Podział pokoi w sanatoriach

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

W tym tygodniu kilku Moich znajomych wyjechalo na kuracje .
Wiadomo pytanie nr-2 -JAKIE WARUNKI , co w pakiecie czy ..

Nie będę sie rozpisywał o Jedynkach
Bo jest kilka tematów ,w tych tematch też sa opisy jak....

Pokoje dwu osobowe

Zastanawiam się DLACZEGO w jednym z reprezentacyjnych obiektow Sanatoryjnych w Polsce te Najbardziej naslonecznione , te z Najlepszym widokiem -ZAWSZE przydzielane sa Małżeństwom
Natomiast te jakie Nam na wojarzach zagranicznych sa przydzielane -czyli zimne z widokiem na smietnik czy gdy oczywiście jeszcze są wolne ZAZWYCZAJ Mężczyzną

Wczoraj własnie Mój Kolega podczas przyjęcia zrobił "malutką awanturę o pokój"

Jako pierwsza przy Ladzie Recepcyjnej stały 2 Panie - uśmiechnęły się i poprosiły o ciepłą dwójkę
Kolejne było Małżeństwo - bez oporu 2
Kolega a że jechał ze znajomym POPROSILI równiez o pokójdwu osobowy

Na co Pani Recepcjonistka stanowczo Oznajmiła ,że Faceci sa kwaterowani w 3

Kolega zadał Pytanie DLACZEGO
Bo taka jest Sugestia ..Zarządu

Za nimi stała Para 2 Pań -One Otrzymały klucz do pokoju 2 Osobowego -Kolega -Kolegi po prostu wziął i z torbą skierował się ku pokojowi

Zadyma trwała ponad 60 minut
Fakt Uzyskali pokój dwu osobowy

Zastanawiam się DLACZEGO się tak dzieje ???

Czy My Faceci -Mężczyźni -Chłopy

Mamy na CZOLE WYPISANE za sławną Piosenką "Facet to ..."
Czy My Mamy Napisane Pijak
Czy...

Od jakiegoś czasu w pierwszej kolejności te największe Pokoje obsadzane sa własnie mężczyznami

Nawet ostatnio gdy byłem w Rownicy na pobycie szpitalnym Wielu Panów wprost skarżyło się ,że WSZYSTKIE 3 są dla Mężczyzn
Panie dziwnym Trafem 1 lub 2
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4500
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Kleinehexe »

Dyskryminacja to przykra sprawa, nieprawdaż? 8-)
Walczcie panowie o równość płci. :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4100
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Bibi2 »

Hmmm
Jak przydzielane są pokoje , możemy się domyślać .
Zastanawiasz się dlaczego Darku? ,
Wszystko zależy od struktury lokali to punkt wyjścia
Jedynki - zostawmy w spokoju, natomiast dwójki w pierwszej kolejności małżeństwom - uważam że słusznie (takie jest moje zdanie).
Pozostali , niestety tak jak wypadnie.
Dlaczego mężczyźni kierowani są do wieloosobowych? - myślę, że panowie statystycznie rzecz ujmując są mniej konfliktowi .
Oczywiście nie jest to zasadą ale kobietki częściej mają zatargi . Małżeństwo jeśli pokłóci się to nie będą prosić o przeniesienie do drugiego pokoju
ale już obce osoby tak .
Nie ma chyba mądrego jak rozwiązać problem przydziałów pokoi , bo przyjmując, że kwaterujemy po kolei to też nie jest dobre ....
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11638
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Atina »

Tak sobie myślę że to zależy,, jakie kto ma gadanie,, tak oczywiście nie powinno być ale tak bywa
Wogóle to jest ostatnimi laty z 2 robią 3 :?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

Tutaj się z Toba Atino ZGODZĘ
-* JEST Gdzieś Podany metraz minimalny pokoju dla Uracjusza sanatoryjnego

Fakt ze znanych mi kiedyś obiektów w dużym % po rewitalizacji POKOJE 1 Osobowe nagle stały sie pokojami 2 osobowymi

Choć przyznaję się kilka lat temu Nie wiem Kto ale na podstawie wczesniejszego papieru przewodniego Otrzymałem pokój 1 osobowy
Był to typowy apartament małżeński z duzym łózkiem chyba 240 x 220
Oraz lazienką z yakuzi
Powierzchnia pokoiku chyba 32 czy 34 mkw


I to w cenie czy stawkach NFZ
Oczywiście byłem tez w Jedynce chyba 8 mkw z Super łózkiem ...180 x 60
ok
Wtedy zmieniono Mi Kwadracik i łóżko na chyba Normalne standardowe Hotelowe

Mnie jednak nie chodzi już o
Jednak o fakt ,że Nawet ostattnio w Równicy
Pani pokoiki na Miasto te nasłonecznione CIEPŁE
Panowie jak JEDEN BRAT na zbocze góry na las - praktyczne zimne i wilgotne

Podobnie spotkałem się w kołobrzesjkiej Perle
Panie na deptak naslonecznione
Panowie na morze ( do 6 kondygnacji od strony morza widac tylko Park Żeromskiego) Fakt podczas upałów ma to Plus bo jest delikatny podmuch wiatru od morza natomiast od jesieni do wiosny to ..

Wiem i zdaję sobie sprawę z tego co Napisała Bibi
Facet w sanatorium z gory jest na przegranej Pozycji bo mozna od Niego poczuć woń alkoholu
Fakt są mniej Konfliktowi bo Licza na wyrozumiałośc Personelu medycznego po 22 :)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Abstynent666 »

darek pisze: 06 kwie 2024 23:21 W tym tygodniu kilku Moich znajomych wyjechalo na kuracje .
Wiadomo pytanie nr-2 -JAKIE WARUNKI , co w pakiecie czy ..

