS. Czy dla komercyjnych są jakieś, nie zwróciłam uwagi.
ODPOWIEDZ