ZUS a możliwość zmiany terminu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
oleczka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 wrz 2021 14:39
Oddział NFZ: Małopolski

ZUS a możliwość zmiany terminu

Post autor: oleczka »

Witam, mam pytanie czy ktoś próbował kiedyś zmienić termin turnusu z ZUS z innych względów niż praca lub stan zdrowia? Np. ze względu na imprezę rodzinną lub opłacony wyjazd urlopowy? Nie wiem czy jest sens w ogóle w takim wypadku składać wniosek? :?:
Wolf
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 01 lut 2024 16:22
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS a możliwość zmiany terminu

Post autor: Wolf »

Myślę, że jest sens, bo te powody są tak samo dobre, a jednocześnie trudne do pogodzenia z wyjazdem. Dopytywałem ostatnio o możliwość zmiany terminu w ZUS Chrzanów i podstawą jest wysłanie do nich pisma prośbą i uzasadnieniem. O zmianie terminu decyduje lekarz i zazwyczaj kończy się to podobno przesunięciem o jakieś 2-3 miesiące do przodu.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: ZUS a możliwość zmiany terminu

Post autor: Abstynent666 »

Zmienialem termin ,przesuneli mnie do tylu o 6 miesiecy
oleczka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 wrz 2021 14:39
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS a możliwość zmiany terminu

Post autor: oleczka »

W sensie, że dostałeś termin o 6 miesięcy wcześniej? :shock:
oleczka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 wrz 2021 14:39
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS a możliwość zmiany terminu

Post autor: oleczka »

Wolf pisze: 28 mar 2024 11:45 Myślę, że jest sens, bo te powody są tak samo dobre, a jednocześnie trudne do pogodzenia z wyjazdem. Dopytywałem ostatnio o możliwość zmiany terminu w ZUS Chrzanów i podstawą jest wysłanie do nich pisma prośbą i uzasadnieniem. O zmianie terminu decyduje lekarz i zazwyczaj kończy się to podobno przesunięciem o jakieś 2-3 miesiące do przodu.
Ja też pytałam (również w Chrzanowie) i usłyszałam to zależy to od dobrej woli lekarza orzecznika... Nie wiem co robić, bo czytałam o przypadkach, gdzie ktoś prosił o zmianę terminu, a dostawał odpowiedź, że zrezygnował na własny wniosek z wyjazdu...
ODPOWIEDZ