Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Psika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sty 2024 11:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Psika »

Zimą to raczej się nie przyda, ale dzięki za info. Może coś więcej wiecie o Admirał I?
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: bardzyk2 »

Byłam w 2017 w zimie w Admirale II, obok Admirała I. Wtedy w Admirale I byli wyłącznie Niemcy na prywatnym pobycie.
Chodziłam po południu prywatnie na basen do Ad. I i widziałam, ze było tam sporo zabiegów na miejscu (prądy, laser, inhalacje itp.). Była też czynna stołówka a raczej restauracja. My z Ad II na wszystko, tzn. na posiłki (do Bursztyna ) i na wszystkie zabiegi (do Rusałki) musiliśmy dochodzić, co w zimie było bardzo uciążliwe i powodowało wiele chorób i przeziębień.
Wtedy Admirał I wydawał się wspaniały i luksusowy w stosunku do Admirała II, który omijałabym do dziś szerokim łukiem.
W 2022 roku koleżanka była w lipcu w Admirale I na prywatnym turnusie rehabilitacyjnym i też wróciła bardzo zadowolona. Tak, że myślę, że bedzie to udany pobyt, czego Ci serdecznie życzę.
Ale nie wykluczone, że na niektóre zabiegi trzeba będzie dochodzić do Rusałki a to spory kawałek drogi i w zimie trzeba bardzo uważać, zwłaszcza po wszystkich kąpielach, borowinie itp.

Pozdrawiam cieplutko.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Mogę dodać, że miałem propozycję pobytu w Admirale II w czasie pandemii i zaproponowano mi pokój cztero osobowy. Ponieważ było to w ofercie zwrotów wyśmiałem recepcjonistę Admirała, że w czasie pandemii chce mnie umieścić w czwórce i oczywiście mu podziękowałem.
Są tam chyba tylko dla kuracjuszy NFZ trójki i czwórki, bo to pokoje dla rodzin w czasie sezonu letniego.
Jak znam Świnoujście, a znam bardzo dobrze i obiekty sanatoryjne też w tym uzdrowisku, to stanowczo odradzam pobyt w tym obiekcie. To jest moje zdanie.
cin33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 28 mar 2022 14:43
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: cin33 »

Po przeczytaniu powyższych opinii chyba dochodzę do wniosku, że nie ma dobrych sanatorium w Świnoujściu, więc chyba sobie odpuszczę ten kierunek, tym bardziej, że będę się starał o wyjazd ze zwrotu, więc jakaś możliwość manewru jest.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Bogutka5 »

Najlepsze sanatorium .... hasło, które często się pojawia. Mamy wiele różnych oczekiwań i to co dla jednych jest ważne dla innych nie.
Kiedy jechałam do Polanicy do Szarotki usłyszałam, że to marny przydział, że tylko Wielka Pieniawa. A Szarotka mnie ujęła przytulnością i innymi zaletami bo lubię małe obiekty.
W Świnoujściu spędziłam miły czas w Światowidzie. Mi tam było dobrze. Pomimo spacerów na zabiegi do Rusałki. Kocham Świnoujście.
Bogutka
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: GIENIA »

Cin , kocham Świnoujscie , ale na pobyt z NFZ raczej nie chcialabym tam jechac .... szczególnie zimą , chociaz , nie mówię - nie ;)
dmpl90
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 06 cze 2021 10:45
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: dmpl90 »

1. Radisson Blu Resort
2. Interferie
3. Henryk
Życzę słusznie dobieranych priorytetów.
Ps.
Ukłony dla Pani " Gienia" :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Cin to, że nie ma dobrego sanatorium w Świnoujściu oczywiście jest nie prawdą.
Podobnie jak Bogutka kocham Świnoujście i zawsze będę tam wracał i wszystkim polecał to uzdrowisko.
W tym roku wczesną jesienią ponownie zamierzam jechać ze zwrotów NFZ do Świnoujścia do znanego mi sanatorium Bursztyn, a byłem w nim w ubiegłym roku w lutym.
Gienia była już ze trzy razy w Świnoujściu, a teraz zapiera się, że już nie pojedzie. :shock:ale kobieta zmienną jest i teraz zakochała się w Iwoniczu, który ja uważam za zapchaj dziurę. :lol:
Jest jeszcze parę obiektów sanatoryjnych w Świnoujściu, ale faktem jest, że trzeba dochodzić na zabiegi i dlatego łatwiej jest o zwrot do tego uzdrowiska, a ja z tego korzystam.
Trzeba chociaż raz pojechać i zobaczyć jak jest w Świnoujściu.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Bogutka5 »

To prawda, że Świnoujście to jedyne akceptowalne dla mnie uzdrowisko nad Bałtykiem. Bez względu na miejsce noclegowe.
Piękne okoliczności przyrody, ciekawa historia miasta i okolic to jest to co mnie urzekło.
W Iwoniczu nie byłam, może kiedyś i tam zawitam. Bardzo daleko.
Na razie oczekiwanie na balneologa uniemożliwia mi korzystanie ze zwrotów. Szkoda.
Bogutka
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: GIENIA »

zbigniew165 pisze: 21 lut 2024 14:44
Gienia była już ze trzy razy w Świnoujściu, a teraz zapiera się, że już nie pojedzie. :shock:
Zbyszek , czytaj ze zrozumieniem , bo nie wiem gdzie coś takiego wyczytałeś , że sie zapieram :?: :o :o .. bardzo chętnie pojadę , np. do Sasanki :serce: , i z NFZ być może też .... a w Świnoujściu , tak w ogóle byłam 4 razy ;)
Świnoujście jest piękne i polecam to uzdrowisko :)
ODPOWIEDZ