Halluksy 👣

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Halluksy 👣

Post autor: Duszyczka »

Dzień dobry 😄
Poszukałam.poczytałam i nic nie znalazłam konkretnego.Z tego powodu zakładam ten wątek.
Jestem właśnie po zabiegu prawej stopy.Wcześniej założyłam wątek o odpłatności za wszczepiane materiały w tej kwetii.Stwierdziłam jednak.że warto jest to z konkretyzować.Tak ku przypomnieniu..klinika prywatna mająca kontrakt z NFZ rościła sobie prawa za wszczepiony materiał od pacjenta od 1000 zł za stopę.W dniu zabiegu od razu wypis.Zrezygnowałam z tej opcji.
Wybrałam opcję z wizytą u mega fachowca w tej dziedzinie ( 300 zł) i operacją w warunkach szpitalnych.
1- szy dzień- Badania i wywiady
2-gi - Zabieg halluksa i 2-go młotkowatego
3-ci- Rekonwalescencja
4-ty-Wypis z zakupem ortezy za....30 zł i szybkim szkoleniem poruszania się o kulach w celu uzyskania równowagi.
Zdjęcie szwów 2 tygodnie po zabiegu.Potem 1 drut oddaję ( po ok.2-3miechy).pozostałe zatrzymuję dożywotnie.Potem tylko rehabilitacja.
Kochani...Nie dajcie się wrobić w różne niuanse tak jak ja o mało nie zrobiłam tego. Pytajcie i szukajcie info wszędzie.Warto..
Pozdrawiam .💕👻
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Halluksy 👣

Post autor: Bibi2 »

Brawo Duszyczko za czujność i dzięki za informacje.
Halluksy to częsta przypadłość , koleżanka miała robione na dwóch stopach .
Jest bardzo zadowolona i poleca każdemu , robiła to w szpitalu na Fabrycznej (żeby nie wymieniać pełnej nazwy).
Zdrówka :)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Halluksy 👣

Post autor: zawiela »

Jedno kopytko zrobione, później drugie i można składać papiury do sanatorium....szpilki pójdą w ruch :)
Kuruj się kochana ,bliżej wiosny trza spotkanie zrobić :serce: :kwiat: :serce:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Halluksy 👣

Post autor: Duszyczka »

IDzięki dziewczyny. :serce:
I to spotkanie Zawielo mobilizuje mnie do zdrowotności. :D
Bibi...Właśnie na Fabrycznej odwołałam to robienie halluksa. Chyba że ten drugi...większy szpital to też Fabryczna.. :?: :roll:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Halluksy 👣

Post autor: Bibi2 »

Tak Duszyczko, miałam na myśli szpital kiedyś mówiono na niego Poliklinika ;)

Swego czasu (teraz nie wiem jak jest) w Ome...e robiono różne zabiegi w ramach funduszu.
Myk był taki, że wizyty kontrolne nie były w pakiecie , i tak np. za zdjęcie szwów kazali sobie płacić .
Rzeczywiście musimy o wszystko pytać , wręcz być bardzo dociekliwym.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Halluksy 👣

Post autor: Duszyczka »

Oj tak Bibi.Święta prawda.Bywamy nieświadomi wielu kwestii które mają wpływ nie tylko na zdrowie ale i co ważne w dzisiejszych czasach na kieszeń.Nie głupi wymyślił powiedzenie "Kto pyta.nie błądzi".
Dopowiem jeszcze...że orteza.którą kupiłam w szpitalu i zapłaciłam 30 zł ma cenę 300 zł.W sumie zabieg na wypasie kosztował mnie 30 zł a i stopka każdego dnia jest w coraz lepszej kondycji...🙏Oby tylko nie zapeszyć i oby tak dalej.🙏
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Halluksy 👣

Post autor: Natalia-C »

Duszyczko
Czy halluksy robiłaś w ramach NFZ na skierowanie? W jakim mieście i jak to załatwiłaś
Pozdrawiam
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Halluksy 👣

Post autor: Duszyczka »

Natalio...
Halluksy robiłam w Bielsku Podlaskim i w ramach NFZ gdyż jestem z podlaskiego.Tobie proponuję zrocić gdzieś blisko Ciebie.Rozeznać się gdzieś na forach w tym wątku.
Procedura jest taka. .Najpierw szukasz sobie lekarza którego polecają inni pacjenci.Potem bierzesz skierowanie od lekarza rodzinnego na wizytę do ortopedy i zapisujesz się konkretnie do wybranego przez Ciebie lekarza który ew.będzie Ciebie operować.Ewentualne można pominąć długą kolejkę na NFZ i idziesz bez skierowania do tego lekarza na wizytę prywatną.Z reguły każdy lekarz ma takie miejsce gdzie przyjmuje.Lekarz kwalifikuje Ciebie na zabieg (lub nie) i daje skierowanie na zabieg konkretnie do siebie.Od razu zaznacz.że interesuje Ciebie konkretnie na NFZ...ale wyczytasx na forach.Potem ustalasz w szpitalu lub klinice kolejkę na zabieg ( lekarz powie Ci.gdzie w ramach NFZ-tu operuje) no i czekasz.
Proponuję abyś wybrała sobie miejsce jak najbliżej domu.Ja już byłam na wizycie pooperacyjnej 3 razy i nie wiadomo kiedy będzie koniec.Nie wiadomo jak będzie zespalać się kość.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Nam nadzieję.że pomogłam.
Duśka.🌸
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Halluksy 👣

Post autor: Natalia-C »

Duszyczko dziękuję bardzo 😊❤️
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