San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Wg regulaminu: cisza nocna 22.00-06.00.
Ale po 22.00 jeszcze co niektórym nie chciało się spać po zabawie, więc w holu na wygodnych kanapach czy fotelach ucinali sobie pogawędki.
Wg podanej na początku informacji po wcześniejszym uzgodnieniu z dyżurną pielęgniarką można było wrócić do budynku po godz.22.00. Nie wiem jednak jak to wyglądało w praktyce, bo nie miałam potrzeby z tego skorzystać.
Nie było sprawdzania stanu osobowego w pokojach czy kontroli. Nie raz zdarzyło się słyszeć głośniejsze rozmowy z sąsiednich pokoi ale nie wiadomo mi aby ktoś interweniował,. uciszał. Mnie osobiście, aż tak to nie przeszkadzało ;)

Ochrona w postaci monitoringu:
przed wejściem głównym i tylnym do budynku, w holu, lobby, w korytarzach na piętrach...Podglądy na recepcji. Wszystko i wszystkich widać ;)
Nie ma ochrony personalnej ( bo nie ma takiej potrzeby ;))

6 - osobowa obsługa recepcji na zmiany. Czasem w ciągu dnia 2 osoby.
Wszyscy bardzo mili, pomocni, a szczególnie młodszy skład (2 panie i 1 pan), którzy załatwiali wszystkie problemy "od ręki", i z którymi można było miło pogawędzić :)

c.d.n.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Sprzątanie 3 razy w tygodniu. Bez prośby panie dokładały wielkie rolki białego miękkiego papieru. 2x na turnus wymieniały biały komplet ręczników i 1 x ciemny ręcznik do zabiegów. Po sprzątaniu pokój zawsze ładnie pachniał.
Panie sympatyczne i bezproblemowe.

Na każdym piętrze , na końcu korytarza znajdowała się deska do prasowania i żelazko,
a także pojemniki do segregacji śmieci i dodatkowy pojemnik na bio- odpady.
Pokój czysty, potrzebne wyposażenie, chłodziarka, tv, czajnik, szklanki, talerze, balkon z krzesłami, stolikiem. Po dwa gniazdka na ścianach przy łóżkach oraz na dwóch innych ścianach. Samodzielna elektroniczna regulacja ogrzewania.
Łazienka czysta, przestronna, spora kabina prysznicowa oraz stojącą suszarka...

c.d.n.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

(Tu się rozpiszę, bo dla niektórych to ważna kwestia) :lol:
Tylko jedna tura posiłków:
07.15, 12.30, 17.15...( komercja miała od 08.00, od 14.00 i od 18.00, przez półtorej godziny każdy posiłek, szwedzki stół).
Dla mnie te godziny wydawały się na początku kosmiczne. Ale nawet dość szybko organizm mój się przyzwyczaił i jak zauważyłam z korzyścią dla niego.
Obsługa kelnerska na jadalni również bardzo miła. Większość młodych ludzi. Nie było problemu z dolewką gorącej zupy, czy dobraniem pieczywa ( ciemny chlebek ze słonecznikiem i jasny). Bułki pszenne były dodawane tylko do śniadania niedzielnego- po 1 szt.
Jadłospis nawet urozmaicony, posiłki bardzo smaczne, doprawione. Sól, pieprz, cukier , serwetki - stały zawsze na każdym stoliku (4-ro osobowym).
Podczas turnusu (21 dni ) powtórzyły się :
3 zupy
3 niedzielne śniadania ( parówki na gorąco i jakiś ser)
3 niedzielne obiady ( rosół , ćwiartka z kurczaka pieczona, ziemniaki ale już z różnymi surówkami).

