Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Tapamaraba »

Witam czy ktoś spotkał się z sytuacją że od lekarza rodzinnego skierowanie do sanatorium dotarło prawie 40 dni temu do NFZ w Warszawie i po dzień dzisiejszy nie ma żadnej informacji dotyczącej czy ktoś takie sanatorium otrzyma czy nie .
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 249
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Asik_ »

Witam,
U mnie w NFZ pomorskim wniosek wpłynął 12 września 2022,a pismo z nadanym numerem dostałam dopiero 4 listopada.
Potem to już szło szybko,po 3 miesiącach dostałam już skierowanie.Wyjeżdzam za 3 dni do Piwnicznej. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Felice »

Normalne… w Warszawie bardzo długo czeka się na ocenę lekarza. Nie ma kto tego robić, braki kadrowe.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Tapamaraba »

Asik,Felice dziękuję za odpowiedź.🙂
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Dagna »

Jak masz potwierdzenie, że do NFZ wpłynęło to można zadzwonić i zapytać. Na stronie epacjent w IKP taki wniosek zarejestrowany przez NFZ ma nadany nr i widać, że czeka na ocenę balneologa, albo czy został odesłany do lekarza do uzupełnienia (i może leży gdzieś w rejestracji w przychodni). Ja pierwszy raz taki długi okres oczekiwania na informację w mazowieckim widzę ale skoro Felice pisze, może ktoś już tak miał.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Tapamaraba »

Dagna na koncie IKP w zakładce skierowania do sanatorium nic się nie wyświetla tak jak by wniosek nigdy nie był wysyłany , a potwierdzenie odbioru w NFZ w Warszawie jest z dnia 11.02.2022
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Dagna »

To podejrzane :?: , może zadzwoń, bo jak wpływa to nadają nr (na IKP w prawym górnym rogu małymi cyferkami) i widać co się dzieje, czy czeka czy odesłane itp. ja się tak dowiedziałam, że moje było odesłane do uzupełnienia. Urzędowo mają 30 dni na odpowiedź. Powinni już przynajmniej zarejestrować w systemie
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Bibi2 »

Wniosek o sanatorium wypełnia lekarz (mówimy o wersji papierowej),
niesiemy lub wysyłamy do NFZ-tu ,
jest opieczętowany datą wpływu,
czeka na wprowadzenie do systemu (różnie jak widać trwa w poszczególnych placówkach),
po wprowadzeniu do systemu otrzymuje własny numer i informację , że czeka na ocenę lekarz balneologa,
dalej to już tylko info o przydziale.
Jeśli mamy w IKP informację , że skierowanie wpłynęło , to nic nie ginie potrzeba jedynie cierpliwości .
Poza IKP można sprawdzić w przeglądarce NFZ-tu , tam nie trzeba się logować
Jeśli mimo wszystko są wątpliwości, to warto skorzystać z zapytania na e-mail , bo jak wiadomo telefony są ukryte, a infolinia :roll:

pozdrawiam :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Tapamaraba »

Bibi2 same procedury od momentu wystawienia przez lekarza aż do wyjazdu są mi znane ,natomiast nigdy nie czekałam na odpowiedź tylu dni i właściwie to dlatego zaczęłam ten wątek.
.Wyjeżdżałam już kilka razy i zawsze jakieś pismo było,natomiast właśnie w IKP niekoniecznie się wyświetlała taka informacja .Po powrocie to już faktycznie na IKP wyskakiwała taka informacja o przebytym leczeniu .
W przeglądarce NFZ tej z której korzystam nie ma opcji żeby się nie logować ...trzeba podać numer i datę urodzenia . Być może jest taka wersja przeglądarki o której nie mam pojęcia .
Pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Co dalej z moim skierowaniem do sanatorium na NFZ

Post autor: Dagna »

Bibi2 rozumiem różny czas na wprowadzenie do systemu ale, że aż od 11.02.(potwierdzenie odbioru NFZ) nie jest wprowadzone to dziwne prawda?
ODPOWIEDZ