DYSKOPATIA jakie zabiegi

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
markos46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 kwie 2012 15:07

DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: markos46 »

Dostałem skierowanie do sanatorium. Mam dyskopatię. Tutaj na miejscu miałem zabiegi: laser, prądy, masaże, gimnastyka. Jestem ciekawy jakie zabiegi będę miał w sanatorium. Czy wam pomogły? Czy warto jechać?
roberta3
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 16 wrz 2011 18:39

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: roberta3 »

Witaj marko46
Do sanatorium warto jechać...piszesz że otrzymałeś skierowanie...to świetnie. Zabiegi bardzo pomagają. napisz dokąd jedziesz. pozdrawiam
roberta3
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 16 wrz 2011 18:39

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: roberta3 »

Witaj marko46
Do sanatorium warto jechać...piszesz że otrzymałeś skierowanie...to świetnie. Zabiegi bardzo pomagają. napisz dokąd jedziesz. pozdrawiam
markos46
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 11 kwie 2012 15:07

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: markos46 »

Jadę do Szczawnicy do Papiernika:))
roberta3
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 16 wrz 2011 18:39

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: roberta3 »

na temat "Papiernika' czytałam pozytywne opinie. Szczawnica to przepiękna miejscowość...tylko pozazdrościć
samuraj jack
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 20 cze 2012 11:01

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: samuraj jack »

Witam!

Chciałbym właśnie zapytać o rodzaj zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych wskazanych przy dyskopatii kręgosłupa L-S, a stosowanych głównie w sanatoriach tudzież w szpitalach uzdrowiskowych. Czy są to zabiegi podobne do tych stosowanych na oddziałach rehabilitacyjnych szpitali, czyli np. max 10 minutowe sesje: lasera, prądu galwaniczny lub tens, ultradźwięków, magnetoterapii, mobilizacji odcinka L-S, a głównie ćwiczenia coś w stylu mckenzi ,itp. Czy też w tych ośrodkach preferowane są zupełnie inne zabiegi. Zastanawiam się nad wyjazdem do Szpitala uzdrowiskowego w Iwoniczu dokąd otrzymałem skierowanie z NFZ-u, lecz niedawno byłem na oddziale rehabilitacyjnym w jednym takim szpitalu w Lublinie i stąd moje wątpliwości czy jest sens powtarzać podobne zabiegi które w mim przypadku nie do końca przyniosły oczekiwane efekty w przeciwieństwie do zapewnień lekarzy, twierdzących że jest w miarę dobrze i widmo operacji oddalone zostało na bliżej nieokreślony termin. Wiem poza zabiegami na pobyt w takim ośrodku przemawia również fakt związany z niewątpliwym wypoczynkiem.
Wiec reasumując jakich zabiegów mogę się spodziewać, a jakie są najbardziej wskazane w pjm?
Dziękuję i Pozdrawiam
by Samuraj Jack
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: dzi »

Samuraju Jacku
Nie masz co się zastanawiać. Masz już skierowanie. Na miejscu, przy pierwszej wizycie wszystkie Twoje wątpliwości
wysłucha lekarz i będziesz miał rozpisanych ponad 50 zabiegów. Po kilku dniach, będziesz mógł zaproponować lekarzowi
korektę , gdyby któryś z zabiegów Ci nie "leżał". W Excelsiorze na odcinek lędźwiowy kręgosłupa preferowałem
zabiegi bodźcowe typu borowina, kąpiele siarczkowe. Oraz gimnastyka, jak najwięcej kontrolowanego ruchu. Każdy przypadek inny, aby nadmiernie nie przekraczać bariery bólu. Przy L - S bardzo ważna jest obudowa mięśniowa.
Ja rehabilitacją "uciekam" przed operacją kręgosłupa szósty rok. Pozdrawiam.
misio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 27 lis 2011 16:10

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: misio »

Witam, jeśli lekarz stwierdził dyskopatię i masz się sam udać do sanatorium to jesteś zdrowy wedug ZUS, naprawdę choremu sanatorium pomuc nie może, tam tylko można niewielkie urazy na chwilę "znieczulić"
Dyskopatię ma 77% narodu i stan się pogarsza nawet u dzieci, a więc wszyscy do sanatorium reszta jest na rencie i emeryturze :)
A kto będzie pracował ? jak to kto, posłowie w Brukseli pracują, PIS co 10 każdego miesiąca, chyba nam to wystarczy !!!
forumowicz

Re: DYSKOPATIA jakie zabiegi

Post autor: forumowicz »

Witam,
Tylko czy zawsze jest tak że stwierdzona w badaniach (CT, rezonans) dyskopatia zgadza się ( co do poziomu segmentu kręgosłupa) z objawami? Badania i doswiadczenia pracy terapeutów manulanych dowodzą, że zmiany w badaniach obrazowych bardzo rzadko korelują z rzeczywistymi obajawami. Ile osób ma stwierdzona w badaniach dyskopatię, a nie ma objawów i odwrotnie - ileż osób bez mzina w kregosłupie cierpi katusze? Wg nas przyczyny nie muszą tkwić w zmianach struktury, lecz w zmianach czynnościowych. Zachęcam do lektury na temat tych zmian na naszej stronie. [link] Organizujemy również dość wyjątkowe turnusy leczniczo-profilaktyczne [link]

W odpowiedzi na główny wątek - zabiegi, które zalecamy na " dyskopatię" to manualne techniki odruchowe - sprawdzające zaangażowanie więzadeł i mięśni w proces chorobowy ( uważamy, że w blisko 90 % przypadków to one stoją za dolegliwościami) Pracujemy odruchowo, nadając organizmowi impulsy, by on sam regulował napięcie mięśniowe i dążył do równowagi. Pracujemy też w celu odnaleznia i zaprzestania negatywnego stymulowania , które może odpwiadac za stan pacjenta.

Pamiętajcie : dyskopatia nie znaczy operacja. Wiele można zdziałać.

Pozdrawiam wszystkich i życze powrotu do zdrowia.

Sebastian
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012 23:18 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto linki
ODPOWIEDZ