Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Lidia452 »

Witam oczekujacych na wyjazd. Czy ktos byl ostatnio w Gwarku Goczalkowice Zdroj sanatorium i moze sie podzielic opinia na temat tego osrodka?
Jaka baza zabiegowa,pokoje,wyzywienie? Czy mozna przyjechac dzien wczesniej? Dziekuje za kazda informacje :kwiat:
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: ollalaola »

Byłam we wrześniu 2021. Baza zabiegowa OK. Basenu nie ma, pokoiki małe, Jedzenie nawet smaczne, ale jak szpitalne.W ogóle to cały pobyt bardziej przypominał szpital, a nie sanatorium. Miejscowość mikroskopijna. Na rozrywki nie ma co liczyć. Pobyt zdrowie podreperuje. Nic poza tym. Wcześniejszy przyjazd nie ma sensu, bo i po co? Ale radzę zadzwonić na recepcję.
Gość

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Gość »

Basen jest w bazie zabiegowej Uzdrowiska w budynku Szpitala gdzie można sobie wykupić karnet na cały pobyt. Szczegóły na stronie Uzdrowiska.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: ollalaola »

Basen nawet solankowy, tylko niewielki. Zreszta jak i cała miejscowość. coś na kształt deptaka 300 m w jedną, 300 w drugą, kilka ławeczek. Zależy czego się oczekuje od pobytu. Zabiegi bardzo w porządku. Mimo "przysługujących' z przydziału NFZ 54 zabiegów miałam 73, dodatkowo solanka w basenie. Mnie to było potrzebne i jestem zadowolona, sama Gwarka wybrałam ze zwrotów. Osoby nastawione na rozrywkę zawiodą sie okrutnie. No i ten "mikroklimat' z tragicznym powietrzem.
Gość

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Gość »

Rzeczywiście dziura jakich mało. Na szczęście byłem tam latem to można było posiedzieć w parku (wieczorem pełno komarów), opalać się na plaży niedaleko dworca, iść na zaporę a jak ktoś lubi to można zwiedzić ogrody Kapias gzie można albo iść albo pojechać melexem. Wycieczek brak, kilka koncertów w sali Wrzos i występ Masztalskiego. Co tam robić zimą nie mam pojęcia. I zastanawia mnie tylko kto wymyślił dzielnicę uzdrowiskową niedaleko trasy szybkiego ruchu.🤔
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Lidia452 »

Bardzo dziekuje wszystkim za te cenne informacje. Jest to moj 1 pobyt w sanatorium z NFZ i z tego co slychac raczej nie bardzo trafiony :(
Musze sie zastanowic czy warto poswiecic swoj urlop ,pieniadze na taki wyjazd aczkolwiek dobrze ze chociaz jest duzo roznych zabiegow a one sa mi
potrzebne.Mam dylemat.... i jeszcze ten uzdrowiskowo autostradowy klimat :( masakra :( niewielka okolica nie ma gdzie chodzic i zwiedzac kolejna
masakra ale to maj :) No nie wiem co mam zrobic 3 lata czekania....i nastepny wyjazd za 3 lata bo to o slaski
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Lidia452 »

Zapytam Cie jeszcze ollalaola czy w tym Gwarku sa tylko pokoje dwuosobowe ewen. jedynki,bo nie chcialabym 3 osobowego i czy wszystkie pokoje sa
z balkonami czy tez trzeba na nie polowac? Ucieszylam sie z Twojej wypowiedzi ze bylas zadowolona z zabiegow bo na nie licze zeby podreperowac
kregoslup. Jak bys mogla jeszcze napisac jak jest tam z planowaniem zabiegow czy sa rozwleczone na caly dzien czy popoludnia wolne?
Te informmacje pomoga mi podjac decyzje ale chyba pojade bo szkoda mi stracic zabiegow. Serdecznie Was pozdrawiam :kwiat:
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: ollalaola »

Wszystkie pokoje sa z balkonami, głownie dwójki,ale sa tez i jedynki. O trójkach nie słyszałam. Rehabilitanci sa naprawdę rzetelni i profesjonalni, o ile kadra się nie zmieniła. Zabiegi są również po południu. Ja na Twoim miejscu jednak bym powalczyła o zmiane miejsca. To jest tak blisko Katowic. I naprawde raczej jest to szpital. Ty co prawda nie jestes zorientowana , jak jest w innych osrodkach sanatoryjnych, więc nie zorientujesz sie ,ze mozna jednak inaczej. Tam naprawdę nie ma co robić po zabiegach.
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj od 10.05-31.05.2023

Post autor: Lidia452 »

Dziewczyny i chlopaki tez ;) bardzo dziekuje za odzew i informacje . Na duzy plus sa zabiegi a reszte nusze jeszcze przmyslec.Nie znam sie na tym
ale w popzednim terminie tez mialam Goczalkowice wiec to chyba jest takie przyporzadkowanie przez oddzial ze gdzie indziej nie mozna wiec chyba
nie ma innego wyjscia tylko tam albo wcale. Szkoda mi zrezygnowac bo bede miec karencje 12 mcy i pozniej znow czekanie.Ciezki temat :oops:
Niki111
Posty: 1
Na forum od: 26 lut 2023 23:42
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gwarek Goczalkowice Zdroj 2023

Post autor: Niki111 »

Czy ktoś wie jak w Gwarku jest z pokojami 1 osobowymi?
ODPOWIEDZ