E skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Felice pisze: 09 lis 2023 12:56 Składane są dwa skierowania, do każdego jest kod dostępu na podstawie którego wraz z peselem ma się podgląd skierowania. Wtedy wystarczy zawieźć lub wysłać do NFZ pisemną prośbę wraz z koniecznymi danymi o wspólny wyjazd. Można też z ZIP wydrukować te skierowania i postąpić dokładnie tak samo.
Okazuje się, że jest jeszcze prostsza droga. Po zalogowaniu się do IKP mamy podgląd naszego skierowania i ...przycisk "Kontakt z NFZ". Można tam zamieścić swoje uwagi, prośby (chociażby dotyczące wymarzonego miejsca wyjazdu) a także dołączyć dodatkowe dokumenty. Wystarczy napisać kilka słów prośby o wspólny wyjazd i dołączyć skan tych skierowań, które mają być połączone.
Metoda papierowa - chyba pewniejsza (dostarczamy osobiście lub poleconym)
Metoda elektroniczna - szybsza, łatwiejsza i bardziej eco...
Co kto woli.
Ja chyba jednak wyślę pocztą, i tak mam już wszystko wydrukowane i kopertę zaklejoną. Zbyt późno zauważyłem tę opcję w IKP.
Załączniki
zrzut.jpg
Berta13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lis 2023 20:50
Oddział NFZ: Pomorski

Re: E skierowania

Post autor: Berta13 »

Dobra wiadomość. 🤗
Ciri
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 14 maja 2023 23:26

Re: E skierowania

Post autor: Ciri »

darek pisze: 09 lis 2023 22:36 Odnośnie E-skierowań do sanatoriów

Ważna informacja dla Osób ze stopniem Znacznym
wg informacji z NFZ gdy otrzymamy nadany numer sugerowane jest przesłać pocztą e-mail do swojego oddziału bądź zwykła pocztą Informację o posiadaniu Stopnia Znacznego Scan lub ksero
Daje to możliwość przyśpieszenia kolejki

Czas oczekiwania wg wytycznych MZ to max 3 miesiące
tan max 3 m-ce liczy się 18 miesiącach od ostatniego pobytu czy od roku? zakładając ze nr zostanie nadany od razu po złożeniu wniosku.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2359
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: E skierowania

Post autor: nula »

Hej,

A zapytam k_jak_kazimierza: czy Ty już może prowadziłeś korespondencję z NFZ w ten sposób tzn. przez IKP ?

Ja również zauważyłam "kontakt z NFZ" ale jakoś nie mogłam wysłać wiadomości, pomimo kilku prób. Może coś źle robiłam. Tak jakby nie było to aktywne :?
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Nie, nie prowadziłem. Zauważyłem tylko taką możliwość. Oczywiście może się zdarzyć że coś nie działa jak powinno (przy logowaniu na IKP też czasem wyskakuje wiadomość o błędzie), ale może rzeczywiście jakieś niedopatrzenie jest po Twojej stronie 🤔.
Trzeba próbować do skutku, powodzenia 😊.
A może odezwie się ktoś komu się udało?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: E skierowania

Post autor: Felice »

Ostatnio odbierałam w NFZ swoje skierowanie i przy okazji spytałam Pani w okienku jak rozwiązywać problem dostarczania załączników, czy próśb. Dostałam odpowiedź, którą przytoczyłam powyżej. Wiem też, że jest możliwość korespondencji mailowej, ale z pozycji IKP tego nie robiłam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

No cóż, niestety nie ma tego jak przetestować 🤔.
Mógłbym życzyć miłej pani, która to odbiera dobrego dnia i załączyć kartkę z kwiatkiem, ale za taki żarcik mógłbym zostać nagrodzony Goczałkowicami 🙁
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ewasz »

To Kaziu lepiej nie ryzykuj :lol:
Zdecydowanie nie polecam Ci Goczałkowic :D
Na domiar ten czas jeszcze stacja w Goczałkowicach Zdroju jest nieczynna (trwa przebudowa) i trzeba pedałować do ośrodków z Goczałkowic.
A to dodatkowe utrudnienie...
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dzięki Ewa :)
Napisałem prośbę o kierunek Iwonicz, Rymanów, Polańczyk - tak na wszelki wypadek. Po raz pierwszy taka sugestia poszła - ludzie piszą, że czasem skutkuje.
Ale gdyby się ukazały Goczałkowice w przeglądarce - chowamy się do mysiej dziury i udajemy że nas nie ma ;) :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ewasz »

O tak Kaziu, do mysiej dziury się skrywać by bronić się przed Goczałkowicami :lol:
Życzę Ci by te Twoje sugestie były wzięte pod uwagę :D
ODPOWIEDZ