Wycieczki dla kuracjusza

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
aztek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 25 sie 2021 20:28
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: aztek »

Zbigniew,nie zazwyczaj, tylko zawsze jestem własnym samochodem,jednak mimo,to wycieczki do Szwecji czy Dani,jak na pierwszy raz,wydawają się atrakcyjniejsze z przewodnikiem.Napisałem-na Rugi byliśmy prywatnie,te tereny znam, i nas nie ograniczał czas, ani program wycieczki.Zgadza się,to-jesteś mobilny,dużo rozszerza się wachlarz możliwości,nic nie ogranicza.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: BarbaraG »

Hej Darek,
Też nie chcę żadnych dowodów. Napisałam tylko co mnie osobiście spotkało w sanatorium. Parking w Szarotce to był koszt 330,00 zł, ale nie korzystałam - brak miejsca - obiekt dla około 50 osób, a miejsc parkingowych 6. :lol: Wyszło mi to na dobre, bo znalazłam miejsce u sióstr - trochę wyżej od Szarotki i za trzy tygodnie zapłaciłam 100,00 zł.

Wracając do wycieczek, to korzystałam z wyjazdów w niedzielę, wykupując je w recepcji w Wielkiej Pieniawie. Podejrzewam, że to jakiś układ z biurem podróży :lol: Nie kupowałam wycieczek z biur podróży w mieście, bo uprzedzono mnie, że wówczas będę ponosiła opłaty za nieobecnośc. :roll:

W tygodniu również zwiedzałam korzystając z własnego środka transportu. Czasami nie wracałam na posiłki, ale to była moja prywatna sprawa. Ważna była obecnośc w obiekcie o 22:00. :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: BarbaraG »

zbigniew165 pisze: 08 lis 2023 06:06 W Świnoujściu wycieczki organizuje biuro turystyczne i u nich płacisz za wycieczkę, a na recepcji obiektu sanatoryjnego płacisz 100 zł za to, że cię nie będzie całą niedzielę, bo jedziesz na wycieczkę.
Pomimo oporu ze strony kuracjuszy wszyscy musieli płacić, albo zrezygnować z wycieczki.
Jak jesteś w sanatorium komercyjnie, to nikogo nie interesuje, czy będziesz w obiekcie, czy nie.
Odpowiadano, że sanatorium z NFZ, to nie Ośrodek Wczasowy. :)
Osobiście nie jeżdżę na takie wycieczki, bo nie uśmiecha mi się spędzanie całego dnia w autokarze.
Wiem że na takiej wycieczce jest więcej jazdy niż zwiedzania.
BarbaraG jak pojedziesz do Świnoujścia do sanatorium, to zapłacisz :lol:
Zbyszek - :lol: :lol: :lol: :lol: Mieszkam całe życie nad morzem, więc Świnoujście nie jest moim marzeniem :lol:
Mój NFZ zawsze wysyła mnie w góry :D
Pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

Znam takie osoby, które mieszkają nad morzem i NDZ skierował ich na pobyt sanatoryjny nad morze.
Ja nie napisałem, żebyś jechała do Świnoujścia, ale napisałem, że jak przyjedziesz, to za nieobecność w sanatorium zapłacisz. :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: Felice »

Barbara to nie układ z biurem podróży…
Obiekty podpisują umowę z biurami podróży na obsługę kuracjuszy. Dane biuro wtedy w określone dni przychodzi robić zapisy na imprezy i wycieczki. Wtedy też nie ma problemu z prowiantem i godzinami wyjazdów i powrotów. W tym czasie też obowiązek ubezpieczenia ciąży na biurze podróży.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: BarbaraG »

