ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4088
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: Bibi2 »

Wiem, że łatwo powiedzieć ale diagnostyka szpitalna jest dobrym wyjściem ,
nawet jeśli poeksperymentowaliby z lekami , pomoc medyczna jest pod ręką .
Nie broń się Duszyczko, wszak to dla Twojego dobra
zdrówka życzę :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: Duszyczka »

Może i ulegnę ale z czasem :D .Teraz nie tak łatwo położyć się do szpitala w celach diagnostycznych.Nie mam pleców na te sprawy ani szczęścia.
Jesień wszystko wyjaści..chyba....Napewno będę rozmiawiać o tym z moim reumatologiem o ile będą wskazania ku temu...Na razie węszę coś na ten temat.
Zastanawia mnie tylko...czy przy zapaleniu stawów owe stawy. są gorące :roll: :?: Tak wyczytalam w google.Moje stawy raczej nie grzeją powyżej normy.Reszta. .i owszem hihi..
Pozdrawiam Was dziewczyny 😘
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: BarbaraB64 »

Duszyczko niekoniecznie przy zapaleniu stawów widoczne jest zaczerwienienia i ciepłota w okolicach stawów, Ja na choruję na zapalenie stawów od ośmiu lat i tylko kilka razy przy mocnym zaostrzeniu choroby miałam bardzo opuchnięte , zaczerwienione z wyraźną ciepłotą stawy i z tego co słyszę od innych chorych mają tak samo , u mnie przeważnie występował ból bez wysięków , najlepszym sposobem żeby przejść diagnostykę w kierunku chorób stawów jest pobyt na oddziale , ja na samym początku sama szukałam jakie badania zrobić i robiłam je prywatnie ale to była droga przez mękę i kupa kasy wydana , potem w końcu zdecydowałam się na szpital ale też nie od razu trafiłam na konkretnego lekarza , w końcu udało mi się trafić na wspaniałą panią doktor i od ponad roku mam przyznane leczenie biologiczne i nareszcie mogę w miarę normalnie funkcjonować. Pozdrawiam Cię Serdecznie i Życzę abys trafiła na dobrego lekarza i szybko udało się postawić trafną diagnozę bo w tych chorobach ważne jest aby szybko wdrożyć odpowiednie leczenie :kwiat:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: Duszyczka »

Dziękuję Basiu. :serce:
Powiedz mi.czy masz bóle ciągłe czy wędrujące? Bo moje robią sobie wycieczki po różnych stawach?..
Tobie również życzę zdrówka. :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: BarbaraB64 »

Miałam często wędrujące bóle , czasami myślałam że coś ze mną nie tak bo np . jeden dzień bolał mnie bark , następnego dnia bark przestał boleć a coś innego bolało i tak w kółko , bywało że kładłam się spać bez bólu a rano nie mogłam z łóżka wstać, jak masz możliwość to znajdź naprawdę kompetentnego lekarza który zna się na rzeczy , ja pierwszy raz trafiłam na lekarza na NFZ który nie zrobił żadnych badań i od razu kazał brać Metotreksat w wysokiej dawce nie informując mnie co to za lek , nie przeprowadził wywiadu na jakie choroby się leczę, jakie leki na stałe biorę etc. byłam u niego raz i więcej nie poszłam jak w domu przeczytałam ulotkę Metotreksatu , potem zdecydowałam się iść prywatne a wcześniej wyczytałam w necie jakie badania zrobić aby albo potwierdzić albo wykluczyć chorobę autoimmunologiczną i z wynikami poszłam prywatnie , zupełnie inne podejście do pacjenta , lekarka bardzo miła i dokładna , zleciła jeszcze kilka innych badań i wdrożyła leczenie , potem skierowała mnie do Ustronia właśnie na oddział i tam resztę badań miałam i postawiono diagnozę. Prywatne chodziłam w sumie 5 lat a potem w Ustroniu w przyszpitalnej poradni zaczęłam się leczyć, jeden lekarz też mi nie spasował bo przy leczeniu silnym lekiem nie robił badań kontrolnych, miałam sobie prywatnie robić jak chciałam , wreszcie się wkurzyłam i przeniosłam się do pani doktor która kwalifikowała mnie do leczenia biologicznego i od ponad roku zajmuje się mną , wspaniała lekarka dla której pacjent jest ważny , można z nią o wszystkim porozmawiać , wszystko dokładnie wytłumaczy a to bardzo ważne . Duszyczko Życzę Ci żebyś znalazła dobrego lekarza który postawi trafną diagnozę i szybko rozpocznie leczenie bo w tych chorobach to bardzo ważne .
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: anezobk »

Basiu,masz rację Ustroń też postawił mnie na ,,nogi,, dzięki szpitalowi żyję ,chodzę mogę się poruszać bez wózka . Widziałaś mnie ,miałam przyjemność Ciebie poznać na kuracji również w Ustroniu. Jeżeli leczenie i diagnostyka to tylko w Szpitalu Reumatologicznym w Ustroni, mam daleko bo ponad 300 kilometrów ale po pomoc tylko tam.Pozdrawiam wszystkich .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: Duszyczka »

No to teraz już wystraszyłyście mnie :shock: .U mnie reumatologów można policzyć na palcach jednej ręki.Doslownie.... :( Jest mi wiadomo o tylko 3-ech a to Ustronia mam szmat drogi.. :cry:
Jak tam można dostać się na oddział szpitalny???
Pozdrawiam serdecznie .Kochane jesteście.. :serce:
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: anezobk »

Duszyczko, sprawdź pocztę.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: Duszyczka »

Dziękuję Wam jeszcze raz 😘😘💕
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: ZAPALENIE STAWÓW 🔥

Post autor: BarbaraB64 »

Duszyczko potrzebne skierowane jest, może nawet być od lekarza pierwszego kontaktu i jeżeli zdecydowała byś się na ten Ustroń to dobrze żeby było na skierowaniu wpisane że do tego szpitala, kiedyś pierwszy raz czekało się na przyjęcie miesiąc , nie wiem jak jest teraz , Ja od poniedziałku idę na oddział i w normalnym trybie czekałam na przyjęcie 5 miesięcy , jak byłam poprzednio na kwalifikacji do biologii to miałam skierowanie jako pilne i wtedy przyjęcie było w ciągu trzech tygodni. Jeśli chcesz to jak tam będę to mogę zapytać jaki teraz jest czas oczekiwania przy pierwszym pobycie.
ODPOWIEDZ