Gastroskopia

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Gastroskopia

Post autor: Duszyczka »

Cóż..zakładam kolejny wątek.gdyć nie namierzyłam takowego w dotychczasowych. :roll: :?:
Bardzo ważna kwestia diagnostyki naszego ciała.Zgagi.przypukliny.wrzody.helikobaktery.nowotwory....itd.Oj....mega ważna... :shock:
Ja osobiście będę mieć tę nie(przyjemność) w kwietniu.Tym razem w 3-ciej miejscówce.Bedzie porównanie.Niestety..dotychczasowe moje doświadczenie nie napawa mnie optymizmem.Spróbuję podobnego przygotowania się do tego jak do kolonoskopii.Oczywiście najpierw porozmawiam o tym z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi...😘
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Gastroskopia

Post autor: Duszyczka »

...i jestem po badaniu.Ufff..lekarz pozwolił mi na 3 godziny przed badaniem przyjąć coś na upokojenie.Tak zrobiłam.Lekarz byl już przygotowany .że mogę być trudną pacjentką. Dzięki temu oraz uspokajającego głosu lekarza badanie przeszło prawidłowo i baaardzo szybko.Wynik to już inna kwestia..
To najlepsza moja gastroskopia od lat. :D
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gastroskopia

Post autor: zebra »

Witam. Streszczę pokrótce moją historie. W lutym byłam przeziębiona, leki dostępne bez recepty. Nie przechodzi. Zostaje kaszel , ktory mija po kolejnych preparatach.Dochodzą zlewne, nocne poty , bez temp, pieczenie w gadle, przełyku i ból w klatce piersiowej dusznosći. Lek rodzinny zleca morfologię, ekg. Kontrolna wizyta , u młodej rodzinnej. Stwierdzenie ze troche podwyższone Ob (55), pozostałe wyniki dobre (płytki krwii 457), mam wydrukowane wyniki dla siebie. Prywatnie laryngolog, antybiotyk i lek na refluks.Wizyta u rodzinnego (bez inf o pryw wizycie). Lek na refluks, Wizyta prywatna u gastrologa , który zaleca powtórzenie wyników, usg jamy brzusznej, kolonoskopię i gastroskopie. W dodatku sugeruje założenie przez rodzinnego karty DILO (KARTA DIAGNOSTYKI I LECZENIA ONKOLOGICZNEGO) . Dostaje ową karte, poniewaz mam podejrzenie nowotworu. Jestem po badaniach, czekam na badanie histopatologiczne wycinków. Gruczolak w kolonoskopii średnicy 1 cm, usunięty, z cechami dysplazji małego stopnia, czyli narazie bez strachu , w ciągu trzech lat powtórzyć badanie. Z gastroskopii na początku czerwca, w pierwszym rozpoznaniu zapalenie żołądka lub dwunastnicy. Dieta i leki narazie lagodne od gastrologa i kontrola po wynikach. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