Wycieczki dla kuracjusza

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: GIENIA »

Jeśli chodzi o stronę prawną , to jeszcze o czymś innym pomyślałam . Wycieczkę organizuje nie ośrodek , a Biuro Podróży . Skąd zatem ośrodek ma informacje kto jedzie na wycieczkę ? Jakim prawem Biuro przekazuje im tę informację . ?
W którymś z ośrodków , przed wyjazdem na wycieczkę , trzeba było złożyć w recepcji taką informację , że się jedzie na wycieczkę , na jakimś tam wniosku .
Koleżanka nie złożyła , wieczorem miała telefon z recepcji , aby podeszła w tej sprawie . Nie chodziło o opłaty , ale o to , aby nie zostawiano dla niej posiłków na stołówce . Gdy spytała recepcjonistkę , skąd wie , że ona jedzie , ta nie potrafiła odpowiedzieć :?
Poza tym , to były Jej porcje stołówkowe i powinny być podane .
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: Atina »

Zawsze chodzi o pieniądze...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

To jest tak samo jak opłaty za TV, czajnik elektryczny w pokoju, czy parking przy obiekcie.
Spółki, której obiekty sanatoryjne są ich własnością zawierają umowy z NFZ, które nie jest zainteresowane takimi opłatami, bo to nie ich sprawa.
NFZ wymaga odpowiedniej bazy zabiegowej, dobrych warunków pobytu i opłat, które są zagwarantowane przez Ministerstwo Zdrowia, czyli za pokój i wyżywienie.
Moim zdaniem Rzecznik Praw Pacjenta nie ma tu nic do wyjaśniania.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: GIENIA »

Zbyszku , to o czym piszesz , faktycznie nie ma co Rzecznik wyjaśniać , ale pobieranie opłaty za to , że w niedzielę nie jesteśmy na posiłkach , i to , ze ośrodek ma takie dane od Biura Podróży , to już chyba ma :?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

Gienia sama musisz zgłosić wyjazd wyjazd, bo przy przyjęciu podpisujesz się, że zapoznałaś się z regulaminem obowiązującym w obiekcie, a tam jest napisane, że każdą nieobecność musisz zgłosić.
Myślę, że chodzi też o ubezpieczenie na życie.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: BarbaraG »

darek pisze: 05 lis 2023 16:56
jan19557 pisze: 05 lis 2023 14:42 Są Sanatoria ,które liczą sobie za NIE OBECNOŚC stawkę ustaloną przez NFZ kwota 115 złotych -pomimo że jest to np Niedziela -chodzi tutaj o wyjazdy całodniowe ponad 12 godzin i absencję na posiłkach
Obiekty nie WYDAJĄ PROWIANTÓW
Są 0biekty które wprawdzie nie każą sobie płacić -ale nie wydają też Prowiantu
Mowa tutaj o wycieczkach całodniowych. Czy możesz podać co to za sanatoria bo mam zaliczone ich sporo od gór przez niziny po morze i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby trzeba było płacić za nieobecność na posiłkach jeśli jesteś na wycieczce która jest organizowana przez sanatorium. Co innego jeśli jest organizowana poza sanatorium.
Wielka Pieniawa Wycieczki do Pragi czy Wiednia
Perła Bałtyku -Berlin czy Borholm
Willa Foruna -Borholm


Osobiście płaciłem za Borholm
Nawet posiadam fakturę która sobie OSTENTACYJNIE odliczyłem jako KOSZT pobytu Sanatoryjnego
Hej Wam,
Byłam w tym roku w Polanicy w Szarotce i korzystałam ze wszystkich wycieczek, m.in. Praga, Wiedeń. Do Wiednia wyjeżdżaliśmy około 05:00 rano, a wracaliśmy po 01:00 w nocy. Żadnych opłat nie ponosiłam, nawet dostaliśmy suchy prowiant za cały dzień. Jaskinia Maochy - wyjazd o 03:00 w nocy. Recepcja Wielkiej Pieniawy informowała nasz obiekt i nie było żadnego problemu z niczym. Naszą rolą było zgłoszenie na stołówce, że nie będzie nas cały dzień. Prowiant przygotowany był dzień wcześniej przy kolacji. Jedynie wycieczka do Wiednia obarczona była przepustką wystawioną przez lekarza, ale to załatwiała już obsługa recepcji w Wielkiej Pieniawie. Pamiętam dobrze, że podpisywałam tylko druk przepustki i nikt nie kombinował. Napisane było wycieczka do Wiednia.
Poza tym korzystam co dwa lata z sanatorium i nigdzie nie płaciłam za to, że wyjechałam na wycieczkę. Zawsze dostawałam suchy prowiant.
Pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

W Świnoujściu wycieczki organizuje biuro turystyczne i u nich płacisz za wycieczkę, a na recepcji obiektu sanatoryjnego płacisz 100 zł za to, że cię nie będzie całą niedzielę, bo jedziesz na wycieczkę.
Pomimo oporu ze strony kuracjuszy wszyscy musieli płacić, albo zrezygnować z wycieczki.
Jak jesteś w sanatorium komercyjnie, to nikogo nie interesuje, czy będziesz w obiekcie, czy nie.
Odpowiadano, że sanatorium z NFZ, to nie Ośrodek Wczasowy. :)
Osobiście nie jeżdżę na takie wycieczki, bo nie uśmiecha mi się spędzanie całego dnia w autokarze.
Wiem że na takiej wycieczce jest więcej jazdy niż zwiedzania.
BarbaraG jak pojedziesz do Świnoujścia do sanatorium, to zapłacisz :lol:
aztek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 25 sie 2021 20:28
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: aztek »

