E skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

:) 🌹
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ewasz »

Dzięki :D :kwiat:
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: E skierowania

Post autor: Mark52 »

ka_jak_kazimierz pisze: 12 lis 2023 09:26 No cóż, niestety nie ma tego jak przetestować 🤔.
Mógłbym życzyć miłej pani, która to odbiera dobrego dnia i załączyć kartkę z kwiatkiem, ale za taki żarcik mógłbym zostać nagrodzony Goczałkowicami 🙁
Witam szanowne grono wczoraj skorzystałem z tego kontaktu z NFZ, napisałem krótką prośbę o przydział pobytu w terenach górskich i podałem kilka lokalizacji po czym wysłałem. Po wysłaniu okienko znikło. Tak więc okienko działa a czy przychylą się do mojej prośby to się okaże :) Dziś dostałem nr i czas oczekiwania 10 miesięcy.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dziękujemy za wiadomość. Może ktoś następny skorzysta 🙂. Ja skorzystałem z usług Poczty Polskiej i kosztowało mnie to całe 9.50 🙁. Tyle można zaoszczędzić 🙂
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: E skierowania

Post autor: renatka11 »

Witam. E-skierowania: moje i męża wysłała lekarz rodzinna do NFZ 8 stycznia, a my przez IKP wysłaliśmy swoje prośby o wspólny wyjazd i uzdrowisko nadmorskie. Czy nasze prośby będą wysłuchane, to się okaże. Chociaż, jeśli będzie możliwość,to wolelibyśmy jechać ze zwrotów, a możemy dzwonić po 28 maja.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: E skierowania

Post autor: ewiko »

Renatko , po 28 maja , może być ciężko o zwroty. Tak przynajmniej było rok temu .... ZERO zwrotów. Trzeba jednak próbować .... powodzenia.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: E skierowania

Post autor: renatka11 »

Dzisiaj zajrzałam na IKP. Skierowanie moje i męża są już po ocenie balneologa z NFZ. Mamy wpisane uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne, profil choroby kardiologiczne i nadciśnienie, okres oczekiwania 10 miesięcy, nr w kolejce mój: 38632, męża 38608. Będziemy dzwonić o zwroty po 28 maja, jeśli się nie uda, to pewnie wyjazd po połowie listopada. Bardzo nam zależy aby mieć wspólny pobyt, do tej pory zawsze tak było, ale dostarczałam prośbę razem ze skierowaniami listownie, zobaczymy jak będzie teraz. Wolimy jechać ze zwrotów, bo wtedy jedziemy razem. Mimo różnych dyskusji, min przeciwnych wyjazdom małżeństw razem, to dla niektórych osób w pewnym wieku i ze schorzeniami, wyjazd bez bliskiej osoby jest niemożliwy, Oczywiście są to tylko moje przemyślenia, dotyczące naszej sytuacji. Pozdrawiam cieplutko :serce:
ODPOWIEDZ