Lalka Cieplice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Witam,wyjeżdżam do sanatorium w Cieplicach Zdroju pawilon "Lalka".Był tam ktoś? Jak tam jest?
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: pitt53 »

Witaj. Byłem w "Lalce" dokładnie cztery lata temu. Byłem zakwaterowany na samej górze, narożny pokój w prawo od windy. Pokój był trzyosobowy, co prawda ale mieszkałem tylko z jednym kolegą. Wszystkie pokoje są podobne i w trójkę to raczej byłoby trochę ciasno. Budynek bardzo fajny, kameralny, mało kuracjuszy a stołówka była na parterze a więc na miejscu. Zabiegi w Domu Zdrojowym oddalonym o kilkadziesiąt metrów. Okolica taka sobie bo jednak jest to dzielnica Jeleniej Góry. Jeśli jednak dysponujesz środkiem lokomocji to można skoczyć np. do Szklarskiej Poręby czy zwiedzić zamek Chojnik. Ogólnie miło wspominam pobyt w "Lalce" ze względu na fajną atmosferę a tę tworzą kuracjuszki i kuarcjusze. Miłego pobytu.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Dzięki za info.Z tego co czytałam w opiniach to nieciekawie.Przeraża mnie to wędrowanie między budynkami :? Zimowa pora to obuwie cięższe i odzież wierzchnia.Ponoć w domu zdrojowym nie ma szatni.Tyle czekania a ja nawet nie zmienię województwa :( Mieszkam w kotlinie kłodzkiej.A o jedynce to mogę tylko pomarzyć.
Awatar użytkownika
Ciekawska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 paź 2021 14:16

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Ciekawska »

Nie jest wcale tak źle tak naprawdę Dom Zdrojowy jest zaraz po drugiej stronie jakbyś przeszedł przez pasy .Same Cieplice są bardzo urokliwe piękny Park ,termy a wieczorami poleca Pałac zdrojowy na potańcówki dla każdego coś miłego. Jeżeli będziesz autem to zawsze można wybrać się do okolicznych miejscowości Szklarska Poręba,Karpacz oczywiście koniecznie trzeba zobaczyć Zamek Czocha .A jeżeli nie masz autka zawsze się ktoś znajdzie kto ma i można wspólnie zorganizować wycieczkę albo też skorzystać z dostępnych opcji z biura . Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu a napewno taki będzie 😃
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Nie jest wcale tak źle tak naprawdę Dom Zdrojowy jest zaraz po drugiej stronie jakbyś przeszedł przez pasy
Dokładnie tak jest, od biedy można w szlafroku przejść :) Po za tym Cieplice są zajefajne, jest gdzie pospacerować, zabawić się i odpocząć.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Dzięki za wszystkie komentarze.Podnieśliście mnie na duchu :) Jakoś się dostosuję i poleci.Nie mam jeszcze doświadczenia w takich pobytach(dopiero 2 wyjazd)Wyciągam walizkę i zaczynam pakowanie.Nie bardzo wiem co zabrać z dokumentacji bo się trochę nazbierało np te płyty wszystkie ze zdjęciami rtg,tk ?Ostatnio miałam problem z ciężarem walizki :D (chodzi mi o wrzucenie walizki na górną półkę w pociągu.We Wrocławiu wrzucił młody chłopak ale w Poznaniu wysiadł :( .Do Kołobrzegu dojechali już tylko kuracjusze i wespół zespół się udało :D )Nie wiem czy jest jak suszyć kostiumy po mokrych zabiegach?bo w Lalce nie ma balkonów.O której godzinie są posiłki?Podejrzewam że jedna tura śniadanie 07:15.Czy się mocno kuracjusz brudzi w kąpieli borowinowej?Ile tych ręczników zabrać?Jak z paleniem po 22?
Podpowiedzcie proszę,bo nie mogę się tam dodzwonić.
Pozdrawiam odpowiadających :D
Awatar użytkownika
Ciekawska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 paź 2021 14:16

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Ciekawska »

