Wojskowy- Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4085
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: Bibi2 »

Witam, mam przyjemność podzielić się z Państwem moimi wrażeniami z pobytu w 22 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku oraz ocenić obiekt.
Mała garstka ogólnych informacji: Ciechocinek -uzdrowisko znane od XIX wieku, słynie ze złóż solankowych wykorzystywanych do leczenia i uzyskiwania soli kuchennej - sławne tężnie i warzelnia . Miasteczko zadbane, robiące wszystko aby "zwabić" do siebie kuracjuszy i turystów. Tutaj nie ma przemysłu , miasto żyje tym co zostawią kuracjusze w kawiarniach, pubach, sklepach z pamiątkami. Co i rusz natykamy się na mniejsze lub większe ośrodki sanatoryjne czy też ośrodki hotelowo- rehabilitacyjne . Niepodzielnie "rządzi" ogromnym majątkiem ciechocińskim "Uzdrowisko Ciechocinek "S.A.poprzednio własność państwa , a od pewnego czasu należące do samorządu.
Część majątku jest we wspaniałej kondycji , natomiast niektóre obiekty umierają - jeśli ktoś był, będzie wiedział o czym mówię. Uzdrowisko proponuje mam szeroką gamę kosmetyków opartych na solankach , wodę Krystynkę (lekki gaz i gazowaną). Możemy przebywać w pobliżu tężni (ogromnej , mówią , że największej w świecie), wstęp jest odpłatny (9zł) , ulgowe bilety przysługują dzieciom, inwalidom wojskowym ... (niestety emerytom nie). Poza tym bezpłatne wejścia mają kuracjusze ośrodków właściciela, sanatorium MSWiA i ktoś tam jeszcze . Można korzystać z bezpłatnej inhalacji przy sławnym grzybku ale tam przy okazji inhalujemy się spalinami . Warto przemieścić się w okolice tężni i posiedzieć przy fontannach , jeśli tężnie działają wówczas nasz organizm wyłapie mikroelementy .
Warto zobaczyć wszystkie aleje , deptaki, parki , wysłuchać koncertu przy muszli koncertowej, jak ktoś zmotoryzowany to okolica stojąca otworem.

Wracamy do Wojskowego , jest to bardzo duży obiekt mogący pomieścić (przy pełnym obłożeniu) 460 kuracjuszy. Położony jest w znacznej odległości od centrum (15-20 minut marszu), wokół zieleń , cisza i spokój.
Wejście do ośrodka robi bardzo dobre wrażenie, w recepcji pierwsze kroki, następnie izba przyjęć, stołówka, pielęgniarka, lekarz i otrzymujemy kartę zabiegową. Zazwyczaj pierwszy dzień jest bez zabiegów.
Jak wspomniałam wyżej , obiekt jest ogromny, prowadzone są tutaj różne profile leczenia : pobyty rehabilitacyjne szpitalne 21-28 dniowe, leczenie "poszpitalne", ORO, wczesna rehabilitacja kardiologiczna, tzw. "normalne sanatorium", turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem , rehabilitacja ambulatoryjna, przy szpitalu jest przychodnia rehabilitacyjna, oczywiście są pobyty żołnierzy wraz z rodzinami.

Personel medyczny:
Gabinety lekarskie są na poziomie 1,2,3 i 4 piętra, tutaj także urzędują panie pielęgniarki. Całodobowy dyżur lekarza i pielęgniarki jest na 1 piętrze. Oczywiście najlepiej jest wszystkie sprawy załatwiać z lekarzem prowadzącym. Jest kilku lekarzy są oni różnej specjalności. W trakcie pobytu jest wizyta kontrolna . Pacjenci kardiologiczni mają zlecane różne analizy.

Baza zabiegowa:
Baza zlokalizowana jest w oddzielnym skrzydle , kuracjusze mogą przechodzić łącznikiem na poziomie I piętra. Poza tym są dodatkowo w głównym budynku (przy schodach) gabinety psychologiczne, logopeda , sale ćwiczeń dla sercowców.
Właściwie powinnam powiedzieć, że jest wszystko łącznie z basenem i saunami a także kriokomora.
Laboratorium na potrzeby kuracjuszy z możliwością wykonania prywatnie kompletu badań.

