Wasze oczekiwania co do forum

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: administrator »

Moi drodzy
1. Co do tematów zamkniętych - miejsca wcale nie blokują. Spokojnie, serwer dużo tego przyjmie. Odszukanie zaś i skasowanie tematów, w których się nie pisze też jest dość problematyczne - zawsze można ustawić automat, który skasuje wszystko starsze niż... rok, a może starsze niż 2 lata, a może starsze niż 2 miesiące? To jest dylemat. Dlatego na forach nie kasuje się postów, które już są. Tym różni się forum od czatu, że to co napisane pozostaje, a na czacie znika wraz z tymi, którzy to pisali.
Tematy zamknięte lub inne, w których się nie pisze, po prostu same spadają w kolejce wyświetlania i dzieje się to w naturalny sposób, z czasem trafiają na sam koniec działu więc nie widzę potrzeby ich kasować

2. Jeśli chodzi o porządek - nadmiarowe tematy, posty w złych tematach, złe tytuły, itp. - to staram się w miarę możliwości kasować takie, dzielić, przenosić itd. jeśli tylko widzę, że przyniesie to większą przejrzystość. Niestety nie wszystko można wyłapać.

3. Co do "moderatora globalnego" - funkcję moderacji sprawuję osobiście, jeśli potrafię to również pomagam więc ktoś tu chyba chce odebrać mi moją rolę ;) Natomiast jeśli chodzi o konflikty, to co raz bardziej dochodzę do wniosku, że w takich przypadkach jest niewskazane by osoba trzecia mieszała się do sporu niejako odgórnie, wtedy musiałaby być nie moderatorem, a mediatorem ;) Gdyby zaś mieszała się zbyt bardzo uznano by ją za policjanta ;) Myślę, że sami forumowicze dobrze sobie radzą z ewentualnymi konfliktami, których chyba zresztą nie jest tak wiele.

To moje zdanie, póki co nie przekonałem się ;)
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: forumowicz »

..." z odebraniem roli :?: nie sądzę :) to dwie uzupełniające się role.W sytuacji gdy admin chce dzwigac ten miły ciężar sam też ok. i reszta ok pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: agunia3 »

Mam taką propozycję: może udałoby się zrobić coś w formie czatu - shoutbox na innych forach - na dole głównej strony, widoczne i dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Często są tu prowadzone ''nocne rozmowy'' lub rozmowy przy kawie a na takim czacie posty od razu są widoczne, można pogadać na luźne tematy i nie zajmuje się miejsca w dziale.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: adamadi »

Popieram przedmówczynie?,jestem nowym użytkownikiem tego forum
ale zdążyłem zauważyć że zakładane są nowe tematy chyba tylko po to
żeby urządzać sobie w nich pogaduch wcale nie związane z tematem postu,
oczywiście mogę się mylić,być może takie właśnie jest to forum
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: administrator »

Nawet przez chwilę się nad tym kiedyś zastanawiałem lecz póki co nie planuję takiego dodatku, wszak to jest forum, a nie chat. Oczywiście tematy do swobodnych rozmów są zakładane i będą ale dlatego jest dla nich specjalny dział "Na każdy temat" i tam nie powinny nikomu przeszkadzać. Nie oznacza to, że w przyszłości nie zmienię zdania, być może gdy jednocześnie na forum będzie przebywać 500 osób, forma czatu również będzie przydatna.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: adamadi »

administrator pisze:Nawet przez chwilę się nad tym kiedyś zastanawiałem lecz póki co nie planuję takiego dodatku, wszak to jest forum, a nie chat. Oczywiście tematy do swobodnych rozmów są zakładane i będą ale dlatego jest dla nich specjalny dział "Na każdy temat" i tam nie powinny nikomu przeszkadzać. Nie oznacza to, że w przyszłości nie zmienię zdania, być może gdy jednocześnie na forum będzie przebywać 500 osób, forma czatu również będzie przydatna.

Drogi Adminie przeglądając ostatnio forum tak się zastanawiam czy nie pora na poważnie pomyśleć o dodatku "chat"
Chociaż......moim zdaniem na forum już i tak się zrobił........... :roll:
Nie to żeby mi to przeszkadzało no chyba że w czytaniu......nowych postów
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: administrator »

Niestety czatu póki co nie będzie. To wymaga stałego zaangażowania i nadzoru moderatora np. aby ktoś kogoś nie zaczął obrażać lub wypisywać najogólniej mówiąc treści prawnie zabronionych.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: jacky6 »

administrator pisze:
...wymaga stałego zaangażowania i nadzoru moderatora np. aby ktoś kogoś nie zaczął obrażać lub wypisywać najogólniej mówiąc treści prawnie zabronionych.
i wychodzi nam praca ponad siły Admina, wykonującego tyle ról na raz...
takie sobie według staropolskiego stylu opisanego drzewiej przez Żeromskiego Stefana w "Syzyfowych pracach"...
my chcemy pomóc a On - Zosia Samosia ...


:mrgreen: ... :ugeek:

a w tle - nasze Polaków - nocne pogaduchy ...

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: administrator »

jacky, to jest forum nie czat. Nie przewidywałem innej funkcji niż ta która jest. Na forum wypowiedzi zostają, na czacie przelatują i znikają. Jeśli ta strona ma być przydatna dla szerokiej grupy forumowiczów, to zdecydowanie forum a nie czat. Forum z zadanymi pytaniami i udzielonymi odpowiedziami. Coś do czego można wrócić, przypomnieć. Czat to chyba tylko w kwestiach towarzyskich by funkcjonował ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wasze oczekiwania co do forum

Post autor: jacky6 »

dokładnie tak...
co do form komunikowania się - to na prv podpowiem ankietę tyczącą się aktualnie korzystajanych portali i komunikatorów...
ale to później ...


:mrgreen: .... :ugeek:
ODPOWIEDZ