KODY NA SKIEROWANIU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Julianna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 30 maja 2016 18:37
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Julianna »

Witam,

Dostałam eskierowanie do szpitala na oddział uzdrowiskowy rehabilitacji sanatoryjnej. KOD skierowania 6700
Dodam, że jestem po operacji kręgosłupa

6700 Oddział uzdrowiskowy rehabilitacji sanatoryjnej

Czy ktoś miał skierowanie o takim kodzie?
Które sanatoria przyjmują takie?


Pozdrawiam
Julianna
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3203
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: violet58 »

To system resortowych kodów identyfikacyjnych, 6700 znaczy dokładnie to co napisałaś.
Jednostki lecznictwa uzdrowiskowego mają następujące kody:
6100 Oddział uzdrowiskowy szpitalny
6200 Oddział uzdrowiskowy szpitalny w urządzonym podziemnym wyrobisku górniczym
6300 Oddział uzdrowiskowy rehabilitacji szpitalnej
6500 Oddział uzdrowiskowy sanatoryjny
6600 Oddział uzdrowiskowy sanatoryjny w urządzonym podziemnym wyrobisku górniczym
6700 Oddział uzdrowiskowy rehabilitacji sanatoryjnej
Więcej w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 maja 2012 r.w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego sposobu ich nadawania
Myślę, że większość jak nie wszystkie sanatoria posiadają takie oddziały - musisz się kierować profilem leczenia, na kręgosłup ktoś kiedyś polecał mi Busko Zdrój. Wybór rzecz jasna należy do Ciebie.
Julianna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 30 maja 2016 18:37
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Julianna »

Dziękuję za informację.
Tyle udało mi się doczytać.
Niestety wysłałam skierowanie do 21 wojskowy szpital w Busko Zdrój, który odesłał dokumenty. Nie przyjmują skierowań z tym kodem. Honorują wyłącznie skierowanie z kodem 4300.

Pozdrawiam
Julianna
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: jan19557 »

Julianno zobacz sobie spis ośrodków co prawda z PFRONu ale to już coś. Sprawdź na empatia.pltam zaznacz swoje schorzenie i możesz wybrać województwo a nawet konkretną miejscowość. Wystarcz troszkę podzwonić po ośrodkach. Powodzenia.
Julianna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 30 maja 2016 18:37
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Julianna »

Oczywiście telefon to pierwsza czynność którą wykonałam, niestety w większości ośrodków szansa że ktoś podniesie słuchawkę jest znikoma. Ale dziękuję za cenną uwagę.
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: kryzny »

Jeżeli to e-skierowanie to nic nie musisz robić cytuję ....Skierowanie elektroniczne będzie następnie przekazywane, poprzez system informacji medycznej, do oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pacjent zostanie poinformowany o kolejnych etapach przetwarzania skierowania elektronicznego, w tym o jego rejestracji i potwierdzeniu, w aplikacji mobilnej Internetowego Konta Pacjenta lub wiadomości przekazanej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KODY NA SKIEROWANIU Sanatoryjnym

Post autor: darek »

Nie ukrywam ,że to Bardzo ciekawy temat

OWE TAJEMNICZE KODY

Kody ,które lekarz wypisujący skierowanie na leczenie Sanatoryjne wypisuje we wniosku.
Okazuje się ,że NIE WSZYSCY Doktorzy znają ten system lub robią to mówiąc po macoszemu

W roku 2022 Mój doktor wypisał wniosek -Jednak Podał Symbol ,który dyskwalifikował do lecznictwa Sanatoryjnego może nie doczytał może machnalnie
Wszak Nasze schorzenia mają kilka Symboli i stąd następują nieraz nieporozumienia

Ot prosty przykład

Nadciśnienie Tetnicze ma symbol - ale ten symbol nie może być wpisany do wniosku sanatoryjnego bo odnosi się do innego schorzenia
Udało mi się dotrzeć do owego zestawienia i jak narazie ostatnie skierowanie było bez błędne

Nie bójmy się poprosić Doktora wypisującego wniosek aby sprawdził to co Napisał zwłaszcza Symbole
Julianna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 30 maja 2016 18:37
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: KODY NA SKIEROWANIU

Post autor: Julianna »

NFZ odesłał moje skierowanie informując mnie, że nie jest on organem właściwym do rozpatrzenia tego skierowania.
W dniu dzisiejszym wykonałam milion telefonów po różnych sanatoriach i w żadnym nie przyjmują że skierowaniem o tym kodzie.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3203
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: KODY NA SKIEROWANIU Sanatoryjnym

Post autor: violet58 »

darek pisze: 17 lut 2023 11:13 Nie ukrywam ,że to Bardzo ciekawy temat

OWE TAJEMNICZE KODY

Kody ,które lekarz wypisujący skierowanie na leczenie Sanatoryjne wypisuje we wniosku.
Okazuje się ,że NIE WSZYSCY Doktorzy znają ten system lub robią to mówiąc po macoszemu.....
Darku mylisz pojęcia... We wniosku lekarz wypisuje kody jednostek chorobowych wg Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10, Juliannie chodzi o kod 6700 na e- skierowaniu, czyli nowince obowiązującej od nowego roku.
Skierowanie wystawiane w postaci elektronicznej zawiera m.in.:
  • oznaczenie świadczeniodawcy wystawiającego skierowanie obejmujące nazwę usługodawcy, jego identyfikator, nr REGON, nazwę oraz kody identyfikujące jednostkę i komórkę organizacyjną zakładu leczniczego,
      specjalność komórki organizacyjnej zakładu leczniczego, i tu jak sądzę pojawia się ten tajemniczy kod 6700
        adres miejsca wystawienia skierowania,
          numer umowy zawartej przez świadczeniodawcę z Narodowym Funduszem Zdrowia,
            numer identyfikujący skierowanie, datę jego wystawienia,
              oznaczenie świadczeniobiorcy, tj. imię (imiona), nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe,
                oznaczenie osoby wystawiającej skierowanie elektroniczne zawierające imię (imiona) i nazwisko osoby wystawiającej skierowanie lub osoby upoważnionej do wystawienia skierowania, kwalifikacje zawodowe, identyfikator pracownika medycznego oraz podpis.
              Myślę, że najrozsądniej będzie poczekać na rozwój wypadków jak radzi kryzny ewentualnie zasięgnąć języka w swoim NFZ. Na indywidualny wybór miejsca kuracji przyjdzie nam jeszcze poczekać.
              Pozdrawiam
              kryzny
              Bardzo Pomocny Kuracjusz
              Bardzo Pomocny Kuracjusz
              Posty: 109
              Na forum od: 20 sty 2015 09:26
              Oddział NFZ: Śląski
              Staż sanatoryjny: 5

              Re: KODY NA SKIEROWANIU

              Post autor: kryzny »

              Sprawdź proszę na swoim IKP . Tam sprawdzisz i status i nr skierowania Powinno to tak działać wg przepisów .....ale czy działa ?
              ODPOWIEDZ