Lalka Cieplice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Atina pisze: 09 mar 2024 09:29 Jak najbardziej szczera :) ...zawsze jest to ocena obiektu subiektywna
Osobiście jestem zainteresowana Cieplicami jaki obiekt polecasz np.Agat czy go dobry wybór
Witaj Atino, Cieplice maja swój urok ale w porze wiosennej, letniej i jesiennej, bo jest gdzie pospacerować. Agat jest w miarę nowym obiektem ale nie ma basenu, ja byłem w Domu Zdrojowym tam są baseny i wszystkie zabiegi na miejscu o Lalce musi się wypowiedzieć koleżanka.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Atina »

Mark 52
Dziękuję, zależy mi na basenie ;) dobra podpowiedź
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Nie wiem dokładnie ale będąc w Agacie dają zniżki na termy Cieplickie. Termy są tuż za parkiem. Po za tym jak ktoś lubi aktywnie spędzać czas i ma do dyspozycji auto to na pewno nie będzie się nudził, jest tyle pięknych miejsc do zwiedzenia w okolicy, Chętnie wrócił bym tam znów by pojeździć tam jeszcze :)
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Dla przypomnienia opis kolegi Leon 43
Celem aktualizacji o Agacie. Lokalizacja jest w centrum Cieplic bezpośrednio przy Parku Zdrojowym i Parku Norweskim. Park rewelacja, wyjściem od podwórka i już jesteś w Parku. Komunikacyjnie jest dobrze, na wprost wejścia głównego jest przystanek autobusowy MZA Jelenia Góra i autobusy jeżdżą co chwila. Autobusem nr 9 można dojechać z i do dworca PKP w Jeleniej Górze. Po drugiej stronie parku jest główny deptak Cieplic gdzie można zrobić zakupy, napić się kawy i podziwiać zabytki. Sklepy spożywcze w promieniu kilkuset metrów.... biedronka, Lidl, nasza chata, zabki, netto, Aldi. Budynek 4 piętrowy, ładna recepcja, podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dwie windy, korzystałem przy przyjeździe i wyjeździe ale niektórzy korzystali. Panie w recepcji pomocne i miłe. Można płacić kartą. Płatność następnego dnia nie w dniu przyjęcia co jest na plus bo szybko to idzie. Na parterze większość zabiegów, choć są też na 4 piętrze. Przyjęcie szybkie, nie było problemów z zabiegami, dostałem takie jakie lubię. Jedyne czego nie ma to basen ale jest rabat na termy Cieplickie Polecam skorzystać. Na parterze oczywiście kawiarnia gdzie toczy się życie towarzyskie. Ciasta rewelacja, oczami by się jadło, palce lizać, kawa pyszna. Panie na zabiegach dbają o pacjentów, rzetelność i mają uśmiech na twarzach. Jak wszędzie nie wolno się spóźniać bo obłożenie jest cały czas i ciężko się wcisnąć w tzw międzyczasie. Polecam borowiny, pełen relaks. W czasie turnusu są 3 wizyty lekarskie, lekarzy kilku, pozdrawiam panią dr Ankudowicz. Są zabiegi nawet po obiedzie. Posiłki na 1 piętrze, w mojej ocenie posiłki smaczne i całkiem spoko. Zupy bardzo smaczne i spokojnie można poprosić o dolewkę. Dzięki uprzejmości moich sąsiadów z Wrocławia dostawałem dokładki bo sąsiad lubił się dzielić. Pokoje głównie 2 osobowe z łazienkami, ale są też pokoje 1 i 2 że wspólną łazienką na korytarzu. Ja tak miałem ale daliśmy radę. Wystarczy pilnować kiedy sąsiad wyjdzie z łazienki i hyc. Nie mieliśmy balkonu ale większość je miala. Ja miałem widok na park. Podziwialismy złotą polska jesien, również ze stołówki. Po moim wyjeździe ten korytarz na 1 piętrze poszedł do remontu, widać było że trwa remont w innej cześci. Nie było to dokuczliwe. Co do wyposażenia pokoju to standard, tv i czajnik elektryczny po uiszczeniu opłaty. Czyste pokoje, sprzątane na bieżąco. Na każdym piętrze są książki, można poczytać choć sporo staroci. Co do spędzania czasu wolnego to jest masa atrakcji które organizuje przewodnik sudecki p. Marek. Polecam na wstępie udać się na zwiedzanie w formie spaceru po Cieplicach gdzie przedstawi historię i lokalne atrakcje. A jest ich wiele, są broszury, jest teatr letni no i dancingi w Zdrojowej i Edwardzie. Są też tańce w kawiarni Agatu,muzyka dla kazdego. Pan Marek starał się jak mógł aby każdy miał coś dla oka i ucha organizując różne spotkania, jakie to zobaczycie po przyjeździe. Polecam, bo do gór blisko, można dojechać autobusem do Karpacza i pociągiem do Szklarska Poręba. Do samej stacji PKP nie jest daleko, stacja nazywa się Cieplice i szybko można dojechać do Piechowic czy Szklarskiej Poręby. Z kolei jak ktoś ma chęć i zdrowie to polecam wycieczkę na zamek Chojnik, potrzeba minimum 3 godzin w obie strony, autobusem nr 9 spod sanatorium do przystanku Sobieszów i szlakiem prosto do zamku. Polecam wejść szlakiem łatwiejszym, zejść trudniejszym jeśli ktoś nie czuje się na siłach. Polecam i jeśli NFZ pomoże to chętnie się tam wybiorę. Ps. Parking płatny przed sanatorium, ale jak ktoś nie korzysta za często to można znaleźć miejsce trochę dalej i za free. Pod sanatorium jest na oku ale trzeba zapłacić ok. 230 zł za turnus 3 tyg.
Na górę
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Ratunku!Napisałam obszerny komentarz na temat mojego pobytu w Lalce i gdzieś mi zginął nie widzę go na poście.Trafił ktoś?
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

Nie trafiłam a tak na niego czekam :(
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Stacy, tak się czasem dzieje przy pisaniu długich tekstów. Leci po prostu w "nicość". Obawiam się, że będziesz musiała napisać
wszystko jeszcze raz. Przed wysłaniem skopiuj cały tekst, który napisałaś i sprawdź podgląd wtedy zobaczysz czy wszystko ok.
Jeśli zniknie wystarczy wkleić to co napisałaś. Druga opcja; napisz sobie tekst w programie Word, a później otwórz swój temat
i przekopiuj tekst napisany poza Forum. Ten drugi sposób wydaje mi się zdecydowanie bezpieczniejszy no i tak na pocieszenie
napiszę, że nie jesteś pierwsza i pewnie nie ostatnia, której się taka historia przydarzyła. :(
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

stacy+ pisze: 14 mar 2024 13:08 Ratunku!Napisałam obszerny komentarz na temat mojego pobytu w Lalce i gdzieś mi zginął nie widzę go na poście.Trafił ktoś?
Stacy+ możesz zerknąć do prywatnych wiadomości?
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Witam już zaglądałam i nic nie znalazłam :( Przepadło jak kamień w wodę.Napiszę Ci od nowa.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Witam do Atiny Jak czytam jesteś z pomorza więc kusi Cię zmiana klimatu na "góry".Nie wiem czy chcesz przyjechać komercyjnie na NFZ czy ZUS ale Lalkę szczerze odradzam.Prędzej już w domu zdrojowym gdzie jest większy wybór kwater i na zabiegi można przemykać po obiekcie w szlafroku :)
ODPOWIEDZ