Nie będę sie rozpisywał o Jedynkach
Bo jest kilka tematów ,w tych tematch też sa opisy jak....

Pokoje dwu osobowe

Zastanawiam się DLACZEGO w jednym z reprezentacyjnych obiektow Sanatoryjnych w Polsce te Najbardziej naslonecznione , te z Najlepszym widokiem -ZAWSZE przydzielane sa Małżeństwom
Natomiast te jakie Nam na wojarzach zagranicznych sa przydzielane -czyli zimne z widokiem na smietnik czy gdy oczywiście jeszcze są wolne ZAZWYCZAJ Mężczyzną

Wczoraj własnie Mój Kolega podczas przyjęcia zrobił "malutką awanturę o pokój"

Jako pierwsza przy Ladzie Recepcyjnej stały 2 Panie - uśmiechnęły się i poprosiły o ciepłą dwójkę
Kolejne było Małżeństwo - bez oporu 2
Kolega a że jechał ze znajomym POPROSILI równiez o pokójdwu osobowy

Na co Pani Recepcjonistka stanowczo Oznajmiła ,że Faceci sa kwaterowani w 3

Kolega zadał Pytanie DLACZEGO
Bo taka jest Sugestia ..Zarządu

Za nimi stała Para 2 Pań -One Otrzymały klucz do pokoju 2 Osobowego -Kolega -Kolegi po prostu wziął i z torbą skierował się ku pokojowi

Zadyma trwała ponad 60 minut
Fakt Uzyskali pokój dwu osobowy

Zastanawiam się DLACZEGO się tak dzieje ???

Czy My Faceci -Mężczyźni -Chłopy

Mamy na CZOLE WYPISANE za sławną Piosenką "Facet to ..."
Czy My Mamy Napisane Pijak
Czy...

Od jakiegoś czasu w pierwszej kolejności te największe Pokoje obsadzane sa własnie mężczyznami

Nawet ostatnio gdy byłem w Rownicy na pobycie szpitalnym Wielu Panów wprost skarżyło się ,że WSZYSTKIE 3 są dla Mężczyzn
Panie dziwnym Trafem 1 lub 2
Bo nas mozna dyskryminowac ,kobiety bron Panie Boze,bo zaraz zostaniesz zlinczowany,tak niektore kobiety pojmuja rownouprawnienie :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: zbigniew165 »

Odpowiem krótko, że dlatego jeżdżę ze zwrotów, bo wybieram obiekt, gdzie nie ma dyskryminacji w rozdziale pokoi i nie wymogów posiadania lewego zaświadczenia od lekarza, żeby dostać pokój jedynkę. Ostatecznie dwójkę z braku jedynek w obiekcie mógł bym przytulić, jeżeli obiekt jest w dobrej lokalizacji i przy samej promenadzie tak jak to jest w Świnoujściu przykładowo.
Mam taką możliwość, ale nie wszyscy mogą jeździć ze zwrotów na szczęście dla takich jak ja. :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4100
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Bibi2 »

Och , myślałby kto , że strasznie Ci mężczyźni są dyskryminowani :roll: , no proszę
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: zbigniew165 »

Bibi 2 piszemy tu tylko o dyskryminacji w przydziale pokojów w sanatoriach dla mężczyzn, bo tak rzeczywiście jest.
Już kilkakrotnie przy próbie rezerwacji pokoju w sanatoriach proponowano mi pobyt w trójce, a w pandemii nawet w czwórce nad morzem. Tą czwórkę w pandemii oczywiście wyśmiałem recepcjoniście i podziękowałem za taki pobyt, a mogłem to zrobić, bo dzwoniłem po ofercie ze zwrotów, którą po tym telefonie odrzuciłem rzecz jasna.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

Drodzy Mili

Mnie nie chodzi o wszczynanie kolejnej wojenki.
Chodzi o ZASADY.

Panujące w obiektach

DLACZEGO wg czyjegoś widzimisię -Nie mogę jadąc do Sanatorium mieszkać z Kim i JAK CHCĘ

Droga Bibi

Ja do sanatoriów jeżdżę prawie 40 lat i Naprawdę z nie jednego pieca chleb jadłem.
Może mój przekaz jest nie zrozumiały - Przyznaję się Mam problem z poprawną polszczyzną i stylem językowym

Ale Naprawdę w wielu Obiektach niejednokrotnie może Dlatego ,że MOŻE jesteśmy mniej rozczeniowi jesteśmy traktowani jak kilka lat temu Polacy na wakacjach w Egipcie

Bardzo chciałbym podobnie jak znajome czas temu dostać Pokój w Perle od strony miasta -B0 wg Pani z Recepcji -Panowie nie lubiją słońca i mogą być w pokojach od strony parku

Może to nie istotne ,ale chciałbym ,aby Panowie w Wielkiej Pieniawie nie dostawali pokoików na dziedziniec tylko na Park
Czy w Równicy WSZYSTKIE pokoje 3 osobowe dla Mężczyzn

Opisuję tutaj przypadki z 5 lat

Po za tym DLACZEGO Jako Facet nie mogę jadąc z NFZ Dobrać sobie Osoby z którą dzieliłbym pobyt przez 21 dni
NIE Bo Będziecie Chlać wódę -
Taką opinię w listopadzie usłyszał Mój Kolega Nazwy Obiektu nie wymienię -bo może był to pojedyńczy incydent
MISTRZOSTWO :)
ODPOWIEDZ