Hej hej

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Ilaila
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 16 mar 2024 10:07

Hej hej

Post autor: Ilaila »

Kochani dostałam turnus z zus do reh-medica warszawa. Zero opini nic nie piszą w necie jak tam jest,może ktoś doradzi co począć jechać czy rezygnować.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Rehabilitacja jest tam super, jakie warunki stacjonarnego pobytu nie wiem. Jeżeli można wychodzić na zewnątrz to nie rezygnowałabym. Mogę w przyszłym tygodniu podjechać tam i dopytać o szczegóły.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1710
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Hej hej

Post autor: p-siak »

Cześć. Felice, nie śmiemy prosić. Byłoby super,bo nie odbierają, nie odpisują. Wszyscy zainteresowani pozdrawiają Cię.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Poświęcę się dla dobra sprawy :shock:
Postaram się zrobić to jak najszybciej, czyli tuż po niedzieli. Oczywiście od razu podzielę się zdobytą wiedzą.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Tak jak obiecałam, w wielkim poświęceniem ;) (pogoda, psa z domu trudno wypędzić) udałam się do Reh- Medici w celu zasięgnięcia języka.
Otóż nie taki diabeł straszny jak go malują. Pokoje rehabilitacji stacjonarnej mieszczą się na 4 i 5 piętrze Zabiegi są na 3 i 6.
Z ośrodka normalnie wychodzić można, jest tylko w recepcji zeszyt wyjść i powrotów. Warunkiem jest dotarcie przed 22.
W dniu przyjazdu obsługują od 9.30. Pokoje są dwuosobowe i jeżeli ktoś chce mieć w pokoju telewizor ( ograniczona ilość), płatny za osobę 150 zł powinien być w miarę wcześnie. Pokoje z telewizorami są na 4 piętrze. Ponadto jest takie dość miłe miejsce na posiedzenie i TV bez opłat. Lodówka dla pacjentów dostępna przy recepcji 5 piętra.
Płatny jest również parking bardzo drogi 500 zł za cały 24 dniowy turnus. Osobiście przyjazd do Warszawy samochodem uważam za zbędny. Miejsce jest świetnie skomunikowane z całą stolicą. Przystanek jest przy samym wejściu. Z Dworca Centralnego jest 507, z Dworca Wschodniego bliższego 123, lotniska 148. Jak ktoś planuje zwiedzać Warszawę i trochę po niej poruszać się proponuję zakup biletu miesięcznego - pełnopłatny 110 zł, ulgowy 55. Wystarczy mieć zdjęcie i bilet robią od ręki w punktach obsługi pasażerów, których jest dużo i mieszczą się na wszystkich dworcach, lub elektronicznie przed przyjazdem. Niewykorzystane dni zwrócą też w punkcie. Jest to najtańszy sposób podróżowania po mieście. Dzień jazdy wynosi niewiele ponad 3 zł, a bilet jednorazowy kosztuje 4,40 a dobowy 15 zł. Dodam jeszcze o rowerach Veturillo. Jest mnóstwo stacji i już je uruchamiają. Cennik i zasady sprawdżcie na ich stronie.
Co warto mieć ze sobą poza tym co zawsze na rehabilitacji? Ciemny ręcznik na borowinę i strój do kriokomory jak ktoś będzie korzystać.
To tyle, pozostałe bardziej szczegółowe informacje po pytaniach, bo nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć.
Acha jeszcze... rozmawiałam z kilkoma pacjentami i byli bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Tylko tyle udało mi się zrobić
IMG_5946.jpeg
IMG_5945.jpeg
IMG_5948.jpeg
IMG_5947.jpeg
Zdjęcia sali z TV, automatu do kawy, korytarza… 4 piętro.
Awatar użytkownika
Asik_
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 249
Na forum od: 02 sie 2022 09:55
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Hej hej

Post autor: Asik_ »

Witam,
Felice,jesteś niesamowita :serce:
Twoje sprawozdanie na pewno będzie bardzo pomocne dla osób tam się udających.
Serdecznie dziękuję za dobre serce :kwiat:
Wszyscy powinniśmy uczyć się od Ciebie :kwiat:
Ilaila
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 16 mar 2024 10:07

Re: Hej hej

Post autor: Ilaila »

Rewelacyjna,szalona a za razem pozytwna osóbka. Dziękuję za informację i pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Ilalia kiedy przyjeżdżasz? Służę pomocą na miejscu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Dodam jeszcze, że 5 minut od ośrodka spacerem jest kompleks basenowy wodnik. Jak ktoś chce w pełni wykorzystać czas polecam.
ODPOWIEDZ