Zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Rekrul
Posty: 1
Na forum od: 11 sty 2013 13:37

Zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium

Post autor: Rekrul »

Witam, mój ojciec aktualnie przebywa w szpitalu/sanatorium w Kochcicach. Ma tam różne zabiegi rehabilitacyjne itp. Jest inwalidą i dostaje rentę. Kilka lat temu złożył wniosek u swojego lekarza o to aby mógł jechać do tegoż właśnie miejsca. Ostatnio poprosił mnie abym sprawdził czy może starać się o zwrot kosztów pobytu. Szukam i szukam i nic konkretnego znaleźć nie mogę. Ogólnie sprawa wydaje mi się co najmniej dziwna ponieważ z tego co się orientuję to on nic tam nie płaci. Wszystko jest przez NFZ.
Jednak kieruję się z tym pytaniem do Was, może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Czy mój ojciec może starać się o zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium jeśli jest tam koszt NFZu? Jeśli tak, to jakie dokumenty są niezbędne i do kogo trzeba się z tym udać.
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium

Post autor: Jasmina »

Rekrul pisze:Witam, mój ojciec aktualnie przebywa w szpitalu/sanatorium w Kochcicach. Ma tam różne zabiegi rehabilitacyjne itp. Jest inwalidą i dostaje rentę. Kilka lat temu złożył wniosek u swojego lekarza o to aby mógł jechać do tegoż właśnie miejsca. Ostatnio poprosił mnie abym sprawdził czy może starać się o zwrot kosztów pobytu. Szukam i szukam i nic konkretnego znaleźć nie mogę. Ogólnie sprawa wydaje mi się co najmniej dziwna ponieważ z tego co się orientuję to on nic tam nie płaci. Wszystko jest przez NFZ.
Jednak kieruję się z tym pytaniem do Was, może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Czy mój ojciec może starać się o zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium jeśli jest tam koszt NFZu? Jeśli tak, to jakie dokumenty są niezbędne i do kogo trzeba się z tym udać.
O ile się orientuję w Kochcicach jest szpitalny oddział rehabilitacyjny i nic się nie płaci,to kto ma co zwrócić,jeżeli coś się płaci za zabiegi to musi być poparte fakturą i można odliczyć od podatku,jeżeli ma się grupę inwalidzką.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zwrot kosztów pobytu w szpitalu/sanatorium

Post autor: Jasmina »

Jeśli się mylę,proszę mnie poprawić,ale w 2012 roku była tam moja mama i wtedy tak to wyglądało,może coś w tym roku się zmieniło,bo u nas ciągle coś się zmienia. :)
ODPOWIEDZ