Rehabilitanci:
Trzeba przyznać, że są w porządku , grzeczni, z taktem, w różnym wieku. Generalnie przestrzega się tutaj godzin zabiegów ale zawsze warto zapytać czasami jeśli jest możliwość to są elastyczni.
Może też zdarzyć się i tak, że lekkie spóźnienie i nie ma zabiegu , lepiej poczekać 5 minut niż spóźnić się .

Obsługa administracyjno- techniczna:
Wszelkie usterki należy zgłaszać w recepcji. Miałam taki mały problemik ale załatwiłam to we własnym zakresie ale miałam problem z rowerem to panowie pomogli .
Recepcja , panie w porządku. Tutaj można nabyć drobne upominki typu: kubek, długopis, plecaczek, wodę.
Tu kierujemy pierwsze kroki i zwracamy się z każdym problemem.
Sprzątanie odbywa się 2 razy w tygodniu, a wynoszenie śmieci co drugi dzień.

Wyżywienie:
Jadalnia jest na poziomie 0 , są dwie części jedna z nich to stołówka dla kuracjuszy komercyjnych.
Posiłki odbywają się w trzech turach : pierwsza: 7;15 - 12;15 - 17;15 i tak mniej więcej co godzinę.
Generalnie mała jest oferta diet , występuje normalna i lekkostrawna , ta druga to dla cukrzyków i przeciwmiażdżycowa . Za dodatkową opłatą (30zł/dobę) przygotują każdą inną na życzenie oraz możliwość spożywania posiłków tzw komercyjnych. Nie wiem jak wyglądała podstawowa dieta ponieważ ja byłam na lekkostrawnej, oceniam ją bardzo dobrze, smacznie, urozmaicenie, objętościowo również ok, zawsze dodatki :jogurt, kefir, jabłko pieczone, jabłko świeże, kiwi, melon, pomarańcza . Pieczywo białe i ciemne bez ograniczeń , dżemik dla potrzebujących. Posiłki estetycznie podane i gorące. Gro`s stolików 6-osobowych, ale są 4 i 2 , jakaś filozofia jest odnośnie usadzenia, najważniejsze, że nie ma ścisku. Stołówka czysta, obrusy wymieniane , przyprawy typu sól, cukier, pieprz na stoliku.

Pokoje :
Pełny przekrój pokoi od jedynek do czwórek(2+2) ,a nawet apartamenty, jedynek jest dość dużo ale te niestety w znacznej części dostępne dla kuracjuszy komercyjnych. Pokoje są czyste , bardzo ładnie urządzone . Skupię się na swoim pokoju , meble nowe : biurko, chłodziarka, szafka gospodarcza (właściwie do dowolnego wykorzystania), szafka "otwarta", szafa ubraniowa, TV, telefon, duże lustro, wieszaki , oświetlenie (w pokoju 4 punkty oświetleniowe), bardzo dobrze rozmieszczone, gniazdka elektryczne super umiejscowione, dwa foteliki , stolik. Czajnik , kubki , łyżeczki, talerzyki na wyposażeniu. Łóżko bardzo wygodne , łazienka obszerna , nowoczesne kabiny prysznicowe , zamontowane krzesełko , uchwyty , ręczniki : duży, mały i ciemny do borowiny. Umywalka dość duża , miejsce na kosmetyki , uchwyty, wieszaczki i suszarka do włosów . W oknie firana i zasłony - wszystko czyste i pasujące kolorystycznie do całości.
Wymiana ręczników 1 raz na turnus (21 dni) , pościel biała bardzo przyzwoita , koc polarowy , na balkonie suszarka i fotel . Niestety może zdarzyć się tak, że otrzymamy pokój bez balkonu , nie jest ich dużo ale są.

