Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Andrzej1958 »

Pierwsze wrażenia z pobytu w Domu Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.
Przyjechałem dzień wcześniej. Przedprzyjazdy kwaterują w Dąbrówce. Jest to budynek typowo hotelowy. Kuracjusze nie są w nim kwaterowani na turnusy. Koszt 156 zł ze śniadaniem. Na terenie Dąbrówki jest parking (250 zł/turnus) dla kuracjuszy Domu Zdrojowego.
Tuż po godzinie 6 pojawiłem się w recepcji z nadzieją na pokój 1 lub 2 osobowy. Niestety brak wskazań medycznych na jedynkę, oraz brak żony na kuracji nie kwalifikował mnie do takich luksusów. Jedyna korzyść, to pierwszy u pielęgniarki i pierwszy u lekarza. Sprawy formalne zakończyłem sporo przed godziną 8. Potem duże kolejki do recepcji, pielęgniarek i lekarza. No i oczekiwanie na klucz do pokoju. Ja czekałem mniej więcej do 11.
Lekarz otwarty na sugestię zabiegów. Dostałem 9 x kriokomora, 4 x masaż częściowy, prądy, laser, borowinę, kilka gimnastyk. Kranoterapia - to już chyba zrobiła się świecka tradycja, każdy dostaje codzienną kranoterapię. Połowa picia wody wlicza się do wymaganych 54 zabiegów.
W sumie 63 zabiegi w tym 18 picie wody.
Zabiegi z borowiny wykonywane są w Koronie Piastowskiej w pobliżu Pijalni Wody.

Mój pokój to trójka, duży, po remoncie. Na upartego można by z niego i piątkę zrobić. Pełny węzeł sanitarny, ale ciasny, małofunkcjonalny. Trzeba uważać by nie nabić sobie guza o półeczkę pod lustrem.
No i w sporej części dom bez klamek. ;) Stare w zabytkowych drzwiach nie działają. Zamykanie i otwieranie drzwi odbywa się tylko kluczem.

Opcje TV 80 zł, czajnik 40, wi-fi bezpłatne.
W Domu Zdrojowym od września działa kawiarnia Daisy. Fajne miejsce i stosunkowo tanie. Ciasta dwa razy tańsze niż w Bohemie.
W budynku działają (firmy zewnętrzne) Cafe Astor i Klub Kuracjusza - organizują balety, płatne, muzyka na żywo.
Na razie tyle.
Za czas jakiś zapraszam do „Miejscowości Uzdrowiskowych”, będą zdjęcia jak je trochę obrobię, tak by za bardzo głową nie kręcić. ;)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Zosia »

Dzięki za opis. Kiedyś borowina była na 2 piętrze ... a chodniki nowe na całych schodach czy tylko na dole ?
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Andrzej1958 »

Do drugiego piętra, tak. Wyżej nie wiem, bo jeszcze nie chodziłem.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: ewasz »

Dzięki Andrzeju za opis :D
Pozdrawiam, trzymaj się cieplutko :D
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: grazynamackowiak »

Dziękujemy ,zgodnie z obiecanym opisem :)
Super dalszej kuracji ,pozdrawiam. :kwiat:
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Genever »

Biorę to miejsce pod uwagę na kurację prywatną. Wiem, że jest kriokomora, wspominasz zresztą o tym. Czy byłbyś proszę w stanie sprawdzić ile kosztuje dwutygodniowy pobyt w kwietniu w pokoju jednoosobowym? Bardzo dziękuję.
Ślicznie dziękuję za opis, jak kiedyś napisałam każdy z nich jest na wagę złota dla przyszłych kuracjuszy.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Bibi2 »

Andrzeju , BRAWO , czekam na dalszy ciąg :kwiat:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Andrzej1958 »

Genever, nie mają jeszcze cenników na 2024 rok.
W tym roku w kwietniu pobyt z zabiegami (min. 5 dni) to 252 zł.
Na stronie Uzdrowiska są tegoroczne cenniki na turnusy rehabilitacyjne (jest kilka rodzajów). Przejrzyj je, a będziesz miała rozeznanie co może Cię czekać w przyszłym roku i co możesz w zamian oczekiwać.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1791
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Andrzej1958 »

Gdyby ktoś był ciekawy to jest mój pokój.
Załączniki
20231115_142151.jpg
20231115_142112.jpg
20231115_142039.jpg
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Szczawno Zdrój, Dom Zdrojowy listopad 2023

Post autor: Genever »

Andrzej1958 pisze: 15 lis 2023 16:20 Genever, nie mają jeszcze cenników na 2024 rok.
W tym roku w kwietniu pobyt z zabiegami (min. 5 dni) to 252 zł.
Na stronie Uzdrowiska są tegoroczne cenniki na turnusy rehabilitacyjne (jest kilka rodzajów). Przejrzyj je, a będziesz miała rozeznanie co może Cię czekać w przyszłym roku i co możesz w zamian oczekiwać.
Serdecznie dziękuję, sprawdzę oczywiście. Pokój wygląda genialnie, najważniejsza przestrzeń dla każdego. To też dobra wiadomość jeżeli chodzi bo pobyt prywatny.
ODPOWIEDZ