PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
jasio1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2012 19:02

PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: jasio1234 »

Witam.
Dostałem od ZUS-u skierowanie do sanatorium Papiernik i mam kilka pytań. Po pierwsze z uwagi że mam 25 lat nie wiem czy się tam nie zanudzę przez te 24 dni :D
Jakie warunki są obecnie w Papierniku ilu osobowe pokoje, jak z jedzeniem, czy są tam jakieś atrakcje oprócz gór i czy jest szansa że będą tam też moi rówieśniczy czy tylko osoby grubo po 50ce bo nie stety tylko z tym mi się kojarzy "sanatorium" :( Ile trzeba tam wziąć pieniędzy i czy to prawda że tam tak pilnują myślę oczywiście o alkoholu :D

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
sodka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 20 maja 2012 21:33

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: sodka »

:)))) ja mam tylko odrobinkę więcej lat niż Ty i też jako młoda osóbka byłam już w sanatorium
Owszem... sanatorium kojarzy się głównie z takimi osobami po 50 jednak jeśli chodzi o kierowanie zusowskie
to jeżdżą osoby nawet młodsze niż Ty.
Ja byłam już w sanatorium i byłam zaskoczona że tyle młodych osób było. Generalnie było wesoło.
Pokoje są zazwyczaj 2 osobowe ale są i 3 a nawet 4 osobowe-zalezy jak trafisz.
Co do nudy ? To ... zabiegi są tak rozplanowane że nie ma czasu na nude. Najgorzej jest w weekendy ale jak trafisz na
fajne towarzystwo to z pewnością coś wymyślicie :) dodatkowo jakieś wycieczki są organizowane więc nie jest najgorzej.
To tak mniej wiecej jak kolonie dla dorosłych. Jeśli chodzi o kase ... to nie wiem w jakim miejscu bedziesz ale ostatnio tam gdzie byłam
to nie było zadnego bankomatu, przy ośrodku jeden sklepik czynny do godz 17, do miasta daleko - wiec w zasadzie nawet nie było gdzie kasy wydawać
no chyba że ktoś pali papierosy czy kupuje doładowania do telefonu. Ale nauczona doświadczeniem to jak już to weź ze sobą do kieszeni z jakieś 200 zł
bo nie wszędzie są bankomaty.
No to chyba na tyle :)
Nie martw się :) będzie dobrze, poznasz fajnych ludzi a przy okazji odpoczniesz, zregenerujesz siły i co najważniejsze podreperujesz zdrowie bo to
najwazniejsze :)))
Pozdawiam
sodka
sandra46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 15 lut 2012 20:44

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: sandra46 »

jasio1234 pisze:Witam.
Dostałem od ZUS-u skierowanie do sanatorium Papiernik i mam kilka pytań. Po pierwsze z uwagi że mam 25 lat nie wiem czy się tam nie zanudzę przez te 24 dni :D
Jakie warunki są obecnie w Papierniku ilu osobowe pokoje, jak z jedzeniem, czy są tam jakieś atrakcje oprócz gór i czy jest szansa że będą tam też moi rówieśniczy czy tylko osoby grubo po 50ce bo nie stety tylko z tym mi się kojarzy "sanatorium" :( Ile trzeba tam wziąć pieniędzy i czy to prawda że tam tak pilnują myślę oczywiście o alkoholu :D

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Witam .
Bylam w Papierniku na przełomie kwietnia i maja sam osrodek słaby ,pokoje1,2 ,3 osobowe bardzo słabiutkie.
Łóżka nie daj Boże wszystkie gnaty bolały węzeł sanitary opłakany a panie sprzątaja od wielkiego dzwonu i to po srodku.
Każdy pokój ma balkon widoki piękne,jedzenie było dobre.
Wracanie na 22 koniecznie wizyta o 22 w kazdym pokoju siedzisz jak w więzieniu nam była zwrócona nawet uwaga ze rozmawiamy po 22. Kasy możesz miec tyle ile chcesz jesli bedziesz sie bawił,zwiedzał a jest gdzie chodzic naprawdę i polecam wykorzystac to ja byłam wszędzie .Byli młodzi ludzie równiez ale tam nikt nie dobiera wiekowo więc ryzyko na kogo się trafi ja miałam cudowne Panie gdyby nie chrapały nie spałam prawie 24 noce.Tak więc miłego pobytu a na tance polecam Willa Marta oraz Budowlanych nie daj Boże juz Malinowej tam katastrofa z porażką.
jasio1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2012 19:02

