Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
_ewa_
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 23 lut 2012 23:42

Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Post autor: _ewa_ »

Spędziłam w tym sanatorium kwiecień. Wróciłam zadowolona i polecam ten ośrodek wszystkim, którzy chcą uciec od zgiełku miasta. Muszyna Złockie to piękna okolica. Jest ciszej i spokojniej niż w Krynicy, do której łatwo, szybko i tanio /2,50zł/ dojeżdża się busem /ok.15km/. W pobliżu mnóstwo ścieżek spacerowych o różnym stopniu trudności, np. do cerkwi po schodkach na plac zabaw /ławki do opalania/, na Jaworzynę, drogą krzyżową /stacje/ z ruin zamku muszyńskiego do cerkwi w Złockiem itd. Warto zaopatrzyć się w kijki - wypożyczenie 2 zł na pół dnia. Można wypożyczyć też rower - 5 zł za godzinę. Z Wiarusa do Muszyny idzie się spacerkiem ok. 3 km - po drodze ławki, sklepy, knajpy, więc można odpoczywać. Atrakcją są ruiny zamku z XIV wieku, szumiąca rzeczka i siłownia na świeżym powietrzu. Polecam też wycieczkę pieszą na Zapopradzie - buduje się konkurencja dla Parkowej w Krynicy ;) Muszyna to senne, małe miasteczko, ale można kupić wszystko, co potrzebne. Jest też gdzie zjeść pstrąga, ciacho, wypić kawkę lub grzaniec. My często jeździliśmy do krynickiej gaździny, gdzie od 19.00 prowadził zabawę góral, opowiadając dowcipy i skutecznie zachęcając ludzi do zabawy. Dobry grzaniec i jedzenie /knajpa w pobliżu Jagiellonki k. banku/. Nasza grupka świetnie się tam bawiła. Z powrotem do obiektu po godzinie 22. nie było problemu pod warunkiem zachowania ciszy nocnej. Basen kryty w Geovicie płatny 12 zł lub w Klimku 30zł za godz.. Jedzenie w Wiarusie smaczne, doskonale przyprawione, wystarczające /nie dokupowałam/,ładnie podane. Na miejscu kawiarnia, fajnie serwowane drinki i dużo miejsca do tańca. Pokój wygodny, z telewizorem /płatny 25zł/, sprzątany co drugi dzień, ze słonecznym balkonem. Personel uśmiechnięty, grzeczny, pomocny. Dużo zabiegów, nie licząc wody leczniczej i gimnastyki. Wróciłam do pracy wypoczęta, wytańczona, wymasowana, podleczona i zregenerowana. Szkoda, że te 3 tygodnie minęły tak szybko. Polecam.
forumowicz

Re: Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Post autor: forumowicz »

_ewa_ :D Dziekuję za wieści z terenu :) Własnie tak powinno to wygladac,że wyjeżdżamy- zasięgamy opinii a po powrocie składamy relację z pobytu.
Podzielam Twoje wrażenia z tamtych okolic. Jest pieknie i chociaż ja byłam w Revicie to do wiarusa chodziłam na potupajkę :lol:

Pozdrawiam... ja nadal czekam na swój "przydział" ;)
evora
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 28 gru 2010 17:21

Re: Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Post autor: evora »

Jowanko,jeszcze czekasz?? Przed chwila spotkałam znajomych,maja nr 52 i czekaja juz prawie na walizkach.Jak CI wspomniałam jak miałam 2oo i juz wiedzialam.Ciekawe.Pozdrawiam
forumowicz

Re: Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Post autor: forumowicz »

Niestety.. nie spieszno im... mi natomiast baaardzo zależy, aby już poznac datę. Mam sprawy rodzinne bardzo napięte w tym roku :lol: I musze wiedzeć na już...ech... nie dzwonie, bo co mi to da? Dopiero jak poznam datę moge ja w NFZ "weryfikować"...
_ewa_
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 23 lut 2012 23:42

Re: Sanatorium Wiarus - Muszyna Złockie

Post autor: _ewa_ »

jovanka69 pisze:_ewa_ :D Dziekuję za wieści z terenu :) Własnie tak powinno to wygladac,że wyjeżdżamy- zasięgamy opinii a po powrocie składamy relację z pobytu.
Podzielam Twoje wrażenia z tamtych okolic. Jest pieknie i chociaż ja byłam w Revicie to do wiarusa chodziłam na potupajkę :lol:

Pozdrawiam... ja nadal czekam na swój "przydział" ;)
Chętnie się dzielę moimi wrażeniami. Potupajki w Wiarusie fajne, bo dużo miejsca, a barman przeuroczy po prostu z tymi swoimi manierami w czasie serwowania drinków /ja nie piłam, ale obserwowałam z przyjemnością/. Mam nadzieję, że wkrótce dostaniesz przydział :)
ODPOWIEDZ