Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Antoni F
Posty: 1
Na forum od: 03 kwie 2023 09:28
Oddział NFZ: Pomorski

Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Antoni F »

Od kilku dni jesteśmy w sanatorium MSW AGAT w Cieplicach.
Same Cieplice godne polecenia. Natomiast co do pobytu w Sanatorium Agat mamy parę uwag.
Po pierwsze - 40 letnie windy w budynku często się psują co stanowi problem dla osób niepełnosprawnych z dodarciem na stołowkę czy na zabiegi..
Budynek ogólnie w niezłym stanie mimo ze ma juz kilkadziesiat lat ale szpecą go nie pomalowane balkony.
Po drugie dla osob niepełnosprawnych przydziela się pokoje na parterze gdzie teoretycznie nie potrzeba windy ale osoby te musza pokonac barierę kilku schodów by dostac sie do swojego pokoju.
Wyżywienie bardzo skromne, brak owoców, czy choćby minimum słodyczy - (np ciasto w niedzielę).
Baza zabiegowa dość rozbudowana ale czas większości zabiegów to ok 10 minut więc to raczej odfajkowanie niż rzeczywista rehabilitacja.
Lekarz który nas przyjmowała delikatnie mówiąc nie grzeszyła delikatnością.
Mozna skorzystać z organizowanych w Cieplicach wycieczek kilku godzinnych i całodniowych. Skorzystalismy z takiej wycieczki za zgodą Sanatorium ale okazało się ze mimo iż nie korzystaliśmy z wyzywienia przez cały dzien to nie przysługiwał nam tzw suchy prowiant. I jak się okazało byliśmy jedynymi osobami na wycieczce zbiorowej które takiego prowiantu nie otrzymały bo uczestnicy z innych sanatoriów w Cieplicach i Swieradowie Zdroju otrzymali go bez zadnego problemu. Mam nadzieję że Dyrekcja Sanatorium weźmie sobie te uwagi do serca bo naprawdę niewiele potrzeba by poprawić opinię o tej instytucji.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Bibi2 »

Antoni , dzięki za wstępny opis ośrodka , mam nadzieję, że będzie jeszcze podsumowanie.
Ad tzw "suchego prowiantu" , powiem Ci, że jest wiele ośrodków które go nie wydają i tak na prawdę trudno im się dziwić .
Każdy ma swoją politykę , głównie finansową :roll:
Dobrego dalszego pobytu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: zbigniew165 »

W Świnoujściu też nie wydają prowiantu, jak jedziesz na cało dzienną wycieczkę sobota, czy niedziela płacisz na recepcji 100 zł za to, że cię nie będzie cały dzień w sanatorium.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Leon43 »

