Remonty w obiektach sanatoryjnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: darek »

Każdy z Nas z utęsknieniem oczekuje na wyjazd.
Każdy chciały udać się do pokoiku który będzie skromny ,ale odnowiony
Każdy pośrednio pragnie odrobiny luxsusu
Może nie 5 ***** ale standardowych 3

Ale po 10 godzinach jazdy pociągiem czy autokarem pojawiamy się i ..................
Pierwsze co widzimy to Widzimy Pana 200 cm i 150 kg który akurat w korytarzu przy wejściu uskutacznia obsługę młota udarowego
Ma do skucia 7 mkw żelbetu
Zaliczamy recepcję wchodzimy do pokoju już witamy się z gąską
Prysznic i 15 minut rozprężenia
A tutaj Mamy już Towarzysza niedoli tzw wspólspacza 1 lub 2 i Ciemnie w pokoju
Bo akurat robią elewację i okna sa zaklejone
W pokoju CZUĆ mocną wilgoć bo Nasz Pion nie jest jeszcze wyremontowany mowa o wentylacji kanalizie i innych
No ok
Posiłki tutaj nie ma wpływu
Dobrze choć że Remontu nie ma na Bazie zabiegowej -Choć znam przypadek ,że ktoś zasugerował że płytki można kłaść na bazie zabiegowej podczas kapieli solankowych :)

Nie ukrywam że udalo mi się być w Sanatoriach w kilku obiektach gdzie
Prowadzono prace remontowe
Oczywiście były On ustalane z NFZ

Oczywiście zawsze pozostaje Mocne Stanowisko
Godzisz się lub CZEKASZ aż Wyremontujemy

Tylko ,że NFZ w zaproszeniu NIE INFORMUJE że podczas Naszego pobytu będzie trwał remont
Dla kilku Osób zapewne Młot udarowy działa jak płachta na byka
Super jest gdy astmatyk dostaje sanatorium i musi dodatkowo chodzić w Masce -bo wszędzie jest biało ze szlifowania gładzi szpachlowej


Może wreszcie NFZ mogły by Informować ,że podczas pobytu w Naszym Sanatorium będzie REMONT
Wiem że wielu z NAs pokoje traktuje jako miejsce NOCLEGU na max 10 godzin na dobę
Ale są i tacy którzy delektują się np przesiadywaniem na Balkonie

Znam Pewną Panią ,która zalicza zabiegi i Zawsze prosi o pokój na południe lub zachód i delektuje się słońcem z pozycji balkonu

PIszę tego posta w aspekcie remontu w Równicy
I Problemach jakie tam sie pojawiły

Nie ukrywam ,że zaliczyłem kilka ekip remontowych

Nie ukrywam że zawsze coś Uzyskałem ale nie na tym to polega aby Każdy biegał do zarządu po jakiś BONUS
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: Bibi2 »

Darek nie bardzo wiem, co autor chce uzyskać ?, opowieści remontowe? a może wykaz ośrodków , które są aktualnie w remoncie?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: Atina »

Bibi no właśnie co chciał... :roll:
Mój wyjazd z NFZ w niedługim czasie ma się odbyć...miła pani zadzwoniła i zapytała czy potwierdzam przyjad :)
Ja w zamian zapytam czy u nich obecnie trwa jakiś remont :lol: ...raz już byłam w trakcie remontu ,ojjj słabo było
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: jacky6 »

darek pisze: 24 cze 2023 11:27
Nie ukrywam że udalo mi się być w Sanatoriach w kilku obiektach gdzie prowadzono prace remontowe.
Oczywiście były one ustalane z NFZ

Godzisz się lub CZEKASZ aż Wyremontujemy
tylko ,że NFZ w zaproszeniu NIE INFORMUJE że podczas Naszego pobytu będzie trwał remont

Może wreszcie NFZ mogły by Informować ,że podczas pobytu w Naszym Sanatorium będzie REMONT.

W pełni popieram temat otwarty przez Darka.
Wiele ośrodków przeszło już falę remontową i co ciekawe, zmodernizowane pokoje wpadły w sieć pobytów ( kuracji ) komercyjnych lub wręcz zgłoszone zostały do systemu Booking.com jako miejsca hotelowe.
Wiele ośrodków nie załapało się na remonty a ich stan docelowo spowoduje nieuchronną ruinę.

Dziwne, ale przypadki remontów w trakcie sezonu i pobytu kuracjuszy przytrafiają się wyłącznie w obiektach zakontraktowanych przez NFZ.

Ja kładę mocniejszy akcent - samo informowanie kuracjuszy, że będzie remont to za mało.
Na czas remontu dany obiekt powinien być wyłączony totalnie z eksploatacji.

I nie ma zlituj. Inwestor powinien dopingować wykonawcę, aby remont uskuteczniony został w możliwie krótkim czasie i bynajmniej nie na odp...dol.

Jak powszechnie wiadomo NFZ jest w wyjątkowo ścisłym kontakcie z uzdrowiskami prowadzącymi sanatoria i powinien dopuścić do realizacji skierowań dopiero po skrupulatnej kontroli skutków remontu.

Wystawienie skierowania do obiektu będącego na etapie mocnej modernizacji powinno skutkować anulowaniem i to bez wyrzucenia na koniec kolejki.

Skoro istnieje urząd kontroli konsumenckiej jak chodzi np. o hotele to dlaczego Przedstawiciel Praw Pacjenta siedzi z założonymi ręcamy i nogamy ?

Uzdrowiska mają co prawda charakter spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej - tutaj jest duże pole do popisu dla kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli.

Czy indywidualna skarga - wniosek wystarczy.
Wszak jesteśmy zbiorowością kuracjuszy.

:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: Atina »

Popieram j.w :)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: berbla65 »

Też popieram jw. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: darek »

.......cóż posłużyłem się skrótem Myślowym
Odnośnie tego Jak My Kuracjusze to Widzimy REMONTY
Podczas pobytu.

Jak Reagujemy gdy otrzymujmy skierowanie do Obiektu a Tam JEST TYLKO EKIPA Remontowa
Tak zdarzyło się to w sławnej Mewie wtedy V tej cukrzycowej
Ludzie o remoncie dowiedzieli się pod drzwiami i na Szybko tych nieszczęsników umieszczano w innych Mewach i Kombatancie Fakt było to ponad 20 lat temu

Zastanawiam się Kiedykolwiek przed wyjazdem mieliście Informację
Ze tak jak obecnie w Równicy Jest prowadzony Remont elewacji i Okna są pozamykane
Lub Prowadzone są jak w Innym obiekcie Prace Remontowe z użyciem Młotów udarowych
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: Pancernz »

Chyb nic nie przebije remontu jaki mnie spotkał w "perła " w Sopocie .Styczeń mrozy a oni cały pion od dołu do góry ten gdzie schodzy na piętra łącznie z drzwiami wejściowymy .wymieniali kilka tygodni ,przeciągi jak jasny ....większość ludzi chora strasznie ,pora idealna na remont... .Mam też pozytywny przykład remontu w "Mewie " Kołobrzeg (hm nie pamiętam która może 3 ?) pani będąca przy stoliku która była w remontowanej części powiedziała,że w zamian za chałas zaproponowano jest brak opłat za pokój ,czy to była prawda nie wiem ale tak mówiła .
kolono
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 lip 2018 09:48

Re: Remonty w obiektach sanatoryjnych

Post autor: kolono »

Wiecie może które sanatorium na obecną chwilę jest godne polecenia? Świeżo po remoncie? Gdzie jest czysto i elegancko?
[link]
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024 08:05 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