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: jasio1234 »

A CZY JEST TAM MOZE BEZPRZEWODOWY INTERNET ?
sandra46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 15 lut 2012 20:44

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: sandra46 »

internet łapiesz ale siedzisz na recepcji ale bywa ze złapiesz w pokoju ja byłam na 3 piętrze i nie miałam ale kolega na 1 juz miał :)
jasio1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2012 19:02

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: jasio1234 »

O której tam trzeba być pierwszego dnia, od rana czy można tam dojechać i wieczorem ?
sandra46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 15 lut 2012 20:44

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: sandra46 »

jesli chcesz miec względny pokój to radzę jechac rano a jesli jedynkę to dzien wczesniej ale trzeba zapłacic za dobę :) ja byłam w nocy i trafiłam juz kie :( psko
jasio1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 cze 2012 19:02

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: jasio1234 »

Witam.

Jestem obecnie w tym Papierniku jednym słowem DZIADOSTWO !!!
Turnus kończy mi sie w poniedziałek natomiast ostatni zabieg mam w piątek czy jest opcja żeby wypuścili mnie w piątek ???
Pielęgniarki mówią ze nie ma szans ale z kolei ludzie że będą nasz wypuszczać.
stokrotka1969
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 28 sie 2012 12:41

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: stokrotka1969 »

Jak wrocisz napisz jak było ja mam skierowanie z zusu od 3go listopada
Awatar użytkownika
lukas385
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2012 15:54

Re: PAPIERNIK 18.08.2012 PIERWSZY RAZ

Post autor: lukas385 »

jasio1234 pisze:Witam.
Dostałem od ZUS-u skierowanie do sanatorium Papiernik i mam kilka pytań. Po pierwsze z uwagi że mam 25 lat nie wiem czy się tam nie zanudzę przez te 24 dni :D
Jakie warunki są obecnie w Papierniku ilu osobowe pokoje, jak z jedzeniem, czy są tam jakieś atrakcje oprócz gór i czy jest szansa że będą tam też moi rówieśniczy czy tylko osoby grubo po 50ce bo nie stety tylko z tym mi się kojarzy "sanatorium" :( Ile trzeba tam wziąć pieniędzy i czy to prawda że tam tak pilnują myślę oczywiście o alkoholu :D

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
A więc tak, trochę odpowiedzi już jest, ale dołożę swoje trzy grosze :D Masz 25 lat, ok. Ja pierwszy raz będąc w sanatorium miałem 22 i było super, chociaż byłem w Długopolu-Zdroju w którym nie ma zbytnio co robić. Ale zawsze sobie jakoś czas organizowaliśmy, ogniska, wycieczki, jakieś gry u kogoś w pokoju. Później w wieku 25 lat byłem w Szczawie-Zdroju i też było fajnie :D W czerwcu tego roku odwiedziłem Kołobrzeg i było fantastycznie, a teraz czekam, bo 7 grudnia rozpoczynam turnus w Dźwirzynie :D Na pewno się nie zanudzisz jeśli jesteś otwarta osobą i będziesz chciał poznawać nowe osoby. A po jakimś czasie w każdym sanatorium tworzą się ekipy :D Nie powiem jakie są warunki w Papierniku, bo po prostu tam nie byłem. Co do wieku, to każdy ośrodek stara się dobierać współlokatorów na podstawie wieku. Pierwszy raz w pokoju było tak: 22 lata, 30 lat, 45 lat. Drugim razem: 25 lat, 25 lat, 32 lata, i ostatnim razem: 26 lat, 22 lata, 50 lat. Nieraz wiadomo, nie da się dobrać równo wiekiem, ale większość się stara. Uwierz mi, że bardzo dobrze idzie się pobawić z ludźmi po 30-ce, po 40-ce, a nawet i starszymi. Co do pieniędzy, to różnie, znam ludzi którym starczało i 200 złotych, znam również ludzi, którym w ciągu turnusu nie starczało 2000 złotych. Co do Alko, to wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Wiadomo, że jak Cię złapią tak pijanego, że będziesz miał problem z chodzeniem i mówieniem to będzie źle. Mam nadzieję, że pomogłem :D
ODPOWIEDZ