Rozrywka:
W budynku jest kawiarnia , możliwość wypicia kawusi i jakieś ciasteczko można skonsumować. Oczywiście bar zaopatrzony w różnego rodzaje alkohole i piwo. Od godziny 18:30 codziennie są wieczorki taneczne/dancingi (jak kto woli nazywać), grają do 22 , muzyka na żywo . Wstęp dla kuracjuszy Wojskowego jest bezpłatny , natomiast w piątki, soboty i niedziele odpłatnie dla gości spoza ośrodka. Rezerwacja stolika jest bezpłatna. Niemal w każdym ośrodku są tańce można eksperymentować .


Jeszcze kilka ogólnych informacji nie sklasyfikowanych:
- w całym obiekcie jest nakaz noszenia maseczek , egzekwowany przez lekarzy i biały personel,
- w dalszym ciągu dostępne są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk,
- należy wziąć ze sobą prześcieradło fizelinowe lub ręcznik na zabiegi,
- osoby , które planują korzystają z kriokomory powinny wziąć ze sobą strój odpowiedni , chociaż na miejscu można zakupić , czepki na basen także,
- wypożyczenie szlafroka 21 dni- 30 zł,
- w ośrodku jest biblioteka czynna 2 razy w tygodniu(poniedziałek i piątek)
- można wziąć ze sobą ze dwa , trzy wieszaki (z zależności co jest w walizce) oraz kilka klamerek,
- pralnia również jest do dyspozycji kuracjuszy ,
- można płacić kartą ,
- TV turnus 21 dni 75 zł, 28 dni 95 zł,
- parking - wjazd (przywiezienie kogoś) 2 zł/godzinę , 10/dzień , turnus 28 dniowy- 240zł (ulga dla posiadających orzeczenie o niepełnosprawności),
- na terenie ośrodka jest możliwość wypożyczenia roweru(wypożyczalnia zewnętrzna) telefonicznie umawia się na rower doba 30 zł, tydzień 120zł,
- nie ma problemu z "garażowaniem" własnego ,
- niemal codziennie we foyer są jakieś kiermasze: srebro, konfekcja, kosmetyki
- między recepcją , a jadalnią są kanapy , tam można zrobić codzienną prasówkę ,może się zdarzyć, że nie gdyż czasami ktoś "pożycza" gazetę do pokoju,

