Kudowa Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Kudowa Zdrój

Post autor: ewana »

Witam potencjalnych zainteresowanych sanatorium Koga w Kudowie Zdroju .W sanatorium z Nfz przebywałam na przełomie maja i czerwca 2023 roku.Opinie o tym sanatorium jest bardzo mało i dawno nikt nic nie pisał o nim .Ale przed wyjazdem przeczytałam fajny wpis i stwierdzam ,że nic ,a nic od tej pory się nie zmieniło .Sanatorium jest w zarządzaniu kompleksu sanatoryjnego Polonia ,gdzie załatwia się wszystkie formalności.Ale do rzeczy ,zacznę od zabiegów ,bo te są z reguły najważniejsze i muszę napisać ,że są profesjonalnie i dużym zaangażowaniem rehabilitantów wykonywane .Po konsultacji ze średnio uprzejmym panem doktorem można dostać wszystkie możliwe zabiegi . Gdyby ktoś chciał nadmiarowe ,np.masaż klasyczny ,lub basen można wykupić komercyjnie.Z mojej Kogi na wszystkie zabiegi dochodziłam do Zameczku ,łazienek mineralnych i do Polonii-łącznie codziennie ,oprócz niedziel w cztery różne miejsca.Samo sanatorium Koga ,nie gwarantuje żadnych rozrywek kulturalnych ,wszystko we własnym zakresie.Park zdrojowy stanowi główna atrakcję Kudowy ,skąd można dojść do Czech na pyszne piwo z beczki ,tańsze od naszego o mniej więcej połowę.U nas 17 ,18 zł ,u Czechów 9 zł i smaczniejsze.Choć nie jestem nadmiarowym amatorem piwa ,w górach mi smakuje.Można skorzystać również z wielu ofert wycieczkowych w Góry Stołowe ,najbliżej Błędne Skały .Blisko w Czechach -Nachod oglądanie zamku ,piękny ryneczek i możliwość zrobienia zakupów. Sama Kudowa Zdrój niewielka ,oferuje też rozrywki ,na wieczorki taneczne ,głownie Raj ,gdzie grają do 22 -giej.Za wstęp 15 zł .To dla chętnych na parkietoterapię.Byłam raz w miłym towarzystwie ,bo muzyka dla mnie średnia raczej disko polo za którą nie przepadam ,niemniej frekwencja dopisywała. W parku są również tężnie ,a obok po wspinaczce można dojść do domku miłości ,tak,tak się nazywa :lol: A jeszcze jeśli chodzi o wyżywienie ,to bardzo skromne ,ale wystarczające dla kobiet ,mężczyżni dożywiali się w pobliskim barze.Warunki zakwaterowania skromne ,ale można się dogadać na miejscu i możliwe wynegocjowanie oczywiście za dopłatą lepszego pokoju .To byłoby tak mniej więcej ,ogólnie jestem zadowolona .pozdrawiam czytających ,w razie pytań odpowiem. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: Felice »

Ewanko za moich pobytów miejsce dla zakochanych na górze parkowej nazywano Altaną Miłości.
Kudowę odwiedziłam teraz trzykrotnie podczas mojego pobytu w Lądku. Chciałam ją pokazać ludziom , którzy nie znają Kotliny Kłodzkiej.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: ewana »

Tak zgadza się to Altanka miłości ,a nie domek jak napisałam .Felice pozdrawiam i dzięki za sprostowanie :kwiat: Sama w niej siedziałam ,daszek jest :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: Felice »

Też w niej byłam … i nie sama ;) :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: dani888 »

Ewanko :serce: a myślałam , że Cię wilki zjadły :lol: ;) .
Dzięki za opis , przyda się innym kuracjuszom , pozdrawiam cieplutko :kwiat: .
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: ewana »

Dani wilki to w Bieszczadach buszują ,byłam w 2021 i mnie nie zjadły :lol Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: bardzyk2 »

Ewanko :kwiat:
Bardzo dziękuję za opis. To bardzo ważna wiedza, że na wszystkie zabiegi trzeba dochodzić, bo to wyklucza dla mnie pobyt w takim sanatorium od września do maja. Choć dziś u nas do 9 rano była straszna burza i ulewa i jak tu iść na zabiegi?
Byłam w takiej sytuacji w Świnoujściu w zimie i obiecałam sobie, że nigdy więcej :evil:

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: ewana »

Rozumiem Basiu ,ja czasami chodziłam z parasolką niestety .Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4100
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Ewana za opis ośrodka,
jak wnioskuję szału nie ma ale ogólnie na plus , najważniejsze, że jesteś zadowolona :)

Przydałoby się dodać w tytule nazwę ośrodka - Koga
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kudowa Zdrój

Post autor: Nutka »

Dziękuję Ewanko za opis :)
Tereny do pozazdroszczenia. Na zabiegi o tej porze roku mogłabym sobie dochodzić ;)
bo w zimie, to już bym Koga nie chciała ;)
ODPOWIEDZ