San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2359
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Sanatorium San Sp.ZOO w Kołobrzegu, ul.Kasprowicza 17 ( mieści się w budynku ośrodka: San Medical & Spa)

Turnus: 06.01-27.01.2024r.
W pierwszej kolejności kwaterowano małżeństwa - "dwójki", następnie zapełniane " trójki, oraz studia - 2+2.. Od ok.godz.11.00. Sprawnie, stopniowo po uprzątnięciu pokoi zwalnianych przez gości komercyjnych.
O 12.30 obiad, pielęgniarka i lekarz ( część turnusu miała wyznaczone godziny w sobotę, część w niedzielę, lekarz przyjmował do ok
godz. 21.00). W moim przypadku - Pan doktor, choć sprawiał wrażenie suchego, nieprzystępnego i zasadniczego, akurat jak dla mnie nie robił problemu ze zaleceniem zabiegów, o które prosiłam, oczywiście jeżeli te mieściły się w koszyku NFZ- tu. Wg relacji kuracjuszy z niedzielnych wizyt lekarskich - Pani doktor bardziej kontaktowa i miła. Kuracjusze wychodzili od niej zadowoleni.
Przy odbiorze listy zabiegów każdy dostał podkład - flizelio na łóżko zabiegowe.
W recepcji można było pobrać bogatą listę zabiegów medyczno- relaksacyjnych za dodatkową opłatą ( m.in. takie zwykłe masaże odcinkowe suche, czy tzw. łóżko wodne )
Zwykle wszystkie zabiegi załatwiane są do obiadu, czyli do 12.30. Nie ma problemu z ewentualnym przyspieszeniem czy przesunięciem godziny zabiegu.

Mój pokój znajduje się na 1- szym piętrze z balkonem, z widokiem na dach jadalni ;)
To z przeznaczenia pokój na 3 osoby. ( Jednak dla dwóch osób jest w sam raz.). Pokój i łazienka czyste, wyglądają jakby niedawno odświeżane.
W pokoju media: chłodziarka, czajnik, tv- dodatkowo płatne (2-80 zł, 3-120 zł, studio -160 zł). Ogrzewanie - grzejniki z samodzielną regulacją elektroniczną.
Szafki nocne, lampki, krzesła.
Na ścianach przy każdym łóżku podwójne gniazdka, plus dodatkowe podwójne gniazdka na dwóch ścianach.W przedpokoju 3 zabudowane szafy ubraniowe zamykanie oddzielnie z przesuwnymi drzwiami, duże lustro ścienne 3 wieszaki z potrójnymi haczykami, półka i miejsce na obuwie.
Na wyposażeniu: 2 białe ręczniki- duży i mały plus duży ręcznik granatowy na zabiegi.Wymiana ręczniköw- gratis, raz w tygodniu. Na prośbę można dostać dodatkowy ręcznik.
Szklanki, talerzyki , sztućce, telefon stacjonarny. Na balkonie 2 krzesła.
Łazienka przestronna, oprócz wieszaków na ścianie jest wieszak stojący na ręczniki i półka na ścianie na ręczniki. Duże lustro nad zalewem i półeczka. Wnęka w ścianie stanowiąca dodatkową półkę. Kabina w sam raz, z narożną półką na kosmetyki toaletowe. Ręczniczek pod nogi. Kilka większych rolek papieru toaletowego. (Dziś panie pokojowe dopytwaly czy nie potrzebujemy papieru ;).
Sprzątanie pokoi 3x w tygodniu.

Nie ma problemu z wymianą materaca na grubszy, choć te na łóżkach, nieco cieńsze wyglądają na niedawno wymieniane.

Na piętrach znajdują się deski do prasowania. Żelasko do pobrania w recepcji.

Można wypożyczyć za opłatą: szlafrok - 40 zł, suszarkę do włosów - 40 zł.

Jadalnia bardzo duża, stoliki 4- ro osobowe. Obecnie jest 120 kuracjuszy z NFZ. Posiłki dla nas tylko na jedną turę. Jeszcze jest kilkanaście stolików wolnych. Śniadanie już od 07.15, obiad: 12.30, kolacja: 17.15.
Porcje ilosciowo zgodnie z taryfą NFZ- tu, natomiast bardzo smaczne, doprawione, urozmaicone. Nie raz po 2 surówki do drugiego dania. W niedzielę słodki dodatek w postaci porcji ciasta.
Na prośbę można dostać dodatkowe pieczywo jasne lub ciemne, mały dżemik.
Z posiłków wychodzę najedzona :)
Goście komercyjni mają inne godziny posiłków. Ich jest ok.50-60 osób.