Podsumowanie :
To był mój pierwszy pobyt na kuracji w Ciechocinku , Ciechocinek jako taki trochę znałam także łatwiej było mi się poruszać. Cóż, Wojskowy - niejedna osoba wzdycha do tego ośrodka i ma rację , obiekt bardzo dobrze wyposażony , dobrze zorganizowany, widać rękę gospodarza . Zieleń , dbałość o alejki, ukwiecone rabaty , dużo ławek , siłownia zewnętrzna , plac zabaw dla dzieci, wystarczająca ilość parkingów ,bardzo dobre oznakowanie . Jeśli ktoś mówi , że nie , to po prostu nie ma żadnej orientacji ani w terenie , ani w budynku . Wszędzie są windy , dużo wejść , tu nikt nikogo nie pilnuje i nie sprawdza, jedynie na turnusach kardiologicznych jest monitorowanie pacjenta . Na terenie jest duży tunel foliowy , właśnie tam przygotowują sadzonki kwiatów i zioła do kuchni. Mają także zamontowane panele fotowoltaiczne.
Bardzo mi się podobało, że ściany nie są oblepione różnymi informacjami. Tutaj są bardzo estetyczne tablice i w nich wszelkie informacje np: o wycieczkach , o wydarzeniach w Ciechocinku , koncertach, repertuarze kina. Przy pokoju przyjęć jest tablica ogłoszeń , a tam niezbędne informacje.
Bardzo pomocnym materiałem jest Informacja dla kuracjusza , którą otrzymujemy przy przyjęciu - warto ją przeczytać już tak na spokojnie w pokoju. W trakcie mojego pobytu pion budynku był remontowany , oczywiście była to pewna niedogodność ale chyba bardziej przeszkadzało to ekipie budowlanej niż kuracjuszom . Na poziomie poziomie 1 piętra już zamieszkują kuracjusze , a na pozostałych piętrach trwają jeszcze prace. Jednym z mankamentów , które zauważyłam to brak opiekunów, tutaj każdy musi być samodzielny. Drugim mankamentem jest ciasna szatnia przy basenie, co cóż pomieszczenie się nie rozciągnie , przy odrobinie zrozumienia nie jest to tragiczne.
Bardzo ważną rzeczą jest czystość bazy zabiegowej - godne pochwały .
Przy wejściu są dostępne wózki inwalidzkie oraz wózek do przewożenia bagażu . Ważną informacją jest , że tutaj nie ma takich gremialnych zmian turnusów, cały czas coś się zmienia ludzie przyjeżdżają na 21, 28, 10, 14 dni, turnusy cały czas rotują . Nie ma kolejek , wszystko odbywa się płynnie , w każdym tygodniu są przyjęcia.
Jest bardzo dużo tzw. pobytów komercyjnych , kto chce się rehabilitować musi robić rezerwacje niemalże z rocznym wyprzedzeniem , to świadczy o poziomie obiektu.
Kawiarnia mimo, że po remoncie specjalnie nie zachęca do odwiedzenia, mam na myśli godziny przed dancingiem , brakuje jej takiej atmosfery przytulności, ciepła.
Żeby nie przedłużać bo znowu rozpisałam się , jestem pod wrażeniem ośrodka, w pełni zadowolona z pobytu , pokuszę się o taką ocenę , że jest to taki całkowicie kompletny , samowystarczalny obiekt , można z niego nie wychodzić , brakuje tylko takiego sklepiku szkolnego gdzie można dokupić mleczko do kawy .
Brawo Wojskowy , kto tutaj przyjedzie powinien być zadowolony .

Dziękuję za uwagę i poświęcenie czasu , oczywiście jeśli są pytania z przyjemnością odpowiem

Bibi
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 249
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: Asik_ »

Dziękuję bardzo za obszerną opinię. Kuracjusze ze skierowaniem do Wojskowego bedą zadowoleni:serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1542
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: strapper »

22 WSZUR najlepsze sanatorium w jakim byłam
dodam informację dotycząca parkingu - płatny wg stawek patrz info na stronie
Reasumując nic dziwnego ze bywam tam tak czesto :)
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1542
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: strapper »

Doczytałam jest inf dotyczaca parkingu
Reszta bez zmian :lol:
i do tego trzeba dodac wysmienita kawe w Wiedenskiej :lol:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3808
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Każdy nowy użytkownik Forum powinien obowiązkowo zapoznać się z Twoją relacją, żeby potem próbować napisać podobną po powrocie ze swojej kuracji. Podkreślam słowo "próbować", ale trzeba się uczyć od najlepszych. Zresztą, niektórych starszych stażem forumowiczów też to dotyczy (pytać tak, opisać swój pobyt - niekoniecznie).
Brawa i podziękowania się należą Pani Basiu! 🌷🙂.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: andrzej1955 »

:kwiat: :kwiat: :kwiat: :)
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: bardzyk2 »

Bardzo dziękuję za doskonały opis sanatorium :kwiat:
Może się przydać, zwłaszcza jak będziemy mieć prawo wyboru . :roll: :P

Oby inni brali przykład z Bibi !

Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23830
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: grazynamackowiak »

Dziękujemy Basiu , za szczegółowy opis kuracji :kwiat:
Najnowsze informacje ,zapewne będą przydatne dla następnych kuracjuszy . 8-)
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: dani888 »

Basia jak zawsze rzeczowa , konkretna , prawdziwy majstersztyk :) .
Dziękuję , z przyjemnością czytałam :kwiat: .
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Wojskowy- Ciechocinek

Post autor: emik »

Dziękuję, Bibi, za wyczerpującą i rzeczową opinię. ⚘️
ODPOWIEDZ