Inowrocław Kujawiak

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
DaNa12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 paź 2023 17:12

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: DaNa12 »

do Genia
Grunt, to pisać prawdę. Aby inni, po przeczytaniu opinii, wiedzieli co ich czeka i by świadomie dokonywali swoich wyborów.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: GIENIA »

To prawda DaNa12 :)
Ja też zawsze po powrocie piszę opinie i zawsze przed wyjazdem czytam opinie innych :)
To co czytam , dzielę przez dwa ;)
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Daro 4242 »

Jestem na rehabilitacji na oddziale szpitalny, nie ogólnoustrojowej.
DaNa12 pisze:
Nic tu nie można z nikim załatwić
Lekarz odsyła do pielęgniarki, pielęgniarka do recepcji, recepcja do pielęgniarki lub kierownika.
Ja niemiałem takich problemów więc się nie wypowiem
DaNa12 pisze:
Również, w szpitalnej rehabilitacji ogólnoustrojowej w Kujawiaku, nie zlecono ŻADNYCH zabiegów wodnych, bo…. ponoć NFZ na to nie pozwala
Pytałem kilka osób będących na rehabilitacji ogólnoustrojowej czy mają przepisane zabiegi wodne
wszystkie osoby powiedziały ze mają, kąpiel w wannie ,wirówki
DaNa12 pisze:
Kujawiak zleca aż 5!!! zabiegów w dniu wyjazdu. I nie pomaga prośba o przełożenie tych zabiegów na wcześniejsze dni, bo – jak stwierdził lekarz- takie są zalecenia NFZ
Pytałem i tak faktycznie jest.
Ale poszedłem do Pani z planowania i zapytałem o możliwość przeniesienia zabiegów z ostatniego dnia na inne dni.
Choć niechętnie kazała przynieść kartę i coś pozmienia.
DaNa12 pisze:
Jedzenie okropne. Diety różnią się jedynie nazwą, bo na wszystkich dietach i tak jest to samo.
Osoba będąca ze mną w pokoju ma dietę bezglutenową i taką w większości ma.
Chleb bezglutenowy i dania przynosi oddzielnie do stolika jedna z pań roznoszących jedzenie.
Bo zupy praktycznie różniły się jedynie nazwą.
Przy jednym stoliku chwalą sobie przy drugim stole narzekają.
Nigdy nie było kakao –nawet w niedzielę
Jestem tydzień i już było kakao 2 x, kto nie lubi, idzie i robi sobie herbatę.
Do mieszania cukru nie ma łyżeczek tylko drewniane mieszadełka, trzeba sobie wziąć ze stołu gdzie jest dodatkowy chleb, sól, pieprz
DaNa12 pisze:
a po drodze na ławce nie można nawet przysiąść bo są one brudne od odchodów ogromnej ilości wron, latających nad głowami. W parku nie ma żadnych imprez dla kuracjuszy. Oprócz kościołów nie ma tu
Sporadycznie jakaś jest brudna, może ptaszyska odfrunęły te co brudziły, chodź jest ich nadal sporo.
Ale za to jest WiFi , działa, lekarz miły bez problemu zmienia zabiegi, pielęgniarki miłe z wyjątkami.
Pokoje sprzątane co 2 dni.
Pozdrawiam z Kujawiaka
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Bibi2 »

Po przeczytaniu posta Daro, dochodzę do wniosku , że te bardzo negatywne trzeba po prostu dzielić po połowie.
Tylko szkoda, że tyle niepotrzebnych słów padło po opinii Dany .

Dzięki Daro za ocenę i odniesienie do posta poprzedniczki :)
Dobrego pobytu
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Elik11 »

Daro 4242 Czy remont już zakończony w Kujawiaku?
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Daro 4242 »

Jak przyjechałem 15-11 to nie było żadnego remontu i nic mi nie wiadomo żeby był jakiś.
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Elik11 »

Dzięki za odpowiedź, ale byłeś w sanatorium z NFZ, czy leczenie szpitalne?
galaska
Posty: 2
Na forum od: 10 lis 2013 18:43
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: galaska »

Niestety, ale ja też na rehabilitacji ogólnoustrojowej miałam zaplanowane zabiegi w dniu wyjazdu do godz. 12-ej a turnus kończył się śniadaniem!
Bynajmniej nie spóźniłam się w dniu przyjazdu, bo byłam przed czasem - już od rana - co nie wpłynęło na sensowniejsze rozplanowanie tych zabiegów. Wg. mnie, to zaplanowana oszczędność, bo pacjent rezygnuje z zabiegów ostatniego dnia, a oni i tak to wykażą w rozliczeniu kosztów do NFZ tak, że się odbył. Wszak my nie potwierdzamy swoim podpisem, że zabieg się odbył. Pozdrawiam serdecznie
Tamaryszek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 26 wrz 2021 14:02
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Inowrocław Kujawiak

Post autor: Tamaryszek »

Miałem pozytywne zdanie o Kujawiaku, i chętnie tam bym się wybrał, ale opinia DaNa12 i jej determinacja po atakach na jej ocenę kurortu uprzywilejowanej elitki skutecznie mnie zniechęciła do tego obiektu, choć nie do Inowrocławia i okolic :kwiat:
ODPOWIEDZ