Kujawiak Inowrocław

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Kujawiak Inowrocław

Post autor: Elik11 »

Wróciłam z Kujawiak Inowrocław, pobyt 7 - 28.12.2023 r.
Kilka słów mojej opinii, bo czytałam różne przed wyjazdem.
Rejestracja, pielęgniarka, lekarz - wszystko to przebiegło szybko i sprawnie.
Zabiegi ok, fizjoterapeuci jedni milsi, inni mniej, jedni jakby co przyjęli wcześniej, inni nie - to jak zwykle, ale generalnie przebiegało to sprawnie.
Rodzaj przydzielonych zabiegów to zapewne zależne od schorzenia. Basen w grudniu zamknięty - bo dużo osób chorowało.
Byłam w pokoju dwuosobowym, jak na pobyt w NFZ w porządku. Czajnik, tv płatne osobno, ale są :)
Czym Ośrodek nie może się pochwalić według mnie, to kuchnią. Nie biorę pod uwagę, że czegoś nie lubię lub porcje małe, duże, Kuchnia nie przekonała mnie do siebie. W okresie świątecznym wykupiliśmy opcje żywienie "komercyjnego" i wcale nie było dobrze. Kolacja wigilijna ;/;/ potrawy zimne, mało doprawione, szczególnie karp i jakaś tam jeszcze ryba.
Pogoda w tym grudniowym czasie nam nie sprzyjała, zimno, mokro, mglisto, ponuro. Co za tym idzie mało spacerów.
Inowrocław latem, wiosną pożną, wczesna jesienią zapewne piękny, Park Solankowy... no, ale pogody nikt nie wybiera.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: Bibi2 »

Elik, bardzo dziękuję za podzielenie się wrażeniami i opinią o Kujawiaku :kwiat:
Marek999
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 28 lis 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: Marek999 »

, jak przyszło do rejestracji i spotkania z pielęgniarką i lekarzem, to wszystko poszło sprawnie. nie trzeba było się długo bawić w papierologię, co miłe zaskoczenie. no a zabiegi, okej, niektórzy fizjoterapeuci byli bardziej friendly, a inni trochę bardziej z rezerwą, ale to już standard, każdy ma swoje podejście.

co do pokoju, no spoko, byłem w dwuosobowym, czajnik był, telewizor trzeba było załapać płatny, ale był, więc dawał radę. ale no, zgadzam się, że kuchnia to taki troszkę minus. załapaliśmy opcję "komercyjnego" jedzenia, ale nie było aż tak kolorowo. kolacja wigilijna była taka trochę na [cenzura], potrawy zimne, mało przyprawione, ryba taka sobie. no ale trzeba było przeżyć.

no i co do pogody, to niestety w moim czasie też nie była za ciepła, zimno, mokro, mgła i cała reszta. ale to, żeśmy mniej spacerowali, to już bardziej nasza sprawa.

Inowrocław latem, jak mówisz, to pewnie fajny klimat. park solankowy pewnie też daje radę. ale, jak to mówią, pogoda się nie wybiera.

ogólnie, pobyt był spoko, ale kuchnię mogliby poprawić. mam nadzieję, że teraz jest trochę lepiej. 🏥🍲💤
Pozdrawiam, Marek
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024 22:05 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Elik11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 09 paź 2016 19:09
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: Elik11 »

Pozdrawiam Marku999 i wszystkich innych
Prawie się ze mną zgadzasz :)
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: dorotka65 »

Witam.Proszę o świeże opinie o sanatorium Kujawiak.Otrzymałam skierowanie i zastanawiam się czy rezygnować z tego obiektu,Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: dani888 »

A ja z kolei dziękuję za info z pobytu Wam obojgu :kwiat: :serce: .
Biorę pod uwagę ewentualnie to miejsce , pozdrawiam :) .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: Bibi2 »

Dorotko, kilka postów "nad Tobą" jest opis Kujawiaka bardzo aktualny ,
jeśli chcesz dla równowagi poczytać negatywną opinię (też świeżą) to proszę : viewtopic.php?t=27547&hilit=kujawiak
Co człowiek , to ocena , Ty pojedziesz będziemy ciekawi Twojej relacji .
pozdrawiam
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2355
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: nula »

Elik11,
Marek999,
dziękuję Wam za opinie.
Ja niedawno rozpoczęłam swoje sanatoryjne doświadczenia i z pewnością wezmę pod uwagę informacje do Was co do tego obiektu :)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
N
Bogdan 58
Posty: 1
Na forum od: 08 lut 2024 12:59
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: Bogdan 58 »

Witam,jestem aktualnie w Kujawiaku.Jest ok.Jak ktoś ma jakieś pytania,odpowiem.Remont jest ale delikatny,jedzenie w miarę, ja dojadam wieczorem ale jestem duży.
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kujawiak Inowrocław

Post autor: dorotka65 »

Witam,chciałabym dowiedzieć się czy jest dużo pokoi 1 osobowych,dzwoniłam o rezerwację to dostałam odpowiedz,że już 1 nie ma ,a 2 dla małżeństw.Drugie pytanie czy obiady podawane są ciepłe i jak woda w basenie ciepła.Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