Felice,
W Polanicy nikt z biura nie przychodził na żadne spotkania. W recepcji Wielkiej Pieniawy leżały harmonogramy wycieczek na cały miesiąc z jednego biura podróży. Byc może mają podpisaną umowę, nie wnikam. Dla mnie istotne, że ktoś podjął się zorganizowania wolnego czasu.
Tak samo było w Piwnicznej, w Muszynie. Będąc w Cieplicach nie było zorganizowanych wycieczek - byłam w okresie lockdownu. Jeździliśmy na wycieczki swoimi samochodami.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: BarbaraG »

zbigniew165 pisze: 09 lis 2023 06:15 Znam takie osoby, które mieszkają nad morzem i NDZ skierował ich na pobyt sanatoryjny nad morze.
Ja nie napisałem, żebyś jechała do Świnoujścia, ale napisałem, że jak przyjedziesz, to za nieobecność w sanatorium zapłacisz. :roll:
Zbyszku, wiem, wiem. Nikt z nas wcześniej nie wie gdzie NFZ nas wyśle. Jak do tej pory udaje mi się i jeżdżę w góry. Oby tak dalej.
Pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

Ja zawsze wiem, gdzie pojadę, bo jeżdżę ze zwrotów i sam wybieram uzdrowisko i obiekt sanatoryjny.
Nie czekam na zesłanie przez NFZ, ale wiem, że nie każdy może jeździć zwrotów, bo tu trzeba być w każdej chwili gotowym na wyjazd.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: Felice »

Barbaro forma zapisów jest indywidualna, podałam akurat taki przykład. Odniosłam się tylko do stwierdzenia układ, wiedząc ,że to podparte jest zazwyczaj umowami. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 05 lis 2023 15:19 Też nie spotkałam się nigdy z sytuacja , o jakiej Darek pisze .
Kuracjusz ma obowiązek przebywania w ośrodku w godz 22,0 - 6,0 i obowiązek korzystania z przydzielonych mu zabiegów . Nie ma obowiązku korzystania z posiłków , ani obowiązku tłumaczenia się , jak , gdzie i z kim spędza wolny czas . Niedziela jest dniem wolnym od zabiegów .
Spotykałam sie natomiast z sytuacją , że osoby mieszkające blisko , jeździły na niedziele do domu , zazwyczaj po śniadaniu , a wracały przed 22 ....
Ludzie jeżdżą tez samochodami na całodniowe , niedzielne wycieczki ... sama z takich korzystałam ...
Nikt nigdy nie wnikał czemu nie były na obiedzie czy kolacji ..
Janie , gdyby nawet była organizowana poza sanatorium , też nie musimy tego zgłaszać w ośrodku , oczywiście w godz .. 6,0 - 22,0 ...
Widzisz Gieniu
Pozwolę się odnieść do opisanej przez zemnie sytuacji w ostatnich dniach byłem kilka dni w Polanicy i byłem świadkiem gdy Jeden z kuracjuszy wykłucał z Panią z Recepcji ,że musi ponieść opłatę za wyjazd na wycieczkę ponad 12 godzin.

Zapraszam wszystkich na Stronę internetową Uzdrowisk Kłodzkich do zakładki NFZ
i tam jest pkt 21
Dotyczy on wszelkich nieobecności
Późniejszych przyjazdów
Wcześniejszych wyjazdów
Wycieczek zwłaszcza zagranicznych

21. W przypadku nieuzasadnionych spóźnień, wypisania przed terminem zakończenia turnusu, samowolnego opuszczenia sanatorium, przepustki trwającej więcej niż 12 godzin oraz nieuzasadnionego nie zrealizowania zaplanowanego programu zabiegowego pobierana jest odpłatność, która wynosi:
a. Dla Pacjenta sanatoryjnego – 154,00 zł,
b. dla Pacjenta szpitalnego (dorośli) – 205,00 zł.
c. dla Pacjenta szpitalnego (dzieci) - 213,00 zł.



Jednocześnie pragnę podziękować Zbyszkowi za potwierdzenie Moich wpisów -On opisał Obiekt w Świnoujściu
ODPOWIEDZ