Zbigniew...ma do wyjaśniania,Byłem w kilkunastu obiektach sanatoryjnych w Polsce i pierwszy raz spotykam się z tematem pobierania opłat obiektów za wyjazd na wycieczki organizowane przez,odrębne biura podróży.W Energetyku kolege właściciel chciał obciążyc kosztami za wcześniejszy wyjazd(sprawy rodzinne kolegi,wypadek losowy), i po kontakcie z rzecznikiem praw pacjenta i NFZ okazało się,że sanatorium nie ma prawa pobierać opłat w takich przypadkach.Właściciel obiektów szukają kasy, i trzeba dokładnie sprawdzić czy mają podsawę prawną czy nie....
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

Aztek ja tego nie będę sprawdzał, bo nie korzystam z żadnych wycieczek w czasie pobytów w sanatoryjnych i prywatnych. Zazwyczaj jadę do sanatorium własnym samochodem i wtedy jestem niezależny od biur podróży.
Będąc w Świnoujściu w tym roku w Bursztynie byłem osobiście z paniami w recepcji Bursztynu i one płaciły po 100 zł za to, że jechały na wycieczkę do Szwecji. Wyjazd był wcześnie rano, a powrót późno w nocy.
Oczywiście za samą wycieczkę płaciły w biurze podróży pod nazwą "Wybrzeże bis", które obsługuje sanatoria w Świnoujściu, a ich biuro jest zlokalizowane w sanatorium Bałtyk.
Energetyk jest jedynym sanatorium w Świnoujściu z własną bazą zabiegową i własnym Zarządem. Tym samym ma swoje przepisy, które na razie nie uwzględniają takich opłat.
Wymienione biuro podróży też obsługuje sanatorium Energetyk.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

BarbaraG pisze: 08 lis 2023 01:38
darek pisze: 05 lis 2023 16:56

Wielka Pieniawa Wycieczki do Pragi czy Wiednia
Perła Bałtyku -Berlin czy Borholm
Willa Foruna -Borholm


Osobiście płaciłem za Borholm
Nawet posiadam fakturę która sobie OSTENTACYJNIE odliczyłem jako KOSZT pobytu Sanatoryjnego
Hej Wam,
Byłam w tym roku w Polanicy w Szarotce i korzystałam ze wszystkich wycieczek, m.in. Praga, Wiedeń. Do Wiednia wyjeżdżaliśmy około 05:00 rano, a wracaliśmy po 01:00 w nocy. Żadnych opłat nie ponosiłam, nawet dostaliśmy suchy prowiant za cały dzień. Jaskinia Maochy - wyjazd o 03:00 w nocy. Recepcja Wielkiej Pieniawy informowała nasz obiekt i nie było żadnego problemu z niczym. Naszą rolą było zgłoszenie na stołówce, że nie będzie nas cały dzień. Prowiant przygotowany był dzień wcześniej przy kolacji. Jedynie wycieczka do Wiednia obarczona była przepustką wystawioną przez lekarza, ale to załatwiała już obsługa recepcji w Wielkiej Pieniawie. Pamiętam dobrze, że podpisywałam tylko druk przepustki i nikt nie kombinował. Napisane było wycieczka do Wiednia.
Poza tym korzystam co dwa lata z sanatorium i nigdzie nie płaciłam za to, że wyjechałam na wycieczkę. Zawsze dostawałam suchy prowiant.
Pozdrawiam :kwiat:
SUPER ,że Jesteś Kolejną Osoba ,która mnie Cytuje

Sanatorium Szarotka Należy do grupy Sanatoriów KGHM podobnie jak Wielka Pieniawa
Jednak są delikatne RÓŻNICE w obu Obiektach
Cena parkingu w Szarotce i Wielkiej Pieniawie -
Czy Jest Różnica ?

Ja będąc w Wielkiej Pieniawie Nie korzystałem w Wyjazdów niedzielnych .
Ale byli w Moim Towarzystwie Osoby ,które jechały i PŁACIŁY -Nawet zasugerowałem wzięcie Faktury za Nieobecność

Mogę Ci Podać Nick Portalowalicza ale nie mam zamiaru Nikomu Nic udawadniać

Sanatoria Faktycznie NIE SĄ ORGANIZATORAMI ,ale Tylko Wspołpracują z Biurami i One przekazują Dane Kto jedzie .
Plus w Regulaminie jest informacja o zgłaszaniu absencji na posiłkach

Skoro kilka Osób podaje informacje ,że Płaci się to po co to aż tak weryfikować
Obiekty posiadają swoje Regulaminy i starają się aby je przestrzegano
Skoro jeden Prawnik znalazł Lukę i Pobiera Opłaty
Nalezy się cieszyć ,że Nie wszyscy są TAK PAZERNI Jak Ci co pobierają Opłate w świetle Obowiązującego PRAWA

Dlaczego NIKT nie podnosi Larum ,że są Obiekty które każą sobie płacić za Czajnik czy Laptopa ?
A są obiekty które noszą się za WPROWADZENIE Opłaty Prądowej -Używanie laptopów czy ładowarek do telefonów
ODPOWIEDZ