OPOLSKI NFZ - kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Witam wszystkich na forum, proszę o informację przy jakim numerze w opolskim przydzielają sanatorium i z jakim wyprzedzeniem do wyjazdu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: lawenda »

Witaj Mijariolka. :kwiat: Nie ma jakiejś konkretnej reguły, raz dostałam przydział przy numerze 39, innym razem przy 99, a jeszcze innym razem przy 139. Czas od momentu przydziału do wyjazdu też bywa różny, dawniej był to zazwyczaj okres 1 miesiąca, teraz chyba się wydłużył, bo ja ostatni mój przydział dostałam 3 miesiące wcześniej. Bywa i tak że ktoś zwraca skierowanie i wtedy może być bardzo krótki czas do wyjazdu, nawet 2 tygodnie. Jeśli potrzebujesz bardzo precyzyjnej informacji to najlepiej zadzwoń do NFZ-u.
Jeśli możesz to napisz jaki miałaś numer początkowy i jaki teraz deklarują okres oczekiwania na przydział.
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Witaj Lawenda :D Dziękuję, że odpowiedziałaś na moją wiadomość, to cenne dla mnie Informacje. Pytam o te szczegóły, gdyż myślę o "zwrotach". Mój numer startowy 4300 czas oczekiwania 11 miesięcy, ale myślę, że będzie to szybciej. Z tego co widzę na forum w innych oddziałach skierowania przydzielane są przy wysokich numerach w kolejce i na kilka miesięcy przed wyjazdem. Z ostatniego przydziału z powodów zdrowotnych musiałam zrezygnować i niestety czekam od nowa w kolejce :( Skierowanie dostałam przy numerze niskim bo 90, ale na 4 miesiące przed wyjazdem.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: lawenda »

Mijariolka również dziękuję za info i życzę udanego polowania na zwroty. :) Jeśli Ci się uda coś wydzwonić to się pochwal. ;)
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Lawenda dziękuję :D oczywiście poinformuję o postępach w mojej kolejce ;)
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś z naszego NFZ podzieli się informacją jak to obecnie wygląda z realizacją wniosków. Zawsze te informacje z pierwszej ręki od osób, których to dotyczy są najbardziej wiarygodne. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu :D
senior Jerzy
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 03 lut 2019 11:38
Oddział NFZ: Śląski

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: senior Jerzy »

śląskie NFZ na 06.04.23 numer 30460.
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Witajcie :D
Moja kolejka przesuwa się dość szybko do przodu, zeszła już prawie połowa numerków. Początkowo aplikacja Sprawdź Sanatorium wskazywała szacowany czas i miejsce leczenia na kwiecień a obecnie na maj. Zobaczymy jak będzie
Na razie nie mogę dzwonić po zwroty i nie wiadomo, czy zdążę przed przydziałem.
Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
:serce: :kwiat:
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Witajcie, tak jak przypuszczałam nie udało się upolować zwrotów. Dzisiaj dostałam skierowanie do sanatorium do Krynicy Zdrój od 27 października. Moje skierowanie było wystawione przez lekarza 17 stycznia, a więc czas oczekiwania do wyjazdu 9 miesięcy w opolskim.
Może komuś przyda się taka informacja. Krynica jest super nawet w listopadzie :D . Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: lawenda »

Cześć Mijariolka. :kwiat:
Dzięki za info, przyda się przy składaniu wniosku. Czyli okres oczekiwania krótszy niż podają. To dobrze, ale i nie dobrze.... bo jeśli złożę wniosek zaraz po upływie okresu karencji, to informacja o przydziale w moim przypadku może być przed upływem 18 miesięcy od ostatniego pobytu w sanatorium, a wtedy nie zdążę zadzwonić o zwroty, a taki miałam plan.
Fajnie że jesteś zadowolona z przydziału. Też lubię Krynicę, ale zdecydowanie wolę odwiedzać ją w zimie. ;)

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu w Krynicy. :kwiat:
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: OPOLSKI NFZ - kolejka

Post autor: Mijariolka »

Witaj Lawenda 😀
cieszę się, że moja informacja może się Tobie i innym przydać. Będziesz musiała jakoś to wszystko przekalkulować. Ja dzwoniłam o zwroty na wrzesień październik, ale niestety mogłam skorzystać tylko z tych na wówczas aktualnych z krótkim terminem wyjazdu. Byłam w Krynicy latem i zimą, ale nigdy jesienią. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będę zachwycać się kolorami jesieni. Uwielbiam Krynicę i zawsze cieszy mnie powrót do niej 😂.
Pozdrawiam serdecznie i życzę, aby Twoje plany się spełniły 👌
ODPOWIEDZ