IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: zbigniew165 »

IE to się takiego opisu nie doczekasz, bo nasze trasy, to samochodem na balety: Światowid-Ballada, Światowid -Krakowiak, Światowid- Zdrojowa i Światowid -Sanatorium Górnik. Wszystkie te trasy prowadziły przez Iwonicz Zdrój :lol:
Jeszcze zaliczyliśmy trasę samochodem do Rymanowa zobaczyć oświetlenie świąteczne i wypić grzańca w kawiarni pod namiotem.
Pozostałe trasy to spacery piesze po Iwoniczu Zdroju. Raczej o innych trasach po wertepach, żeby ktoś z naszego towarzystwa forumowego zaliczył nic nie wiem, ale zapytaj Kamelę, bo ona dużo młodsza od nas, to może jakąś trasę zaliczyła. :lol:
Może Insignia zaliczył jakąś trasę, nie wiem.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: p-siak »

O...o... Co z Insignia? Faktycznie taki orzeł,czy ...., bo ani mru mru o nim. On też jakiś wyciszony od miesiąca. Pozdrawiam.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: Abstynent666 »

Insygnia jakis markotny ,w sen zimowy zapadl ,przed nastepnym wyjazdem sie uaktywni :lol:Moze depresia go dopadla po tym wyjezdzie
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: Abstynent666 »

p-siak pisze: 09 lut 2024 21:25 O...o... Co z Insignia? Faktycznie taki orzeł,czy ...., bo ani mru mru o nim. On też jakiś wyciszony od miesiąca. Pozdrawiam.
Orzel albo ruda wrona :lol:
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2349
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: nula »

A ten Pan wogóle wrócił z tego wyjazdu?
Przed, taki był aktywny, niecierpliwy i podjarany a teraz ...Ani mru mru...
Ekipa musiała go nieźle wyeksploatować 8-)
Pozdrawiam serdecznie uczestników tego wyjazdu i dziękuję za opis pobytu :)
N
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4483
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: Kleinehexe »

A mnie przyszło takie skojarzenie: Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje. :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: zbigniew165 »

Z naszego ośrodka wyjechał na pewno, nawet wcześniej przed zakończeniem turnusu :roll:
Tyle mogę tylko powiedzieć, a resztę znają uczestnicy turnusu :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: zbigniew165 »

Do swojej opinii jeszcze dodam trochę informacji o samym Iwoniczu Zdroju.
Można powiedzieć, że jest to smętne uzdrowisko w którym nic si ę nie dzieje. Wzdłuż głównej ulicy Iwonicza, jest a mnóstwo opuszczonych budynków, zaniedbane ich otoczenie, a kiedyś pewnie były to atrakcyjne miejsca noclegowe.
Mieszkańców pewnie jest bardzo mało, bo spotykani przez nas ludzie, to kuracjusze z okolicznych sanatoriów.
Jeżeli nie masz nawigacji, to z informacją jak dojść, czy dojechać, a nawet ustalić, gdzie jest przystanek dla autobusów, czy busów jest kiepsko, bo nie ma kogo zapytać. Sklepy pozamykane z wyjątkiem kilku spożywczych, jak Delikatesy, czy Żabka.
Kolega chodził i szukał miejscowego, żeby zapytać o przystanek i niestety nikogo nie znalazł, bo ludzie odpowiadali, że nie tutejsi.
Do wszystkie prawie obiektów sanatoryjnych strome podejścia i podjazdy, co zimą dla mniej sprawnych jest utrudnione i nie dziwię się, że dużo osób nie chce tam jechać.
Zimą też chodniki tylko odśnieżone ciągnikiem z pługiem, nie widziałem przez dwa tygodnie żadnych pracowników odśnieżających ciągi piesze. Sypie się tylko piaskiem bez użycia środków chemicznych.
Z uwagi na powyższe odradzam mniej sprawnym ruchowo, czy oddechowo wyjazd do Iwonicza Zdroju, bo pozostanie tylko spacer po skromnym deptaku w centrum do którego jeszcze trzeba zejść z sanatorium z góry i później wrócić pod górę. Oczywiście to jest moje zdanie w tym temacie.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Niezłe ziółka z Was. 🤔
Tak dokuczali chłopakowi, że nawet taki twardziel i światowiec jak Pan I. nie wytrzymał 😊.
Co tam się musiało wyprawiać...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: IWONICZ ZDRÓJ WATRA,ŚWIATOWID,GARDENIA

Post autor: zbigniew165 »

Kaziu masz rację, bo dużo się działo i było by co opowiadać, ale na forum ogólnym się nie da. :lol:
Jak wcześniej pisałem nie mogłem też relacjonować pobytu i domyślasz się czemu był taki zakaz :lol:
ODPOWIEDZ