Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: BarbaraB64 »

Dzień dobry :kwiat: Szukam miejsca na rehabilitację poszpitalna gdzie czeka się w miarę krótko na przyjęcie i gdzie są w miarę godne warunki, planowałam złożyć skierowanie do szpitala reumatologicznego w Ustroniu skąd mam skierowanie ale okazało się że wstrzymali rejestrację nowych skierowań , może ktoś może polecić coś godnego uwagi ? Pozdrawiam Wszystkich :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: Felice »

To jest po jakimś zabiegu?
Jeżeli tak to wszędzie muszą zrealizować do pół roku. Dobre to nie tak od razu. Polecam Wojskowy Busko Zdrój, Włókniarz też w Busku. Tam też Krystyna i Marconi.
Wojskowy Krynica, Ciechocinek i Lądek. Innych nie znam więc nie oceniam.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: BarbaraB64 »

Felice nie jestem po zabiegu, skierowanie po pobycie w szpitalu, dziękuję za podpowiedzi, będę dzwonić po majówce żeby zorientować się w temacie , myślałam o Wojskowym w Busku , gdyby zechcieli mnie tam przyjąć to byłabym w stanie zrezygnować z sanatorium które też przydzielone w Busku ale inny obiekt.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: Felice »

Sam pobyt w szpitalu nie jest traktowany jako podstawa do udzielenia rehabilitacji w tym trybie szybkim. W Wojskowym w Busku w ogóle nie przyjmą papierów. Tam tylko po urazach, zabiegach, udarach świeżych.
We Włókniarzu dostaniesz oczekiwanie kilka lat. Z tych co wymieniłam tylko Lądek będzie miał szybszy , taki do roku termin.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: BarbaraB64 »

Oj , to kiepsko ;) zabieg to dopiero mnie czeka ale też nie wiadomo czy po zabiegu rowka łokcia też by zakwalifikowali w Wojskowym w Busku , dzwoniłam jeszcze będąc w szpitalu do Gwarka do Goczalkowic i tam byłabym przyjęta do około 4 i pół miesiąca , Zakopane do pół roku ale czytałam niepochlebne opinie i jak zwykle mam problem ;)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: BarbaraB64 »

Dzień dobry. Wczoraj dzwoniłam do Kudowy do sanatorium Bristol gdzie wysłałam skierowanie z dokumentacją medyczną na rehabilitację poszpitalna i Pani z którą rozmawiałam poinformowała mnie że moje skierowanie zostało zakwalifikowane jako pilne więc teraz tylko czekać na wyznaczenie terminu. Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
puszkaduszkla
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 12 cze 2023 13:38

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: puszkaduszkla »

Dzień dobry!

Rozumiem, że szukasz miejsca na rehabilitację poszpitalną, ale z uwagi na ograniczenie rejestracji w konkretnym miejscu, mogę podać kilka ogólnych wskazówek, które mogą Ci pomóc znaleźć odpowiednią placówkę:

Skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą: Zwróć się do swojego lekarza lub specjalisty, który jest odpowiedzialny za Twoją rehabilitację. Mogą oni znać inne placówki, które są dostępne i mogą Ci pomóc znaleźć odpowiednią opcję.

Szukaj w innych regionach: Jeśli reumatologiczny szpital w Ustroniu jest tymczasowo niedostępny, rozważ poszukiwanie innych placówek w innych regionach. Może istnieć wiele innych miejsc, które oferują wysokiej jakości rehabilitację.

Internet i fora: Przeszukaj internet i fora dyskusyjne dotyczące zdrowia, gdzie inni pacjenci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i polecać miejsca rehabilitacji, które sprawdziły się dla nich.

Kontakt z ubezpieczycielem zdrowotnym: Skontaktuj się z Twoim ubezpieczycielem zdrowotnym, aby dowiedzieć się, czy posiadają listę placówek oferujących rehabilitację, oraz czy współpracują z określonymi szpitalami lub ośrodkami rehabilitacyjnymi.

Konsultacja z innymi pacjentami: Jeśli masz znajomych lub rodzinę, którzy przeszli rehabilitację poszpitalną, zapytaj ich o ich doświadczenia i czy mogą polecić jakieś miejsce.

Pamiętaj, że każda placówka może mieć swoje unikalne cechy i specjalizować się w różnych rodzajach rehabilitacji. Wybór odpowiedniego miejsca może zależeć od Twojego stanu zdrowia, potrzeb rehabilitacyjnych oraz dostępności. Zawsze warto dokładnie zrozumieć procedury przyjęcia, dostępność terminów i zakres świadczeń oferowany przez placówkę, zanim zdecydujesz się na konkretną opcję. Życzę Ci powodzenia w znalezieniu odpowiedniego miejsca i skutecznej rehabilitacji!




____________________________
[link]
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2023 21:14 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
puszkaduszkla
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 12 cze 2023 13:38

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: puszkaduszkla »

I jak stoją sprawy?
[link]
Ostatnio zmieniony 04 sty 2024 19:31 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja poszpitalna narząd ruchu NFZ

Post autor: BarbaraB64 »

Puszkaduszkla , dwa tygodnie temu wróciłam z rehabilitacji, byłam w sanatorium Bristol w Kudowie Zdroju.
ODPOWIEDZ