Zaskoczyły mnie kolacje na ciepło wydawane przez 5 dni w tygodniu np. łazanki, potrawka z drobiowego mięsa plus ryż na sypko, kopytka z gulaszem wieprzowym, 2 sztuki kaszanki z duszoną cebulką, bigos , fasolka po bretońsku,. spagetti ( nie pamiętam już wszystkich). Ale zaznaczę , że do tego dodatkowo zawsze były jakieś sery lub wędlina, masełko oraz dżemik ( w małych pojemniczkach plastikowych, który zawsze był podany do śniadania i kolacji).

W piątki na obiady była zawsze ryba w różnej postaci ( filet lub kotlet rybny lub dzwonek smażony).
Były również w tygodniu do kolacji pasty rybne, sałatki rybne, ryba w sosie pomidorowym.
Nie zawsze byłam w stanie wszystko zjeść na kolację ( która była przecież już o godzinie 17.15...:)). Zabierałam więc do pokoju, aby po wieczornym ruchu ( spacer, tańce) uzupełnić kalorie :)
Dodam, że do drugiego dania zawsze na talerzu była nałożona porcja gotowanych warzyw, czy surówki. Na stole zawsze stał talerz z surówką, sałatką czy mizerią do podziału.
Do śniadania zawsze zupa mleczna, przez 7 dni codziennie inna (waza na każdym stole ) oraz do śniadania czy kolacji przeważnie połowa pomidora ( zimowego z marketu). Natomiast wędliny do śniadania i kolacji powtórzyły się kilka razy.
Dodam, że 2x była ciepła jajecznica - podana przez obsługę dopiero w trakcie śniadania.2 x podani jogurt do śniadania.
Ze 2x zdarzyły się do obiadu owoce: banan i jabłko.
Do niedzielnego obiadu zawsze było ciasto - taka sama porcja babki ;)

c.d.n.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Do sanatorium codziennie przyjeżdżał z zewnątrz jakiś handel: torebki, odzież, obuwie, biżuteria, oliwy, , kosmetyki z bursztynu , liofilizowane owoce i warzywa.2 x jakieś pogadanki na temat zdrowego żywienia i trybu życia.
Widniały również ogłoszenia o wycieczkach: Berlin, rejs statkiem po Bałtyku... Wówczas kuchnia wydawała suchy prowiant. Szczegółów nie znam - nie korzystałam.
W poniedziałki i wtorki - darmowe koncerty. Powtarzalność co 3 tygodnie.

W lobby znajduje się barek z napojami gorącymi i procentowymi.
Dancingi odbywają się od środy do niedzieli na parterze budynku, w dużej, wysokiej, przeznaczonej do tego sali z osobnym barem czynnym w trakcie dancingu. Rezerwacja stolików - 10 zł od osoby, która jest jednocześnie biletem wstępu. W soboty brakiwało stolików. Sporo osób przychodziło się pobawić z zewnątrz.
Zabawy prowadziło dwóch panów na zmianę ( wiek ok.60-65 lat ). Każdy miał swój powtarzalny repertuar ;)

Na terenie znajduje się również spora świetlica z wygodnymi fotelami, kanapami , stolikami. Na trzech ścianach ustawione regały wypełnione książkami różnego rodzaju ( również w j.niemieckim), szafka z grami zespołowymi, rzutnik ścienny, oraz tablica na stojaku do zabawy w kalambury.
W długim holu łączącym część hotelową z basenem znajduje się stół do tenisa stołowego, stół do gry w piłkarzyki. Przed wieczorkami tanecznymi na salę dancingową wyciągany jest stół bilardowy...

W strefie basenu wejście na 1h- 10 zł. Jest jeden basen - basen z solanką. ( głębokość do 120 cm) oraz 1 małe jakuzzi , sauna.

