Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Czy dostał ktoś już skierowanie do Wieniec Zdrój od 22 października 2023
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Chętnie zabiorę panią z województwa śląskiego
Kk22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 26 maja 2023 19:26
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Kk22 »

Czy można tam dostać pokój 1-osobowy?
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Gabriela »

KK22, nie chciała bym cię rozczarować odpowiedzią na Twoje pytanie. Ale w Wieńcu Zdrój nie ma szansy na jedynki!!!
Piszę na świeżo po powrocie od nich w marcu (prewencja ZUS)
Byłam w Jutrzence, czyli tym głównym budynku, ich perełce.
Praktycznie zaliczyłam każdy szczebel kontaktu, czy osób pełniących jakąś funkcję. Nic, jak grochem o ścianę. Każdy tylko czarował że coś zrobimy. Zleciał tydzień, i mówili ze jak już wytrzymałam tyle z koleżanką, to dam radę. Nawet interwencja ze strony ZUSu nic nie dała. Owszem są wyjątki, ale ja ich nie spełniam kobiety po mastektomii, albo stomia, wtedy ktoś taki ma prawo do prywatności, była koleżanka po mastektomii, i wykorzystała to prawo.

Mój wniosek był i jest o Wieńcu taki, może marmur i pałace, ale jesteś jak więzień, nie masz żadnych praw.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Muzyczka »

Witam, kolega z pracy, ze szkoły był od 2 stycznia br. w Wieńcu z narodowego funduszu, ulokowany w trójce, nie w głownym budynku, i chodzili z kolegą "po ścianach"- niewyspani.... Po 6 dniach ( był id poniedziałku i w sobotę) otrzymał na szczęście inny pokój,o który usilnie codziennie prosił, by przenieśli, i już wówczas był sam, po wielu wcześniejszych chodzeniach i proszeniach .... Nawet włączane u nich radio nie pomagało w nocy. Był to inny czas, zimowy, może mieli wolne pokoje...
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Gabriela »

Muzyczka, fajnie że chociaż twojemu koledze się udało.
Może kolega dopłacił do jedynki ;) W moim przypadku nie było szansy, byłam koniec lutego cały marzec. Z nowym rokiem może nie mieli takiego obłożenia, i mogli dać jedynkę.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Muzyczka »

Witam, Gabriela, kolega nie dopłacał nic. To wiem napewno. Ale przyznaję rację, iż z tym wszystkim to różnie bywa. Moja znajoma Pani Profesor była 2 lata temu w Wieńcu i miała jedynkę. To wszystko zależy chyba od wielu czynników.....Czasem uda się niektórym, fajnie i brawo, a i bywa, że nawet zaświadczenie lekarskie czy choroba - problem zdrowotny nic nie daje .... serdecznie pozdrawiam.....
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Gabriela »

Muzyczka, mój problem w Wieńcu był taki że koleżanka chrapała w nocy non stop.
A potem jeszcze w dzień miała melodię do spania, więc ja byłam umęczona z niewyspania :cry:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Widzę , że jest zainteresowanie Wieńcem :) .
Z ZUS-u byłam w 2020 r. i mieszkałam w pokoju jednoosobowym w Jutrzence na IV piętrze .
Miałam zaświadczenie od lekarza , że potrzebuję takiego pokoju i wcześniej zadzwoniłam do pani kierownik , powiedziałam co i jak i zostałam wciągnięta na listę .
Jak przyjechałam do sanatorium to pokój na mnie czekał i nikt w Recepcji już nie sprawdzał mojego zaświadczenia a było to na przełomie lipca i sierpnia . Nie wiem jak jest obecnie ale w ubiegłym roku byłam komercyjnie i koleżanka z tego forum starała się o jedynkę , przyjechała już w nocy ale niestety , musiała zamieszkać w pokoju dwu albo trzyosobowym . To było również latem a więc dużo osób komercyjnych , ja sama mieszkałam w pokoju dwuosobowym ale sama .
Zaświadczenie z POZ raczej nie wystarczy i tak jak pisała Gabriela potrzebne jest zaświadczenie od lekarza specjalisty - stomia , aparat tlenowy , itp...
Ale Kk22 pisze , że jedzie 22.10.23 r. więc może będzie mniej kuracjuszy komercyjnych a wtedy większa szansa na jedynkę i tego życzę :) .
Byłam w sumie trzy razy w Jutrzence i zawsze mieszkałam sama , nikt mi nie chrapał , nie narzekał na mnie i było wspaniale . W lipcu będę kolejny raz i czekam z niecierpliwością .
W sumie to nie powiedziałabym , że to jest więzienie bo trafiamy do różnych sanatoriów , standardów itd . W/g mnie zabiegi w porządku , obsługa na każdym szczeblu również , warunki mieszkaniowe na duży plus , wyżywienie również , głodna nie chodziłam .
Pozdrawiam Kk22 , Gabrielę i Muzyczkę :kwiat: .
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium Wieniec Zdrój od 22.10.2023

Post autor: Muzyczka »

I tylko cieszyć się Danii. Oby tak dalej było też....U mnie to najgorsze, z chrapaniem u kogoś, jak z nim mieszkam, nie wysypiam się nic a nic, wszystko słyszę......

Stopery wtedy w uszy. Choć i uszy bolą od ucisku na poduszce.......eh...

Dziękuję bardzo Danii za pozdrowienia i wzajemnie, też serdecznie pozdrawiam i ślę majowe uściski, .
ODPOWIEDZ