Personel medyczny, fizjoterapeuci, obsługa w jadalni czy na recepcji - wszyscy bardzo mili i pomocni.
Zgodnie z regulaminem do gidz. 22.00 kuracjusze powinni wrócić do sanatorium. Powrót może być wyjątkowo opóźniony, ale potrzebna jest zgoda pielęgniarki dyżurnej i zgłoszenie się do niej po powrocie ;)
W dość przestronnym lobby znajduje się bar, stoliki z bardzo wygodnymi fotelami i kanapami. W ramach rozrywki , na parterze, w wydzielonej sali z barem odbywają się dancingi od środy do niedzieli. W poniedziałki i wtorki w lobby koncerty artystów i muzyków z zewnątrz.

Choć mija dopiero mój trzeci dzień pobytu w tym sanatorium - myślę, że do końca mojego turnusu nie zmienię mojego dobrego zdania i mojego zadowolenia z wyboru właśnie tego ośrodka :)
Warunki socjalne zaskoczyły mnie na "plus" bo otrzymałam więcej niż się spodziewałam :P

Mogłam coś niechcący pominąć, więc wybaczcie, bo piszę o późnej porze. Po pięknym koncercie artystki z akcentem wschodnio- języcznym.
( Niestety nie dosłyszałam informacji gdy się przedstawiała :( )

Śpijcie spokojnie 🌠
N
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: emik »

Dzięki za opinię, Nula. Wiele przydatnych informacji. Jak będziesz miała chwilę, napisz coś o bazie zabiegowej. I mam pytanie, jeśli mogę. Jesteście we dwie, bo tak chciałyście, czy dlatego, że ktoś do tego pokoju nie dojechał?
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2359
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Baza zabiegowa dobrze zorganizowana, dobrze oznaczona. Nie było wczoraj kolejek do poszczególnych sekcji zabiegowych, być może dlatego, że sporo kabin, a może dobrze rozpisane godziny. Na moich wczorajszych zabiegach miła obsługa. Mogę jedynie wypowiedzieć się po moich wczorajszych zabiegach: okład z borowiny w plastrach (15 min), prady- TENS ( 10 min), kąpiel solankowa i kąpiel perełkowa w godzinach następujących po sobie
(połączone 2x po 10 minut ).
Dziś oprócz borowiny zapisany mam fotel masujący (10 min) oraz laser (3-6J).
Każdy zabieg w łącznej ilości 9 sztuk na cały turnus. Łączna liczba zgodnie z zarządzeniem NFZ- min.54 sztuki i ani jednego więcej.
Rozpisany mniej więcej co drugi dzień ( wiadomo, że łącznie z sobotą).
Tyle mogę napisać po pierwszym dniu zabiegów.

Przed przyjazdem prosiłam o pokój 2- osobowy podczas rozmowy telefonicznej, ale poinformowano mnie, że nie ma takiej możliwości, te są przydzielane jedynie dla małżeństw. Dla pozostałych " dwójki" jedynie w studiach: 2+2 ze wspólną łazienką
oraz " trójki " z własną łazienką. Jeżeli ktoś nie dojedzie, to wiadomo, że wtedy w "trójce"pozostają 2 osoby.

Widocznie znowu miałam szczęście, bo klucz do mojego pokoju otrzymałam już prawie na końcu, z informacją, że we dwie będziemy zajmowały "trójkę". Druga Pani ma dojechać później. Dojechała przed godz.22.00.
Opłaty uiściłam jak za pokój dwuosobowy.
Z tego co się zorientowałam do tej pory, to na naszym piętrze jeszcze jeden jest taki przypadek. Nie ma pojęcia, czy są jeszcze takie przypadki.

Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać.
N
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23854
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry. :kwiat:
Nulka ,na rozpoczęcie kuracji ,zadowalający opis dziękujemy . :kwiat:
Tylko gościnnie na kawusi ,wieczorne imprezy w Sanie . 8-)
Pozdrawiam ,dalszej super kuracji . :kwiat:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: Bogutka5 »

No Nula brawo za opis.
Wszystko super. Mnie tylko te godziny posiłków.... trochę nieżyciowe .... ale jak obiad 12.30 to długie popołudnie wolnego się robi. Można to wykorzystać.
Bogutka
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: Bibi2 »

Nula BRAWO, świetny opis :kwiat: - dziękuję
Dobrej kuracji :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

Nula :kwiat: , z zainteresowaniem przeczytałam Twój opis :)
Temat przydziału pokoi dwuosobowych , przemilczę :?
Też byłam w pokoju 3- osobowym , w 2 osoby , ale płaciłyśmy jak za trójkę . Było to w Kgu , ale w innym sanatorium .
Jak dla mnie , posiłki zdecydowanie za wcześnie . Raczej rezygnowałabym ze śniadań .

Cieszy to , że jesteś zadowolona z pobytu , korzystaj nie tylko z zabiegów , ale i wszelakich atrakcji :) ... czekam na cd. Twojej opinii :)
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: Mijariolka »

Dziękuję Nula za świetny opis :D Jestem zainteresowana tym ośrodkiem, ale na NFZ to musiałabym mieć dużo szczęścia, ale można prywatnie. Zachęciłaś mnie swoim opisem jeszcze bardziej dziękuję :kwiat:
Życzę udanej rehabilitacji, super towarzystwa i pogody :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: zbigniew165 »

Dla mnie byłoby super jak by jeszcze w Sanie były dostępne pokoje jedynki, a tak to już raczej ponownie wybrał bym Verano, bo tam mogę bez problemu dostać jedynkę.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2359
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Witajcie ponownie ;)

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za miłe słowo, uznanie :serce:
Wiem, jak potrzebna jest każda, nawet najmniejsza informacja o danym obiekcie, bo sama się ich doszukiwałalam. A akurat za wiele, a praktycznie chyba wcale nie było praktycznych informacji o Sanie (przynajmniej ja nie mogłam ich znaleźć na tym forum ).

Gieniu, inna sprawa, z tą " trójką" gdy ją chcesz od początku, a z powodu niedojechania trzeciej osoby sanatorium stawia Cię w sytuacji bez wyjścia.
Ja od początku byłam zainteresowana "dwójeczką". Więc już nie misło dla mnie większego znaczenia czy faktycznie ktoś nie dojechał, czy nie mieli już typowych "dwójek". Widziałam u koleżanek sąsiadek, że te pokoje dwuosobowe w studiu są małe.
Nie mogę się wypowiedzieć o "dwójkach", które zajmują małżeństwa, bo tych pokoi nie oglądałam. Zarówno ja jak i moja współlokatorka jesteśmy zadowolone, bo i ona dzwoniła wcześniej z prośbą o taki pokój.
Te meble dla trzeciej osoby - nie przeszkadzają nam tak bardzo, a często nawet są bardzo przydatne... :lol:

Zbyszku,
no cóż mogę rzec.. Myślę, że spora część forumowiczów wolała by " jedynkę". Ja również należę do tej grupy. Jak na razie nie mam na nią szans.

Mijariolka,
ja nie polowalam na to sanatorium, bo miałam niewiele o nim informacji. Po prostu za wielkiego wyboru nie miałam w Kołobrzegu w tej dacie rozpoczęcia turnusu.
Chyba po raz kolejny miałam niespotykane szczęście :D jak i z tym pokojem :)

Dziś miałam 3 zabiegi: borowinkę, laser i fotel. Wg rozpiski powinnam mieć sporo czasu przerwy, pomiędzy zabiegami, ale miła obsługa w bazie bez problemu, z uśmiechem przyjęła mnie na godziny wcześniejsze. Nie było żadnych kolejek kuracjuszy. Na fotelu masujacym zabieg nawet przedłużono mi o 5 minut 8-)
Więc zabiegi obowiązkowe zakończyłam już o godz.10.30.


A dziś kolejny koncert w lobby sanatorium :
Koncert Izabeli Kraszewskiej
w godz.19.00-21.30.
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy ;)

Trzymajcie się cieplutko
Buziaki dla wszystkich 😘
N
ODPOWIEDZ