Ja byłam w Domu zdrojowym pewnie i tak większość zabiegów właśnie tam ,jeżeli chodzi o palenie to wszyscy wychodzili na zewnątrz , posiłki były w trzech turach bo akurat jeszcze trwał covid to był rok 2022 listopad , suszenie kostiumu no cóż w łazience ale tak warto zabrać dwa .Jeżeli chodzi o borowinę zależy na jaką część ciała będzie robiona jeżeli tylko ręce czy nogi żaden problem ale jak na barki czy kręgosłup to wiadomo po zabiegu prysznic na miejscu panie zawsze pomogą ,ręczniki są co tydzień wymieniane i lepiej sobie je właśnie brać na zabieg po co swoje brudzić . W zdrojowym jest też pralka za drobną opłatą suszarka także nie ma problemu z praniem nie trzeba brać tylu rzeczy a nawet i proszku czy płynu do płukania w okolicy jest dużo sklepów Biedronka,Lidl ,Rossman. Życzę udanego pobytu i głowa do góry nie ma czym się zamartwiać.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Dzięki za przydatne informacje,szczególnie ta o pralce i suszarce :) Odliczam już godziny do wyjazdu.Jestem zmotoryzowana ale auto zostaje w garażu a ja jadę pociągiem mam dobre połączenie do Jeleniej.Karkonosze mam schodzone za młodych lat.Jelenia Góra,Szklarska Poręba,Karpacz pobyty turystyczne wielokrotnie za młodu a w Cieplicach jeszcze nie byłam (szkoda tylko że nie ma tam morza :( Bym zmieniła klimat chociaż)
Po luksusach jakie mnie spotkały w Verano w Kołobrzegu (morze, plaża,krzyk mew,śniadanie o 9:00 i jednoosobowy pokój z balkonem,telewizorem,lodówką i szerokim łożem)już chyba wszędzie będę rozczarowana :( Jestem nocnym markiem(patrz godz. wpisu)i nie wiem jak to będzie z lokatorką w pokoju.Obym trafiła na jakąś fajną babkę żebyśmy się dogadały.niestety w lalce nie ma jedynek ale są np.3 o zgrozo!Nie wyobrażam sobie mieszkać w takiej ciasnocie przez trzy tygodnie.No cóż ,homo sapiens potrafi w krótkim czasie dostosować się do każdych warunków :) Mam nadzieję że zabiegi będą w porządku i się trochę podleczę.Nadal nie mogę się do "Lalki"dodzwonić :x
Dobrych snów życzę i do następnego wpisu.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Mark52 »

Nadal nie mogę się do "Lalki"dodzwonić :x
Na jaki nr dzwonisz? Może spróbuj na ten (75) 755 25 57. Nie wiem dokładnie, ale samo przyjęcie może być w głównym budynku Domu Zdrojowego, ale nie wiem tego na 100 %, co do zakwaterowania być może sama będziesz miała okazję sobie wybrać kogoś do pokoju gdy Będziesz oczekiwać na pokój, (kwestia na którą godzinę dojedziesz), czym wcześniej tym większa szansa na lepszy pokój, zabiegi, bo możesz dostać picie wody jako jeden zabieg :) Polecam ćwiczenia w basenie. W Zdrojowym są też pokoje 4 osobowe dla pocieszenia i powiem Ci że byłem zaskoczony jak kobiety sobie radziły co prawda łazienka była wielkości pokoju dwuosobowego, ale po mimo to dawały radę, dogadywały się ;) Wiesz że z Jeleniej Góry do Cieplic trzeba dojechać ok 10 km, ale są autobusy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało tu albo w prywatnych wiadomościach.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Hurra!Dodzwoniłam się.Dzięki Mark za info co prawda to był fax ale zaraz znalazłam informacyjny dla kuracjuszy.Okazuje się,że wszystko załatwia się na miejscu podczas przyjęcia do obiektu.Można pojawiać się od 7 rano.Pokój dopiero od 14 a z kim? to tak jak pisałeś :P kto pierwszy ten lepszy.Nie prowadzą rezerwacji.Meldowanie w docelowym obiekcie w dniu rozpoczęcia turnusu do godz 19,potem jak ktoś dojedzie później będzie musiał pofatygować do Domu zdrojowego.
Ja dotrę ok 15 to chyba tak w sam raz .Lekarz chyba w ten dzień przyjmuje do późna?
W domu jeszcze ogarnąć podlać kwiatki i można jechać :P .
ODPOWIEDZ