Natomiast w bazie zabiegowej dodatkowo płatnych zabiegów jest " od koloru do wyboru " - zabiegi medyczno- relaksacyjne i typowo SPA...
Ten sam przyjazny personel, który obsługuje kuracjuszy z NFZ.

c.d.n.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Moja współlokatorka (pomimo tylu między nami różnic i różnych przyzwyczajeń czy nałogów, za które "dawałam jej popalić" ;),
powtarzała często, że jestem dla niej jak córka, i że nie mogła sobie wymarzyć lepszej towarzyszki tego turnusu.
A ja odwzajemniałam tę sympatię :)

Pomimo, iż akurat w trakcie mojego pobytu kołobrzeska aura nas nie rozpieszczała, to zdarzyło się kilka okienek pogodowych, które sprzyjały spacerom brzegiem Bałtyku, czy deptakiem z ciepłym pączkiem lub kołaczem w dłoni...
Dla odmiany i przy gorszej pogodzie zapewnialiśmy sobie zajęcia w pokojach , w kawiarni, czy przy muzyce w naszym lub wsąsiednich obiektach :)

Wydzwaniając ten "zwrot" tak naprawdę nie miałam pojęcia co zastanę.
Nie mogłam znaleźć informacji o pobytach z NFZ.

Moje obawy już od pierwszego dnia zostały rozwianie, a nawet dały bardzo pozytywne zaskoczenie :)
Mam nadzieję ponownie zagościć w sanatorium SAN , ale zdecydowanie już podczas cieplejszej pory roku.
I nie napiszę, że polecam ten obiekt na pobyt z Nfz z obawy, że dla mnie zabraknie miejsca np. przy ewentualnych zwrotach ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc jak najlepszych pobytów i wrażeń w tym obiekcie
:kwiat: :kwiat: :kwiat:
N
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: darek »

Potwierdziłas tylko opinię ,ze SAN W Kołobrzegu to jedno z najlepszych sanatorii w Polsce.
Nieukrywam ,że ten obiekt znam ponad 35 lat
Gdy w miejscu gdzie obecnie jest Kawiarnia -Było patio ze stojąca palmą
Gdy nie było jeszcze basenu

Fakt zarząd dzis Prywatnego podmiotu ma SZCZĘŚĆIE do Ludzi i Personelu
Zawsze Dobrze żywili w Sanie
Nikt raczej głodny nie chodził

Zawsze zastanawiałem się skąd mają świerzą rybę gdy sąsiedzi nie umieli podczas turnusu ani razu podać rybę :)

Baza zabiegowa od zawsze była w Sanie na wysokim poziomie
To tam i ówczesnych Hutniku pojawiły się pierwsze wanny do Hydromasażu

A co do personelu Pielęgniarskiego
Nie zapomnę słow pewnej pilęgnarki
Jak by to wyglądało że mam Sprawdzać -potencjalną Teściową czy Tescia


Szkoda jedynie ,że Moje schorzenie nie skieruje Mnie z NFZ na pobyt sanatoryjny
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Darku,

😊👍
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: Mijariolka »

Nula bardzo dziękuję za wspaniałą relację z pobytu w Sanie :kwiat:
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2369
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: nula »

Dziękuję Wam serdecznie za ciepłe słowa
z nadzieją i ufnością, że przydadzą się te moje opisy i przelane na ekran wrażenia :serce:

Zdaje sobie sprawę, że to obszerne opisy, ale uwierzcie mi, starałam się skracać jak tylko mogłam :lol:

Gdyby ktoś jeszcze odczuwał niedosyt informacji na temat tego ośrodka, a które mogłabym przekazać - śmiało pytajcie ;)

Co do parkingu - nie wypowiem się, nie korzystałam. Myślę, że w rozmowie telefonicznej z miłą obsługą recepcji Stanu czy sąsiedniego Verano, będzie można uzyskać potrzebne informacje.
Trzymajcie się cieplutko :P
N
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1402
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: San Sp.ZOO w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Nula.... dzięki za super bazę informacji...każdy czytając poczuje się jakby tam był...w tym miejscu..w Sanie.
Wracasz zadowolona i to jest najważniejsze :serce:

A ja się cieszę, że umocniłaś moje zdanie o obiekcie który wielu Osobom polecam.....i tak jak Ty doceniają warunki i chcą jeszcze wrócić.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