Celem aktualizacji o Agacie. Lokalizacja jest w centrum Cieplic bezpośrednio przy Parku Zdrojowym i Parku Norweskim. Park rewelacja, wyjściem od podwórka i już jesteś w Parku. Komunikacyjnie jest dobrze, na wprost wejścia głównego jest przystanek autobusowy MZA Jelenia Góra i autobusy jeżdżą co chwila. Autobusem nr 9 można dojechać z i do dworca PKP w Jeleniej Górze. Po drugiej stronie parku jest główny deptak Cieplic gdzie można zrobić zakupy, napić się kawy i podziwiać zabytki. Sklepy spożywcze w promieniu kilkuset metrów.... biedronka, Lidl, nasza chata, zabki, netto, Aldi. Budynek 4 piętrowy, ładna recepcja, podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dwie windy, korzystałem przy przyjeździe i wyjeździe ale niektórzy korzystali. Panie w recepcji pomocne i miłe. Można płacić kartą. Płatność następnego dnia nie w dniu przyjęcia co jest na plus bo szybko to idzie. Na parterze większość zabiegów, choć są też na 4 piętrze. Przyjęcie szybkie, nie było problemów z zabiegami, dostałem takie jakie lubię. Jedyne czego nie ma to basen ale jest rabat na termy Cieplickie Polecam skorzystać. Na parterze oczywiście kawiarnia gdzie toczy się życie towarzyskie. Ciasta rewelacja, oczami by się jadło, palce lizać, kawa pyszna. Panie na zabiegach dbają o pacjentów, rzetelność i mają uśmiech na twarzach. Jak wszędzie nie wolno się spóźniać bo obłożenie jest cały czas i ciężko się wcisnąć w tzw międzyczasie. Polecam borowiny, pełen relaks. W czasie turnusu są 3 wizyty lekarskie, lekarzy kilku, pozdrawiam panią dr Ankudowicz. Są zabiegi nawet po obiedzie. Posiłki na 1 piętrze, w mojej ocenie posiłki smaczne i całkiem spoko. Zupy bardzo smaczne i spokojnie można poprosić o dolewkę. Dzięki uprzejmości moich sąsiadów z Wrocławia dostawałem dokładki bo sąsiad lubił się dzielić. Pokoje głównie 2 osobowe z łazienkami, ale są też pokoje 1 i 2 że wspólną łazienką na korytarzu. Ja tak miałem ale daliśmy radę. Wystarczy pilnować kiedy sąsiad wyjdzie z łazienki i hyc. Nie mieliśmy balkonu ale większość je miala. Ja miałem widok na park. Podziwialismy złotą polska jesien, również ze stołówki. Po moim wyjeździe ten korytarz na 1 piętrze poszedł do remontu, widać było że trwa remont w innej cześci. Nie było to dokuczliwe. Co do wyposażenia pokoju to standard, tv i czajnik elektryczny po uiszczeniu opłaty. Czyste pokoje, sprzątane na bieżąco. Na każdym piętrze są książki, można poczytać choć sporo staroci. Co do spędzania czasu wolnego to jest masa atrakcji które organizuje przewodnik sudecki p. Marek. Polecam na wstępie udać się na zwiedzanie w formie spaceru po Cieplicach gdzie przedstawi historię i lokalne atrakcje. A jest ich wiele, są broszury, jest teatr letni no i dancingi w Zdrojowej i Edwardzie. Są też tańce w kawiarni Agatu,muzyka dla kazdego. Pan Marek starał się jak mógł aby każdy miał coś dla oka i ucha organizując różne spotkania, jakie to zobaczycie po przyjeździe. Polecam, bo do gór blisko, można dojechać autobusem do Karpacza i pociągiem do Szklarska Poręba. Do samej stacji PKP nie jest daleko, stacja nazywa się Cieplice i szybko można dojechać do Piechowic czy Szklarskiej Poręby. Z kolei jak ktoś ma chęć i zdrowie to polecam wycieczkę na zamek Chojnik, potrzeba minimum 3 godzin w obie strony, autobusem nr 9 spod sanatorium do przystanku Sobieszów i szlakiem prosto do zamku. Polecam wejść szlakiem łatwiejszym, zejść trudniejszym jeśli ktoś nie czuje się na siłach. Polecam i jeśli NFZ pomoże to chętnie się tam wybiorę. Ps. Parking płatny przed sanatorium, ale jak ktoś nie korzysta za często to można znaleźć miejsce trochę dalej i za free. Pod sanatorium jest na oku ale trzeba zapłacić ok. 230 zł za turnus 3 tyg.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Bardzo fajny opis Leonie. Bogaty, rzetelny, konkretny. Dużo praktycznych uwag i wskazówek.
Z pewnością chętnie zapoznają się z nim ci, którzy dostaną tam przydział po Tobie.
Ode mnie duży plus.
Awatar użytkownika
Elisabetha
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 23 lis 2018 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Elisabetha »

Witam.
Leon43,bardzo dokładny, rzetelny opis. Aż chciałoby się tam natychmiast jechać :) Dziękuję.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Atina »

Leonie ...piękny treściwy opis :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Bibi2 »

Leonie, świetny opis , dobra robota :kwiat:
dziękuję :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: ewasz »

Leon43- dziękuję, że Ci się chciało podzielić z nami tak wyczerpującym opisem Agatu :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium MSW AGAT Cieplice

Post autor: Felice »

Podziękowania za przybliżenie obiektu :kwiat:
ODPOWIEDZ